PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CHATU

6. července 2017 v 11:13 | Enwy
(Flashback z minulého života)

DESATERO DOBRÉHO HRÁČE NA CHATU

Chat je místo, kde si lze povídat s adminy a ostatními hráči mimo příběhovou linii. Jste tam sami na sebe, pomineme-li speciální chatové akce. Samozřejmě tam platí stejná pravidla jako ve hře a protože se tato lokace stává čím dál obydlenějším místem, sepsali jsme je sem pro vás pro přehlednost a pro preventivní opatření proti případným nedorozumněním.
Pro začátek, pro podmínku vstupu do chatu, musí hráč uvést své HERNÍ JMÉNO, pod kterým je zaregistrován tady na blogu, aby nedocházelo ke zmatkům.

1) DOBRÝ HRÁČ NEVYVĚŠUJE REKLAMY NA CHAT A NESPAMUJE
Reklamy do chatu nepatří a vlastně nepatří vůbec nikam jinam, než do Dotazech & Připomínkách. Takové reklamy jsou mazány bez slitování a vyvěšovatel potrestán dle míry reklamování. To stejné platí u spamů. Nevadí, když jednu větu rozepíšete do pěti odeslání. Nevadí, když posíláte meme. To, co se počítá za spam, je odeslání jednoho či více znaků dvakrát a víckrát za sebou do chatu.

2) DOBRÝ HRÁČ NENADÁVÁ OSTATNÍM, PROBLÉMY ŘEŠÍ POKUD MOŽNO JAKO DOSPĚLÝ
Nadávání ostatním a vůbec používání vulgarit na chatu je přísně zakázáno. Jediný, kdo může používat vulgarity, je Překupník (a v určité míře i Calas, cenzurovaně). Problémy se řeší soukromě, pokud se jedná o problémy spojené s herními příspěvky, tak s přítomností admina a v klidu. Všichni deláme chyby.

3) DOBRÝ HRÁČ JE TAKTNÍ
Pokud se mu nelíbí něco, co podali či vytvořili ostatní hráči či admin, umí podat slušné hlášení či konstruktivní kritiku. V případě, že toho není schopen, mlčí.

4) DOBRÝ HRÁČ OSTATNÍ NEOKRÁDÁ O JEJICH POCITY A NÁZORY
Každý jsme jiný a máme jiné pohledy na danou situaci. Není proto třeba někoho shazovat či znehodnocovat, pokud se v něčem jeho názor liší. Stejně tak platí u pocitů, kdy víme, jak se zachovat, nemá-li někdo svůj den a tzv. "flambí". Chová se přiměřeně svého věku tak, aby tím neohrozil psychické zdraví ostatních přítomných.

5) DOBRÝ HRÁČ SE SNAŽÍ VYJADŘOVAT SE PODLE SVÉHO NEJLEPŠÍHO SVĚDOMÍ
Píše, jak nejlépe gramaticky i slohově umí. Příspěvky a věty s větším počtem hrubek by mohly být ignorovány.

6) DOBRÝ HRÁČ PŘI PŘÍCHODU I ODCHODU DÁ O SOBĚ, POKUD MOŽNO, VĚDĚT
Pozdravit při příchodu i odchodu je základní prvek slušnosti a pokud ani to nezvládnete, pak se může pochybovat o vašich dalších morálních projevech. Když vstoupíte, je slušnost alespoň pozdravit, případně se i málo ale přeci účastnit konverzace. O stalkery, deathstare-people a nájemné vrahy nestojíme.

7) DOBRÝ HRÁČ NEBERE OSTATNÍM JEJICH CHATOVOU BARVU
Nová móda, nová pravidla. Jelikož chat nabízí možnosti změny barvy, nechte si prosím pouze jednu. Rozhodně neberte barvu ostatním. Admini někým-použité barvy píší jako Only for ...., proto je jasně vidět, které barvy jsou obsazené. Pro volbu nové barvy dejte vědět adminům, aby nevznikaly komplikace.
Není povoleno vybírat si ČERVENOU - ta je určena pro Admin/Osud.
Není povoleno vybírat si ŠEDOU - ta je určena pro NPCs při akcích.

8) DOBRÝ HRÁČ UMÍ RESPEKTOVAT ADMINY
I když jsou třeba sebemladší než vy, je třeba je respektovat a přiměřené míře i poslouchat, co říkají. Admina je třeba 100% poslouchat, pokud zaujímá roli Vypravěče/Osudu, který řídí herní dějový průběh. Respektujete nejen tvůrce, ale i koncept a prostředí hry, hráče, kteří byli pověření k dohlížení na hladký průběh hry.

9) DOBRÝ HRÁČ NEKAZÍ ATMOSFÉRU CHATU ZMATKEM A CHAOSEM
Nevnáší do chatu deprese, stres ani jiné negativní pocity, které by mohli ovlivnit herní i pracovní morálku přítomných.

10) DOBRÝ HRÁČ DODRŽUJE DESATERO DOBRÉHO HRÁČE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama
ZDROJE:
Obrázky, týkající se pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Ikonky - Serebii
Obrázky herních míst - Dragonith (dA), UkeSora
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

".... a všechny kousky skládanky pak zapadnou do jednoho..."