Oumi's Axew

2. srpna 2017 v 8:21 | Enwy
Výsledek obrázku pro axew
Axew - "Gehenna"
Pohlaví: Samička
Typ:
Level: 1
Růst: Středně pomalu
Získání: Odměna za individuální aktivitu
Sehranost s trenérem: 11% / Zkušenosti v zápasech: 0%
Štěstí: 0% / Láska s trenérovi: 0%
Povaha:
Axew si své já teprve buduje. Jeho ego je neznámé a stejně tak jeho oblíbené aktivity. Obdivuje pokémony z fosilního střediska, hlavně Tyrunta, z nějakého neznámého důvodu. Rád do všeho trká hlavou.
Útoky:
- Scratch
Další vývin:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Oumi Oumi | 9. srpna 2017 v 19:30 | Reagovat

Bylo načase si zopakovat celé to opečovávání vajíčka, tak jak jsem to předtím dělala s Chaerin. Nasbírala jsem dopředu nějaké dřevo a kamení a připravila si základ pro táborák. Vyndala jsem nejdříve krásné modré vajíčko, ve kterém se skrýval další malý dráček, a k němu ještě láhev vody, kterou jsem otevřela a nechala na slunci, aby se voda zahřála a nestudila vajíčko. Pak jsem si přivolala growlitha na pomoc. „Ahoj, pomůžeš mi se postarat o vajíčka?“ Zeptala jsem se ho a jeho pohled se stočil ke kulatým věcičkám v mé blízkosti. „Jé! Tihle se mnou budou v týmu?“ Usmál se a hned si přiběhl vajíčka očichat. „Tady Axew určitě, ale ten shiník asi podpoří jiný tým.“ Zasvětila jsem ho a on přikývl. „Takže budeme mít v týmu draka! To budeme chrlit oheň spolu!“ Radoval se. „Přesně tak, ale teď to umíš jen ty, takže pomohl bys mi?“ Zeptala jsem se ho a on přikývl. „Použil bys prosím uhlíky na ty klacky v ohništi? Chci jim připravit lepší ohřívátko než jen spoléhat na inkubátory.“ Poprosila jsem ho a brzy už dřevo hořelo. „Děkuju,“ usmála jsem se na něj a nechala ho vrátit se do pokéballu. Nezvládla bych hlídat tři najednou. Než dřevo vyhoří, mám aspoň čas vajíčka očistit. Vzala jsem nejdříve ručník a začala vajíčko otírat od prachu a jiných nečistot, které mu kazily zář. Voda se mezitím také ohřála, tak jsem ho polila a špičkou ručníku ho ještě vyleštila, až se lesklo čistotou. Bylo pořád trochu mokré, tak jsem ho nechala uschnout a mezitím se věnovala ještě druhému vejci. Spokojená se svou prací i na něm jsem se vrátila k Axew vejci a ještě vzala lahvičku s výživou pro skořápku, která mi zbyla po Chaerin, a namazala ho, pak zase to druhé. Opět jsem chvilku počkala, až se mastička vsákne. A teprve teď přišla chvíle na přemístění vajíček na postýlku z uhlí, které zbylo po shoření klacíků. Natáhla jsem nad něj ruku, abych se ujistila, že ještě hřeje a málem se spálila, takže ideální. Opatrně jsem vzala vajíčko a položila ho na uhelnou postýlku, ruce zakryté ručníkem jako ochranu, a také trochu uhlíků položila na vrch vajíčka, ať se prohřeje skrz naskrz.

2 [A] Drobeček [A] Drobeček | 9. srpna 2017 v 21:58 | Reagovat

[1]: +3 Čistota, +2 Teplo

3 Oumi Oumi | 9. srpna 2017 v 22:33 | Reagovat

Nejprve jsem se tentokrát věnovala shiny vejci, ale na Axewa jsem nezapomněla a hned poté ho vytáhla z uhlíků a smetla z něj rukou uhlíky a nejhorší dávku sazí a seškrábla z něj přilepené kousky spálené kůry. Poté jsem na něj nalila zbytek vody a pomocí ručníku z něj smyla zbývající saze a jiné nečistoty, které se na něj v ohništi nalepily. Jinou, čistou, částí jsem jej doumyla do lesku a usušila. Umístila jsem ho do jeho inkubátoru a přenesla do pokéstřediska, kde péče o něj pokračovala.
Spolu s jeho bráškou či sestřičkou jsem Axewa uložila do horké lázně a v mezičase mu vyčistila inkubátor, aby byl stejně krásně čistý jako samotné vajíčko. Pak jsem umyla druhé vejce a pustila se opět do tohoto. V ruce jsem měla dávku šampónu a stejně jako předtím namydlila důkladně celou skořápku a zbavila ho zbytkových nečistot, prostě z něho udělala definici čistoty a pak ho vrátila do vody, aby se mydliny smyly. Vejce bylo dále osušeno a zabaleno do turbanu a dále deky. Užilo si vyprávění pohádky a nakonec na noc skončilo zase v inkubátoru.

4 [A] Drobeček [A] Drobeček | 9. srpna 2017 v 22:53 | Reagovat

[3]: +3 Čistota, +1 Teplo

5 Oumi Oumi | 10. srpna 2017 v 8:01 | Reagovat

Hned zrána jsem se začala starat o vajíčka. Aby se nenudila, zatímco jsem se starala o svou hygienu, jsem jim napustila do lavoru horkou vodu a nechala je tam chillovat a hřát se. Za pár minutek péče o sebe jsem se k nim vrátila, přemístila je pod sprchu a věnovala se zase jejich mytí. Napustila jsem jim čerstvou vodu, protože ta stará mezitím trochu zchladla a navíc v ní plavala nějaká špína, co na sebe zase vajíčka stihla nalepit. Shiny jsem tam potom vrátila a Axew vejce se mezitím umývalo pod sprchou teploučké vody. Dneska mu musela stačit k umytí pouze síla vody a houbička, nechtěla jsem to s šampónem moc přehánět, když jsem nevěděla, jak na prcka uvnitř budou chemikálie z něj působit. Krouživými pohyby houbkou jsem ho zbavovala nečistot a leštila. Nakonec jsem ho vyměnila s jeho sourozencem a dala ho do lavoru s vodou. Když jsem skončila i s druhým vejcem, začalo sušení a poté přesun do společenské místnosti. Využila jsem volného místa na gauči před krbem, kde hořel jemný oheň. Položila jsem vajíčka co nejblíže ohni a sama jsem si vzala knihu legend z knihovničky, abych se nenudila, zatímco se budou vajíčka zahřívat.

6 [A] Drobeček [A] Drobeček | 11. srpna 2017 v 10:19 | Reagovat

[5]: +2 Čistota, +3 Teplo

7 Oumi Oumi | 11. srpna 2017 v 14:30 | Reagovat

Oheň začal pomalu dohořívat, takže jsem vrátila knihu a vzala vajíčka zpátky do pokoje. Beztak byla obě zase celá špinavá a potřebovala péči. Nejdříve jsem se věnovala shiny a Axew se zatím hřál v inkubátoru, pak jsem se vyměnila. Opět jsem ponořila ručník do teplé vody a vyždímala ho. Vlhkým ručníkem jsem začala smývat saze a prach, sem tam i kousky bahna – bože, co ta vajíčka nenatahají! Jela jsem důkladně kousek po kousku, až se mrně zase lesklo čistotou. Následovala dočištění suchým ručníkem, spíše jen pro jistotu a tu radost, jak mi ruce klouzaly po jeho povrchu. Dále jsem si zašla pro hřející dečku k sestře a zapojila ji. Udělala jsem na ní vajíčkům provizorní hnízdo z materiálů nalezených na posteli – dece a polštářů – a nakonec je ještě přikryla peřinou, ať jim teplo nikam neutíká. Ovinula jsem se kolem hnízda trochu jako předtím ve věži kolem mě Arbok. Našla jsem nějaké další básně a odkašlala si, abych mohla pokračovat v předčítání.
Yellow feathered duck
Abundant psychic power
Need some aspirin
Odrecitovala jsem jednu o Psyduckovi a zasmála se. Někdy tuhle musím zmínit před tím chlapíkem v hračkářství.
Red hues of autumn,
Hot as the midsummer sun,
Look, it’s Charizard
Pokračovala jsem ve čtení a líně si zívla. Poslední a dám si taky šlofíka.
Zero to hero!
Shining guardian with red cape
Raging in the lake
Dokončila jsem poslední báseň a natáhla se kolem vajíček s úmyslem si trochu odpočinout.

8 [A] Drobeček [A] Drobeček | 11. srpna 2017 v 15:48 | Reagovat

[7]: +1 Čistota, +1 Teplo

9 Oumi Oumi | 11. srpna 2017 v 16:39 | Reagovat

Protřela jsem si oči a protáhla se, abych se probrala. Spala jsem už dost a teď bylo zase načase se postarat o vajíčka. Pomalu jsem rozebrala jejich rádoby hnízdo a spatřila to nadělení. Všude osamělé chloupky z deky, polštářů a peřiny. Rychle jsem vyběhla do koupelny napustit vanu a odnesla je tam. Počkala jsem, až bude hladina dost vysoko a začala s čištěním zašpiněnějšího shiny vejce, zatímco se Axew vyhříval. Ovšem když jsem zakončila péči o druhé vejce a přenesla ho do inkubátoru, vrátila jsem se k vejci ve vodě. Vzala jsem houbičku se šampónem a začala ho čistit, nebylo na něm toho tolik, přesto to byla makačka, když vlákna nechtěla dolů. Nakonec jsem to vzdala a vejce prostě osprchovala. Za všechnu tu snahu s utíráním mi to nestálo. Axew se už také leskl čistotou a tak jsem dala vypustit vodu z vany a místo toho využila lavor, do kterého jsem napustila čerstvou a hlavně čistou horkou vodu, aby se pořádně zahřál a nenachytal na sebe znova ta zpropadená vlákna. Ta scéna vypadala tak poklidně, vajíčko poklidně ležící v teplé vodě s životem uvnitř. Vesele jsem se usmála a začala vajíčko ve vodě různě převalovat a hrát si s ním, až se rovnoměrně ohřívá.

10 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 7:34 | Reagovat

[9]: Čistota +1, teplo +2 - vajíčko nakřupává

11 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 8:47 | Reagovat

Na vajíčku se objevily praskliny, rychle jsem ho tedy vytáhla z vody, aby dovnitř nezatékalo. Místo toho jsem ho vzala do postele na výhřevnou dečku a zabalila ho ještě do peřiny, takže mu koukala jenom špička, a nechala ho se dohřát.

12 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 8:51 | Reagovat

[11]: Teplo +1, vajíčko se mění v pokémona.

13 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 19:10 | Reagovat

Poté, co vajíčko přestalo zářit, přede mnou stál malý dráček. Měla jsem co dělat, abych nezačala ječet, jak jsou jeho kly roztomilé. Ale udržela jsem se. "Ahoj, já jsem Oumi, tvá trenérka. Moc ráda tě poznávám," usmála jsem se na mrňouse přátelsky.

14 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 19:11 | Reagovat

[13]: No, Axew tě moc neposlouchala. Jakmile byla venku, zabodla hlavu do země jako dělají Doduové v panice. "Také tě ráda poznávám," promluvila do země.

15 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 19:16 | Reagovat

[14]: Zmateně jsem na Axew koukala. "Uhm... co to děláš? Je všechno v pořádku?" Zeptala jsem se jí a přemýšlela, jestli si náhodou nemůže ublížit nebo zda je to obdoba Chaerina žužlání věcí.

16 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 19:44 | Reagovat

[15]: Axew prudce zvedla hlavu, až málem tou tíhou přepadla dozadu. "Všechno je v pohodě! Nic se neděje, bez obav!" vyjekla, až to málem vypadalo, že začne salutovat. "Zkoušela jsem to ve vajíčku, ale tady je to lepší," zasmála se.

17 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 19:46 | Reagovat

[16]: Překvapeně jsem na ni koukla. "Co jsi zkoušela ve vajíčku? Zabodávat do něj ty tesáky?" Naklonila jsem tázavě hlavu. "No, jinak nemáš hlad nebo tak? Určitě pro tebe najdu něco k snědku nebo pití," nabídla jsem jí s úsměvem.

18 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 20:02 | Reagovat

[17]: "Ne, drkat na vnitřní stranu skořápky," zvolala nadšeně, jako kdyby na to byla pyšná. Když ses jí zeptala, zda má hlad, okamžitě jí jako na povel zakručelo v břiše. Axew se stydlivě usmála. Snad nebylo třeba odpovědi.

19 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 20:13 | Reagovat

[18]: "Oh, takže jsi malá hudebnice," zasmála jsem se. Tak možná ta špína na skořápce byly jen stopy po jejím řádění, no co. Když jí zakručelo v břiše, jen jsem se usmála a vytáhla jí z batohu granule. K nim sem jí přidala i pár berry. "Potřebuješ i vitamíny, ne?" Mrkla jsem na ni. "Dobrou chuť," popřála jsem jí.

//Aplikovat 2x Oran berry a granule ^^

20 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 20:22 | Reagovat

[19]: "Spíš bych řekla nějaký ničitel," zasmála se Axew. Mlsně se olízla a granule snědla jako první. Berry začala žužlat. "Děkuju, se říká, že?" zeptala se.

21 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 20:27 | Reagovat

[20]: "Ti jsou také třeba," ujistila jsem ji se smíchem a sledovala ji, jak spokojeně papká. "Ano a nemáš zač, ale s plnou pusou se nemluví," usmála jsem se na ni. "Hele a nemám ti říkat nějak jinak než Axew? Je to takové neosobní." Zeptala jsem se jí.

22 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 20:54 | Reagovat

[21]: "Oh..." usmála se Axew a polkla berry. "Chtěla bys mi říkat jinak než Axew? Zvykla jsem si už na 'vajíčko'," promluvila Axew a přitom si dala pozor, aby berry do pusy strčila až poté, co domluví.

23 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 21:25 | Reagovat

[22]: "No, tak jsem ti sice říkala, ale víš... no... byla jsi ve vajíčku," pokrčila jsem rameny. "Budu ti říkat Gehenna, jestli nevadí. Zní to drsně," zazubila jsem se na prcka. "Jak ti chutnají ty berry?" Zeptala jsem se jí a spokojeně sledovala, jak už jí až poté, co promluví.

24 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 21:36 | Reagovat

[23]: "Gehenna je fajn. Má to nějaké zdrobnělinky?" zeptala se Axew. Na tvůj dotaz ještě jednou nabořila hlavou do země. "Berry jsou skvělé," zamumlala.

25 Oumi Oumi | 12. srpna 2017 v 21:54 | Reagovat

Zapřemýšlela jsem nad možnými zdrobněními. "No, možná Gehinka, Geží nebo tak," zasmála jsem se, znělo to všechno tak nějak divně, ale pokud bude chtít, proč ne. Opět mě zarazilo, když nabourala hlavou do země, ale zřejmě si na to budu muset prozatím zvyknout. "Jsem ráda, že ti chutnají. Pověz, proč děláš... tohle?" Ukázala jsem na její hlavu na zemi.

26 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2017 v 22:11 | Reagovat

[25]: "Oh, tak to nic. Zůstaneme u Gehenna," zasmála se Axew. Na tvůj dotaz se Axew zvedla a dělala, jakoby nic. "No... je to sranda. Točí se pak hlava," pověděla.

27 Oumi Oumi | 13. srpna 2017 v 8:58 | Reagovat

[26]: Přikývla jsem a konečně se dozvěděla důvod, proč naráží do země. "Ah tak, no kdybys chtěla, tak když budeš hlavou dolů, tak ti ještě můžu zvednout tělíčko a roztočit tě, je to jeden cool taneční pohyb." Zasmála jsem se, ale svou nabídku jsem myslela vážně.

28 [A] Enwy [A] Enwy | 13. srpna 2017 v 15:44 | Reagovat

[27]: "To jsem ještě nezkoušela, ale... dle tvých slov to vážně stojí za to. Můžeš to zkusit teď? Až narazím hlavou znovu?" zeptala se nadšeně.

29 Oumi Oumi | 13. srpna 2017 v 16:39 | Reagovat

[28]: Líbilo se mi její nadšení, jen jsem doufala, že jí nějak neublížím. "Jasně, jen do toho!" Usmála jsem se na ni a připravila se na svůj úkol.

30 [A] Enwy [A] Enwy | 13. srpna 2017 v 17:35 | Reagovat

[29]: Axew přikývla. Praštila hlavou do země. "Teď!" zahuhlala.

31 Oumi Oumi | 13. srpna 2017 v 18:42 | Reagovat

[30]: Počkala jsem, až se připraví na svou pozici a pomohla jí zvednout tělíčko do vzduchu. "Teď tě roztočím, tak zkus udržet rovnováhu." Varovala jsem ji dopředu a pak jí ze stran postrčila, jako bych dělala keramiku. Měla jsem připravené ruce, kdyby se náhodou stočila moc a hrozil jí pád.

32 [A] Enwy [A] Enwy | 13. srpna 2017 v 18:58 | Reagovat

[31]: Axew se zatočila a začala se pohupovat, jako kdyby byla opilá. Pak se zastavila a prudce zavrtěla hlavou. "To je úplně jiná úroveň mazecu!" výskla. Pak se ale posadila na zadek. "... ale zkoušet znovu to nebudu. Myslím, že bobule jdou ve..." oznámila.

33 Oumi Oumi | 15. srpna 2017 v 13:11 | Reagovat

[32]: S obavami jsem ji sledovala, jak se na vratkých nožkách motala. A s ještě většími ji sledovala, když se jí udělalo špatně. "Dobře, už to zkoušet nebudeme, máš pravdu." No aspoň jsme to zkusily. "Nechám tě odpočinout si, jo? Potřebuješ nabrat sílu před dalším bouráním do země." Usmála jsem se na ni a povolala ji do jejího ballu.

34 [A] Enwy [A] Enwy | 15. srpna 2017 v 16:56 | Reagovat

[33]: "Jo, dobře!" nadchla se Axew a zavrtěla ještě naposledy hlavou, aby jí Starlyové před obličejem zmizely. "Přiště zkusím kameny. Země je moc tvrdá," zamyslela se, zatímco byla odvolána do pokéballu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ZDROJE:
Obrázky, týkající se pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Ikonky - Serebii
Obrázky herních míst - Dragonith (dA), UkeSora
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

".... a všechny kousky skládanky pak zapadnou do jednoho..."