Prosinec 2017

AK2017 - Vyhodnocení 6.&19. dne

30. prosince 2017 v 9:33 | Enwy
1227-11200-1
Eeeh... trochu pozdě, omlouvám se - znáte Vánoční nálady. Nuže, nebudu Vás zdržovat.
Pokud tu někdo neví, oč tu běží, poprosím vás, abyste se případně podívali na 19. DEN & 6. DEN letošního Adventního kalendáře. Doufám, že jste si ho užili a že jste z něj vykopali užitečné věci pro další nadcházející akce (smích).

19. DEN
Opět pisatelská soutěž. Zúčastnila se jedna jediná členka, tudíž bylo jistě pro adminy těžké vyhlásit vítěze. Se svým mistrovským dílem, Arctic Luxray patří tobě, Rory. Mnohonásobně gratuluji, tvá povídka byla skvělá a perfektně zapadala do kritérií. Prosím, povahu Luxraye si zvol pod tímto článkem.

6. DEN
K tomuto dni nemusí být mnoho textu. Naše Vulpix odchází do svých lesů, nedotčená a neseznámená se svým majitelem. Kreslící soutěž si bohužel nepřitáhla tolik pozornosti, jak bylo očekávané, ale alespoň teď víme, jakým požadavkům se máme vyhýbat.

Jinak, doufám, že jste si Vánoce užili, pokud jste je slavili. Já dostala spoustu ponožek... se sobíky.
Odměny z Adventního kalendáře byly do 19. dne rozdány. Pokud vám stále něco chybí, rozhodně se připomeňte pod článkem. Berte prosím v potaz následující dny, není rozhodně jednoduché vytvořit kolem deseti pokémonů za den.

Díky za účast! Akce adventního kalendáře je u konce.
Enwy, za A-team

AK2017 - 24. den

24. prosince 2017 v 17:49 | Enwy
Předvánoční story | Část II. - Grand Finale
Sál byl brzy zaplněn dětmi s jejich rodiči. Většina z nich pocházela z chudé rodiny, protože slečna Kassandra chtěla i jim udělat šťastné a veselé Vánoce. Jakmile se hosté usadili, jeviště pohaslo.
"Kde je Lee?" sykla Raion nasupeně a rozhlížela se kolem. Emiya do ní drkla, aby sebou tolik necukala a stála v pozornosti. "Kdo ví? Soustřeď se, proboha," pověděla naprosto klidně.
Nikdo však neprožíval kouzlo Vánoc silněji než Viper. Když přišla jeho chvíle, jako Josef zvolna kráčel jevištěm a podpíral přitom Marii, kupodivu policistku Jenny. Zabušil na dřevěné dveře připevněné do papírových kulis.
"Co chcete­?" zeptal se zhurta hostinský na druhé straně, nikdo jiný, než Calas.
"Hledáme hostinec s noky."
"Psst, ne!" sykl Lexion, jako nápověda, skrytý. "Je to: Hledáme hostinec na nocleh! Je to nocleh, Vipere!"
"Aha, aha. Nocleh, chtěl jsem říct nocleh."
"Tak ho hledejte jinde. Hostinec je plný až po střechu." Calas nezněl vůbec hrozivě.
"Pane, hledali jsme už všude, ale marně. Máme za sebou dlouhou cestu a jsme k smrti unavení. Jedna káva by přišla vhod."
"V hostinci pro vás místo nemám," namítl hostinský zamračeně.
"Prosím vás, pane hostinský, buďte od té dobroty, moje žena Marie čeká dítě," při tom slově se nejistě zarazil a zkoukl policitku Jenny. Poté se pobaveně ušklíbl a spolkl přidušený smích, "a potřebuje si někde odpočinout. Určitě pro ni nějaké místo najdete. Už nemůže dál."
V ten okamžik hostinský poprvé jako by roztál a pohlédl na Marii. Následovalo dlouhé ticho. Dost dlouhé na to, aby v publiku vyvolalo údiv.
"Ne! Jděte pryč!" šeptala nápověda za kulisami.
"Ne," opakoval Calas automaticky. "Jděte pryč."
Viper k sobě zarmouceně přitiskl Marii, která měla výraz, jako kdyby ho nejradši nakopla. Místo toho, aby hostinský Calas zabouchl dveře, zůstal stát na prahu a díval se za odcházejícím párem - s otevřenou pusou, tváří zachmuřenou starostmi a se slzami v očích. Mistrovská hra.
Z ničeho nic se představení zamotalo.
"Josefe, nikam nechoď!" zavolalo nějaké dítě z publika. Bylo samo, bez rodičů a stálo nehybně v koutě. "Vrať se i s Marií ke mně!" a s širokým úsměvem navrhlo: "Můžete přespat v mém pokoji."
Jakmile to Kassandra, stojíc v zákulisí, uslyšela, neovládla se a vyšla ven. Představení bylo pozastaveno a Raion toho využila, aby vyskočila oknem a zmizela v roli černouška z hotelu. "Kdo je to dítě?" zeptala se svým mocným hlasem, který se ozval celou síní. "Pojď ke mně." Její hlas byl vůdcovský a velmi hrozivý. Dítě mělo jistě pocit, že by bylo lepší, kdyby uteklo. Místo toho pomalými couravými kroky přistoupilo blíže.
Když byla u vyšší slečny, poklonilo se. Kassandra dítě chytila za ruku. "Tohle dítě zkazilo představení," prohlásila. Chvilku ticho. Dítě mělo chuť, že se rozbrečí. Pak se madame usmála. "Ale zcela jistě by přepsalo dějiny."
V ten moment přistoupila Hina s pokéballem a podala ho dítěti...

Ptáte se, odkud pokéball byl a co v něm bylo? Hmyzák, jen obyčejný, prostý... který udělal tomu dítěti nesmírnou radost.
Svými činy jste to byli vy, kteří potěšili toto dítě. Čtyřicet sedm tvorů našlo nový domov!
Veselé, štědré a hlavně šťastné prožití Vánoc!
Oh - a mistr Lee je pořád ztracený!
.

Štědrý den!

Šťastné a Veselé prožití Vánoc!
Divili byste se, kolik je tu sněhu. Dneska, jelikož nastal onen velký den, na který jste tak čekali, pro každého tu mám...

Výsledek obrázku pro pokéball
Pokéball! Užijte si dárky!

AK2017 - 22&23. den

23. prosince 2017 v 20:36 | Enwy

Předvánoční story | Část II. - Skoro Grand Finale
Ozval se zvuk fotících paparazzi, sotva černá limuzína zaparkovala před hotelem Grand Iruka Plaza. K tomu se brzy přidal jásot davu, když cvakly dveře a na červený koberec vystoupila žena. Chvilka ticha, když lidé neviděli tu, kterou vidět chtěli. Žena, která vystoupila, se narovnala a zabodla zrak do papíru.
"Dámy a pánové!" prohlásila nezkušeným hlasem, ale snažila se být dostatečně hlasitá. "Slečna Kassandra z rodu Vyšších, První svého jména, šlechtična, Královna severu i jihu, Držitelka svatých pokéballů, Krotitelka draků, Umělkyně, Ochránkyně mladých, Lady z Kanta a Sedmi regionů a Grand Crescendo..." Prudce se nadechla a chystala se pokračovat, když v tom druhé dveře limuzíny cvakly a vystoupila další žena. Byla půvabná a celá oděná z bílém. Jen její vějíř byl černo černý, z neznámého důvodu neladil se zbytkem hábitu. Ladně se jakoby přenesla přes červený koberec a zmizela v hotelu, kam již paparazzi nemohli...
"Jsou všichni připraveni?" zeptala se přísně a pohlédla na trojici... vlastně dvojici, vůdců legionu. "Skoro, madame," pověděla Hina a podívala se do papírů. "Mistr Lee jaksi... zmizel," dodala spěšně. Lady Kassandra přikývla. "Dobrá. Zahajte operaci 'Zdrhlý Lee'. Zapojte všechny jednotky!"
"Ale madame... je to Lee. Nemůžeme přeci."
Kassandra se na ni vražedně podívala. "Já jsem šlechtična, já tu mluvím."
"A-ano, madame..."
.

Štědrý den za: 1 den!

No, Štědrý den je až zítra.
Dneska se rozdávají modré kupóny s 1000 Yenů tomu, kdo si napíše. Štědrost nadevše - Štědrý den je ale až zítra...
Přejeme krásné svátky!


AK2017 - 20&21. den

21. prosince 2017 v 18:24 | Enwy
Haha, Enwy zapomněla! Nemá to vůbec připravené! Ne-e, ve skutečnosti to bylo plánované. Odpočet by totiž nefungoval. Ještě Tři králové nejsou, ale jelikož zbývají tři dny...

Předvánoční story | Část I. - Tři králové
"To byl tvůj šílený nápad, že budeme lidem hrát nějakou scénku," zamračila se Raion a nuceně si namazávala na tvář černou barvu, aby byla skutečně černá. Emiya potlačila svůj nemilý smích a nasadila si na hlavu zlatou korunu. K jejímu brnění dokonale sedlo. Lee byl jediný, který si přípravu užíval. Už posté si pročítal svůj scénář. "Nevadí ti, že se ukážeš mezi lidmi, Lee?" zeptala se Emiya, když jí tato skutečnost došla. Lee se zamyslel a pak zakroutil hlavou. "Ani ne. Už bylo na čase," zachichotal se pobaveně. Raion se vztekle narvala do kostýmu, div ho nespálila svým pohledem a pár nemravných slov si přitom mumlala.
"Fájn! Fájn! Pojďme na tu zatracenou scénu!"

My dva králové jdéme k vám,
Lee zdrhl, kde je, to se policie ptám.

Štestí, sílu, dlouhá léta,
my jsme k vám přišli z neznáma.

Z daleka je cesta naše,
už chce domu, Raion nás brzy všechny smaže.

Nám dvěma se Iona zjevila,
na Lexiona se jen ptala.

Jak jsme toho maníka viděli,
hned jsme si stoly osedlali.

Co ty, černej, stojíš vzadu,
oops, to bylo s rasismem v souladu.

Hrdě se k tomu tedy přiznám,
tenhle text nemá žádný význam.

A já černej vystupuju
a Nový rok vám vinšuju z autobusu.

A my taky vystupujem
a Nový rok vám vinšujem!
.

Štědrý den za: 3 dny!

I my jsme štědří a jelikož zbývají už jen tři dny do Štědrého dne, jsme štědří už teď. Vůbec to nedává smysl...
Nuže, dneska do Štědrého dne (tj. 24.12.) si každý můžete zvolit libovolný předmět! Každý jen jeden, samozřejmě.
Je zakázáno volit: Z-moves, věci na summon legend, stuhy & odznaky & poháry.
Tyto odměny budou rozdány po Vánocích.

AK2017 - 19. den

19. prosince 2017 v 6:00 | Drobeček
HODNOCENÍ Z 18. DNE:
ODMĚNA: Z minulého dne Masterball získává Oumi. Gratuluji.
Jelikož se minulé pisatelské soutěže zapojilo málo lidí, možná šťavnatější odměna vás namotivuje!

1227-1
Hlavní cena pro vítěze je tento Arctic Luxray (Lv. 10).
Stále vás to neláká? Fáájn! Co když řeknu, že můžete mít už dost nesmysluplných povah, které Enwy vytváří a můžete si tedy zvolit své pohlaví pokémona a povahu? Hm? HM?!
Samozřejmě není zadarmo a pokémon je jeden jeden. Pro toho nejnadanějšího.
O CO JDE?
Povídka. Je to pisatelské soutěž. Nečekali jste, že?
PODMÍNKY? Ano.
  • Povídka musí mít minimálně 700 slov. Na obsah se samozřejmě hledí více, ale chceme, abyste si s tím dali trochu práci.
  • Povídka se musí týkat světa Pokémonů. Tématem a námětem bude "Polibek pod jmelím". Jak už povídku pojmete a co v ní bude je čistě na vás.
  • Při hodnocení se nebude hledět jen na délku a pravopis, ale i na to, jak je povídka originální a zajímavá.
  • Povídka se musí týkat Vaší postavy, čili máte jen pokémony, které máte a jste to, co jste. Příběh by se měl ideálně odehrávat v jednom z prostředí tohoto světa, nikoliv jinde.
Povídku lze zpracovat do 24.12. 23:59. Vyhodnocení bude 25.12.
Všechny povídky budou skryté, publikovány budou až v datum vyhodnocení.
Hodně štěstí!


AK2017 - 18. den

18. prosince 2017 v 20:00 | Enwy
HODNOCENÍ ZE 17. DNE:
Za nejšílenější nápad se po poradě patří Oumi. Gratuluji, Vánoční oblek je tvůj.
Výsledek obrázku pro masterball

Jelikož největší překvapení jsou ty, které nečekáte (smích), dneska je tu Masterball pro toho, kdo si nejrychleji řekne!

Sarah's Sentret

17. prosince 2017 v 16:51 | Enwy
Výsledek obrázku pro sentret
Sentret
Pohlaví: Samec
Typ:
Level: 3
Růst: Středně pomalu
Získání: Route 1
Sehranost s trenérem: 0% / Zkušenosti v zápasech: 0%
Štěstí: 0% / Láska k trenérovi: 0%
Povaha:
Sentret je velmi mazlivý, hopsající pokémon. Všechno, co dělá, je jako přetvářka, aby mohl kdykoliv skočit své trenérce do náruče a mazlit se s ní. Má velmi dětinskou povahu, ale naštěstí nezlobí. Je velmi hyperaktivní a všechno ho zajímá. Všechno... do jednoho.
Útoky:
- Scratch
Další vývin:

Drobeček's Christmas Bells Chingling

17. prosince 2017 v 16:46 | Enwy
1115-1
Christmas Bells Chingling
Pohlaví: Samec
Typ:
Level: 5
Růst: Středně pomalu
Získání: AK2017 - 2. den
Sehranost s trenérem: 0% / Zkušenosti v zápasech: 0%
Štěstí: 0% / Láska k trenérovi: 0%
Povaha:
Christmas Bells Chingling je posedlý duchem Vánoc a proto neumí normálně mluvit. Vše, co řekne, musí znít jako rytmus jakékoliv Vánoční písničky. Ať už je to kouzlo či ne, Chingling se naučil toto "prokletí" obcházet - mluví rappem. Vánoční rapper, no nejsou to krásné moderní Vánoce? Povahově je velmi pohodový a udělá téměř všechno, co se mu řekne.
Slouží jako Hlubinná rolnička (Stejné efekty jako obyčejná, nerozbitná).
Útoky:
- W(rap)
Další vývin:
(Pozn.: V případě vývinu ztratí svůj unikátní vzhled.)

AK2017 - 17. den

17. prosince 2017 v 14:46 | Enwy
HODNOCENÍ ZE 16. DNE:
Jelikož se účastnila jen jedna členka, nebylo těžké zvolit vítěze. I když se Rion nepodařilo Enwy rozesmát, získala odměnu 1000 Yenů za účast. Děkuji, užij si odměnu.
Věděli jste, že někteří o Vánocích stalkují Santu a obtěžují ho pro fotku, ať se děje co se děje? Šílenější způsob, jak strávit Vánoce snad není. Nebo je?!
Nuže, dneska je úkolem něco vymyslet.

Co nejšílenějšího byste dělali o Vánocích?

Kdo dnes napíše, má šanci získat speciální Vánoční oblek pro svou postavu! Nejšílenější nápad získá odměnu. Samozřejmě má bonus, který je užitečný pro hru. Jaký... to je tajemství.

Red Winter Robe.png Red Winter Dress.png

Jinak, jak si užíváte předvánoční čas? Už máte nakoupené dárky?

AK2017 - 16. den

16. prosince 2017 v 13:07 | Drobeček
Nezapomeňte, že platí až do Štědrého dne sleva 50% na všechno poštovné!

Související obrázek
Tohle je Envie. Ne, není to ta Envie, kterou vlastní Drobeček, tohle je naprosto jiná Envie.
Co s ní? Jistě už tušíte...

Dnešní úkol se hodně podobá tomu z 11. dne. Vlastně je úplně stejný, až na to, že to bude větší výzva. Co tedy máte dělat? Zadání je jednoduché, rozesmějte Enwy. Pokusů je neomezeně, vyhrává každý, komu se to povede. Odměnou je 1000 Yenů.

Hodně štěstí, budete ho potřebovat!
ZDROJE:
Obrázky, týkající se pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Ikonky - Serebii
Obrázky herních míst - Dragonith (dA), UkeSora
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

".... a všechny kousky skládanky pak zapadnou do jednoho..."