Posvátný altánek

10. července 2017 v 16:50 | Enwy
Související obrázek

Posvátný altánek je místo, kam trenéři a trenérky chodí před velkými událostmi. Říká se, že pokud budete mít štěstí, vyslechne vás Arceus a splní vám přání nebo vás požehná. Každý měsíc může trenér požehnat jenom jednoho ze svých pokémonů a každé roční období dává různé druhy požehnání. Pamatujte, že požehnání můžete mít pokémon jen jedno a proto, jakmile další měsíc dostane ten samý pokémon další požehnání, první zmizí. Požehnání jsou vybraná náhodně, pouze u některých si lze zvolit.
- Zlatý amulet, jaro: Přidává šanci na chycení pokémona 20%
- Očišťující talisman, podzim: Talisman chrání proti zlým duchům, proto pokémon nemůže být nemocný
- Ariadnina niť, léto: Lepší podmínky na dobrodružných chytkách, ve Věži a v dungeonech
- Modré peří, zima: Značí svobodu, pokémon může sám vyskakovat z pokéballu
- Modrý amulet: Zesílí útoky (platí pouze v případě akcí a text. zápasů)

To byly náhodné talismany. Poté, kněžka Nayu, která pracuje v nedalekém chrámu, nabízí na jaře a na podzim speciální požehnání a rituály. Tyto rituály už si může trenér vybírat, avšak potřebuje k tomu souhlas pokémona a samozřejmě služba není zadarmo. Platí se buď penězi nebo různými podivnými předměty, jako je Reveal Mirror, hvězdný prach, klíče a podobně. Kněžka odmítá brát obyčejné věci, které se dají koupit v obchodě, fosílie, evoluční předměty a další... řekněme "obyčejné" předměty.

ZMĚNY POKÉMONA
- Požehnaný pergamen-IS.png Rituál požehnání pergamenu, 1700 Yenů: umožní změnu pokémona z obyčejné formy do Shiny
- Mramor požehnání-IS.png Rituál navrácení, 700 Yenů: umožní změnu pokémona z jakékoliv formy do obyčejné
- Krvavý kámen-IS.png Rituál krvavého kamene, 1500 Yenů: umožní pokémona změnit do Alola formy

MANŽELSKÁ POŽEHNÁNÍ
Všechny tyto rituály končí zásnubami a pokémoni obdrží Snubní prsten Ariyoung.png Snubní prsten. Mějte na paměti, že toto nelze prozatím vrátit zpět. Vyžaduje souhlas obou pokémonů. Jaké to má výhody? Můžete využít pářecího střediska i přesto, že nejste chovatel, samozřejmě stále s poplatkem.

- Náramek lásky-IS.png Rituál milenců, 1400 Yenů: Pokémon mužského pohlaví a ženského pohlaví se zasnoubí
- Peříčko milenců-IS.png Rituál harmonie, 1700 Yenů: Pokémon mužského pohlaví a ženského pohlaví se zasnoubí; pokud budou ve své blízkosti, zvyšuje se šance na naučení útoku o 30%, o nalezení předmětu na 50% a na chycení pokémona 20%.

POKUD NECHCETE ŽÁDNÁ POŽEHNÁNÍ?

Oblast kolem posvátného altánku je mírumilovná neutrální oblast. Země se nesmí dotknout žádná kapka krve, jinak bude znesvěcená. Panuje tu jakýsi klid, který působí na myšlení pokémonů relaxačním dojmem. Pokud jste se zrovna vrátili z požehnání nebo jednoduše nemáte žádný plán na výlet, můžete toto místo navštívit.

1. S kterými pokémony
2. Průběh odpočinku

(Pokud předtím ještě žádáte požehnání, napište do buď nahoru zvlášť nebo dolů. Může dojít k nedorozumněním, protože někteří se třeba přichází jenom pomodlit před bouří a není to počítané jako požehnání. Je povoleno nechávat zde obětní dary pro zvýšení efektivity modlení.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enwy Enwy | 15. července 2017 v 17:40 | Reagovat

1. Charizard (Garlandolf), Gardevoir (Raviel), Zubat (Armytile), Cutiefly (Chibi), Skarmory
2. Část 1/2
Konečně jsem dorazila na to posvátné místo a nadechla se čerstvého vzduchu. O tomto místě jsem doteď nevěděla a když jsem už konečně tady, přišlo mi to jako kouzelné místo. "Týme, ven!" řekla jsem a vypustila celý tým ven. Byla jsem ráda, když jsem je mohla konečně vidět všechny pohromadě. Moje rodina se tak rozrostla... "Jsme tady!" oznámila jsem s úsměvem. Za mnou stál chrám a všichni udiveně vykulily oči. "Tohle je posvátná půda svat-" - "Žádám si odvetu! Přemýšlela jsem nad tím a teď už tě můžu porazit!!" křikla Armytile a vrhla se na Garlana. Ten se začal krýt křídlem. "Oi, jsi fakt otravná? Nechceš už přestat, jsi jako malé dítě!" křikl Garlan panicky a začal couval. Povzdechla jsem si. "Ne, počkejte! Nesmíte tady mít spory," pověděla jsem. Armytile to očividně nepochopila. Chibi mě chvilku sledoval a pak k oběma přišel. Zubat od Charizarda odtrhl a oba je náležitě pokáral za neslušné chování na veřejnosti. "Ano, Chibi-senpai!" zvolali oba dva a uklonili se. Chibi se mírně začervenal a zamával rukama. "T-to nic není. Vážně," usmál se a přiletěl ke mě. Věnovala jsem mu vděčný pohled. "Nacházíme se před svatyní. Plán dneška je následující – skočíme dovnitř se pomodlit, když už jsme tady. Pak můžeme tam na trávník, je velmi hezky a tam něco sníme a zahrajeme si. Platí?" usmála jsem se a dala ruce v bok. Garlan si utřel imaginární slzu. "E-Enwyyy," řekl a opřel se Ravielovi o rameno. Začal předstírat, že brečí. "Tak rychle rosteeeš," pověděl a mně se do tváře vlila nachová. "C-co?! Plácáš nesmysly, nejez houbičky. Garlane!"
Pomalu jsme jako trochu civilizovaná skupina mířili do svatyně. Vevnitř bylo ticho. Skarmoryny drápy zacinkaly o kamennou podlahu. "Je to tady nějaké... tiché," poznamenal Raviel. Tahle atmosféra se mu líbila. Přikývla jsem a došla k jednomu z koberečků, na který jsem poklekla. "Modlím se nyní k nejvyššmu bohovi, Císaři Arceusi, vyslyš mě," zašeptala jsem. Raviel a Chibi pochopili, co mají udělat. Taktéž si přiklekli. Kdysi mi někdo řekl, že když se přání vyžvaní, nesplní se. V duchu jsem si přála úspěch celému týmu, ať se jim vyplní jejich přání za každou cenu a hlavně to, ať spolu vydržíme napořád, i když jsme každý jiný. Po skončení jsem poděkovala a zvedla se na nohy. Všichni kromě Skarmory vypadaly jaksi uvolněně. Dala jsem železnému ptákovi ruku na křídlo a pousmála se. "Seznámím tě s nimi potom," usmála jsem se a Skarmory radostně souhlasila. Otočila jsem se a pohlédla na svého parťáka. "Garlane? Co sis přál?" zeptala jsem se potichu. Chibi a Zubat se ke mně nahrnuli, aby slyšeli lépe. Garlan se začal cítit nesvůj. Díky bohům včas zakročila Zubat samotná. "Ha? To byste rádi věděli, co?" promluvila, jako kdyby jsme se všichni ptali jí. Upřela jsem na ní pohled. To mě zajímalo, samozřejmě. Ráda jsem slyšela cíle a priority svých pokémonů. "Já bych ráda... porazila svého největšího rivala!" vyslovila triumfálně a ukázala na Garlana. Charizard se zazubil. "Ha! Řekla jsi to, takže se ti to nesplní!" zasmál se Charizard a Zubat se naštvala. "No ty ještě počkej! Alespoň mám lepší přání než ty, náfuko!" zařvala. Její hlas se ozval halou svatyně a všichni zaměstnanci na nás upřeli pohled. "Pššt!" napomenul je Chibi. Oba utichli. "Já si přál být tak silný, abych mohl všechno zničit! To je myslím... šlechetnější a nesobecké přání, narozdíl od toho tvého," zašeptal Charizard a vyplázl jazyk. Zubat na něj zavrčela. "Ne, myslím, že já mám nejšlechejnější přání. Chci umět ty nejsilnější psychické útoky," pověděl Raviel. Chytila jsem se za hlavu. Nikdy se to nevyplní, když to všichni řeknete! Přes rameno jsem ucítila něčí dech. Byla do Skarmory. "Já s vámi chci zůstat napořád a nechci, abyste nikam odcházeli, i když vás vůbec neznám," pověděla s úsměvem. Jak já, tak Chibi, jsme se zarazili. "Dost!" vyjekli jsme jednohlasně a pak na sebe divně koukali. Odkašlala jsem si. "Chci říct... pokud to všechno řeknete nahlas, je šance, že se to nevyplní," usmála jsem se mile a zazubila se. Raviel na mě pohlédl. "A co sis přála?" - "Neřeknu. Jsem teď vaše jediná naděje."
Rozeběhli jsme se pak na trávník za altánkem. Lehla jsem si do trávy a podívala se na nebe. "Je nádherné počasí," usmála jsem se a protáhla své tělo. Skarmory se posadila vedle mě a když jsem se posadila, položila mi hlavu do klína. Očividně se z toho stal nějaký zvyk. Usmála jsem se a vyndala jídlo a pití. "Mám tu... lávové koláčky!" výskla jsem a jednu dala do pusy. "Tak už jen jeden," zazubila jsem se. Vyndala jsem sody a vodu, opatrně i koláč. "To je koláč s hojivými účinky. Zubat, ty jsi jistě zraněná z tréninku od Garlanového ohně. Charizarde, ty se musíš zotavit, byl jsi přitížený. A Skarmory," usmála jsem se a pohlédla na milého přívětivého pokémona, který měl hlavu v mém klíně. Když Skarmory uslyšela své jméno, zvedla hlavu. "Skarmory, tohle je můj tým. Mé jméno je Enwy, jsem trenérka a idol na volné noze," představila jsem se a odložila koláč. "Tohle je Charizard, můj starter. Začínala jsem s ním už když byl Charmander," řekla jsem a ukázala na oranžového kolose. Garlan se nesměle představil. "Můžeš mi říkat Král destrukce Garlandolf, zkráceně Garlan. Mám vyšší postavení než tady někdo," řekl a dal důraz na slovo někdo. Zubat si ho nenávistně propálila pohledem. Skarmory přikývla. Pokračovala jsem. "Tohle je Cutiefly, Chibi-san. Je z ostrova Sun, je něco jako kouč," pověděla jsem. Cutiefly nesměle zvedl ruku na pozdrav a aby nemusel nic říkat, vzal si čokoládovou sušenku. "A tady Gardevoir, Raviel. Znám ho už když byl Ralts a protože utíkal a dodnes utíká z pokéballu, má titul Lorda fantomů." Skarmory se mírně ušklíbla a kývla hlavou na pozdrav. Pohlédla jsem na Zubat. "A tohle je Zubat, nově Fantom Chaosu, Armytile. Je silná, ale nedává to najevo. Že?" zazubila jsem se a Zubat se malinko zavrtěla. "S-samozřejmě!" přivětila. Raviel se nenápadně natáhl pro sendvič, který strčil do pusy. Salát ladil k barvám jeho vlasů. "Všichni máte... tituly," usmála se Skarmory a pohlédla na mě. Uculila jsem se. "Máš nějaké jméno, Skarmory?" zeptal se Chibi a přiletěl blíže. Skarmory zakroutila hlavou. Garlan se ušklíbl. "Musíš mít titul a jméno! Jinak mě nikdy nestihneš dohonit," zazubil se Charizard. Strčil do pusy druhý lávový koláček. Skarmory se zmateně rozhlédla kolem sebe. "Není tu nikdo, kdo by neměl jméno..." pověděla potichu. Zvedla jsem ruku. "Já," ozvala jsem se. "Já nemám žádný titul," promluvila jsem s úsměvem. Když si to moji pokémoni uvědomili, pohlédli na mě. "A jo! Enwy, ta, která dává jména, samotná jméno nemá!" vyjekl Raviel. Chytil Charizarda kolem ramen a začali se domlouvat na mém jméně. "A-ale... kluci. Já žádné jméno nechci," zasmála jsem se šťastně. Chvilku nic. Ticho. Zubat se přidala. "Huuh?! To jméno je trapný! Vůbec se to k ní nehodí!" bylo slyšet najednou. A pak zase ticho. Natáhla jsem se pro sendvič, který jsem začala užužlávat. "Chceš Oran berry, Skarmory?" nabídla jsem železné s úsměvem a Skarmory přikývla. Po pár minutách se kluci otočili. "Máme to!" zvolal vítězně Raviel. Charizard se smrtelně vážně usadil a na jeho hlavě se usadila Zubat. Vypadali v kombinaci jako nějaká hodně směšná socha indiánů impa-lumpa. "Budeš... ééé, jak to bylo?" zeptal se Raviel a pohlédl na Charizarda. Charizard si povzdechl. "Svatá Enwy." - "To zní, jako kdybych už umřela a to mučednickou smrtí." - "Neživá Enwy." - "To je jako kdybych vstala z mrtvých." - "Ehm... super-absolute-ultimate-cute Enwy." - "... to zní, jak kdybych byla nějaký robot, který střílí třpytky." - "Vždyť jsi idol! To je to samé!" Všichni tři si povzdechli. "Máš... nepojmenovatelné jméno, Enwy." Mírně jsem se zazubila. "Já vím...."
Zpět jsem se zamířila na Skamory. "Chtěla bys nějaké jméno, tedy?" usmála jsem se. Skarmory chvilku uvažovala a pak přikývla. Garlan se ke mě nasoukal. "Musí to být více epické než má Zubat!" Zubat se ke mě nahrnula, až se Chibi začal takové situaci smát. "Musí to být epičtější jméno než má Charizard!" Oba jsem od tebe jemně odstrčila. Nadechla jsem se. "Vylon-Omega," promluvila jsem. Garlan a Zubat na mě nechápavě pohlédli. "Mně se to líbí," pokrčil Raviel rameny a vzal si další sendvič. "C-co? Nemá to nějaký jiný titul nebo-"

2 Enwy Enwy | 15. července 2017 v 17:46 | Reagovat

[1]: Část 2/2
"Královna Armageddonu," doplnila jsem. Jakmile to uslyšeli, oba dva se sesypali k zemi. "T-t-" vykoktal Garlan. "To je mega epický jménoo!" Skarmory se poprvé zasmála. Její smích byl tak vzácný, že mi připadal jako libová harmonie pro mé uši. Chibi se rozhodl jíst nezdravě a vzal si marcipánku. "Tak? Skarmory, líbí se ti to?" usmála jsem se. Železný pták přikývl. "Je to pěkné, díky." Začali jsme se plně věnovat jídlu. Kvůli horku jsem každému podala flašku, buď se sodou nebo se studenou vodou. Zubat si vzala sendvič a s kýváním hlavy uznala, že je celkem chutný. Povinně jsem Garlanovi podstrčila Lum berry, aby se mu rychleji obnovovaly síly, stejně jako Skarmory jsem dala Sitrus berry. Jídlo, které bylo populární, zmizelo celkem rychle. Sbalila jsem a pak si lehla do trávy. Byla měkká a kdybych byla unavená, určitě by se mi bez problémů podařilo usnout. Ani jsem si už pomalu nemohla vzpomenout, jaké to bylo ležet v posteli. "Dobře. Co budeme dělat teď?" zeptala jsem se. Nastalo malé zemětřesení, když si Garlan lehl do trávy taky. Všichni jsme tu poléhávali a zabrali polovinu volného místa na trávě. "Nechcete hrát nějakou hru?" navrhla jsem a založila si ruce za hlavu. Garlan něco zamrmlal a přetočil se na bok, aby mu nepřekážely křídla. Když jsem ten předmět uviděla, přepadla mě geniální nálada.
"Oi, víte, co jsem si uvědomila?" začala jsem s geniálním tónem hlasu. Garlan se zase ozval jako první. Skarmory zvedla hlavu. Chibi se dostal do mého zorného pole. Zubat vydala jakýsi otrávený zvuk. "Co sis uvědomila?" zeptal se Raviel. Posadila jsem se. "Všichni už můžeme létat. Co takhle uspořádat závody?" navrhla jsem. Jakmile Zubat uslyšela, že bude příležitost ukázat Garlanovi, že je lepší, souhlasila na plné čáře. Raviel pokrčil rameny. "Nemůžu spíše běhat? Létání mi moc nejde," zazubil se. Zavrtěla jsem hlavou. "Ne-e, buď lítáš nebo nehraješ," zasmála jsem se a vyplázla jazyk. Raviel si povzdechl. "A... nemůžu s Chibim dělat rozhodčího?" zeptal se opatrně. Chibi se pousmál. "Tentokrát hraji taky, Ravieli," promluvil a Raviel se podivil. Ucukl. "Huh? Vy... tak milý tvor, se ženete do těchto nelítostných Air-force, senpai?" řekl překvapeně. Skarmory posmutněla. "Já... nechci létat sama," zašeptala. Poplácala jsem jí po křídle a postavila se na nohy. "Neboj, Vylon. Poletíš se mnou, dobře?" usmála jsem se. Když Skarmory spatřila tu nadšenou záři v mých očích, souhlasila přikývnutím. Raviel se zvedl a oprášil se. "Dobře. Jdu vykreslit trajektorii závodu," pověděl a už běžel ke svatyni. Vzdálenost od svatyně až sem na trávník byla dost velká a navíc byla i vzdušně prázdná, takže by Gardevoirovi nemělo vadit nás kontrolovat a určit poté vítěze.
"Dobrá. Na start!" Oznámila jsem. Skarmory se skrčila a já nadšeně vylezla na její hřbet. Málem jsem sklouzla, jak byl její hřbet kluzký a lesklý. Podařilo se mi však úspěšně zaháknout se jejího brnění. "Dobrá, můžeme?" zeptala jsem se. Garlan vyfoukl obláček páry a Zubat zaskřípala zubama. Byl to přímo strašidelný zvuk. Gardevoir zvedl ruku do vzduchu. "Připravit..." Cítila jsem, jak se Skarmory zapřela nohama do země a jak její křídla se chystají mohutně máchnout. "Pooozooor!" Zubat si nemohla nechat líbit klid v Garlanových očích. "Koukej, králíčku, jak tě rozmáznu ve vzduchu," vysmívala se mu. Garlan jen něco zamumlal, to však zmizelo v Ravielovém: "Teď!" Všichni čtyři jsme se vznesli do vzduchu. Garlandolf se dostal se smíchem do vedení. Cutiefly, jako zkušený a navíc velmi lehký letec, mu téměř u ocasu. Za ním jsme letěli já se Skarmory a jako poslední křičela Zubat, ať čekáme nebo pohneme a že nás všechny rozpráší na popel, jestli Garlan vyhraje. "Jak se ti líbí létání?" zeptala se Skarmory a já se zasmála, jak to jen šlo. Vítr mi fučel ve vlasech a já cítila náhlý nával adrenalinu a nějakého příjemného pocitu do těla. Cutiefly zpomalil a dostal se na naši úroveň. "Garlandolf to bere vážně!" křikl Chibi a zasmál se. Jen jsem se při pohledu na mohutně mávajícího Charizarda zasmála.
Ucítila jsem za svými zády mírné vibrace. Otočila jsem se, když mě srazila nějaká neviditelná vlna. Bylo to, jako když stojíte blízko repráku, běží nějaký drop a najednou se objeví obrovský beat. Chytila jsem se za ramena a tím pádem sklouzla z Vyloniného hřbetu. "Enwy!" uslyšela jsem nad tebou. Díky bohům jsme letěli dost vysoko, takže jsem měla čas reagovat. Viděla jsem, jak nade mnou letí Skarmory a jak se Garlan vrací zpět, aby mě dostihl. Byla to Zubat, kdo mě shodil. Chtěla vyhrát a tak jediná šance, jak donutit Garlana zpomalit bylo, aby se vrátil. Byla jsem to, co by donutilo Garlana se vrátit. Pousmála jsem se. Zubat byla geniální. Zapomněla však na jednu věc. Drobnost, kterou jsem skrývala. "Garlane! Leť a vyhraj to!" křikla jsem. Zapomněla, že Skarmory by mě spadnout nenechala. Garlan mě pochopil a když poznal, že mě nemá šanci stihnout, otočil se. Bylo to trochu bolestné vidět, jak se otáčí, ale... bylo to z mé vůle! Natáhla jsem se. "A-ar-Armageddon!" křikla jsem. Chytila jsem se Skarmory a zapřela nohy o její železné pláty, jako kdybych to dělala už od narození. "A nahoru, Vylon," rozhodla jsem a Skarmory vítězně zaštěbetala. Těsně jsme minuli zem a stočili jsme se nahoru. Byli jsme poslední, ale viděla jsem, jak Garlan prolétá vítěznou čarou. I přesto, že byl zastaven, nikdy by si nedovolil prohrát proti Zubat. "Dobrá práce, Vylon. Děkuji mnohokrát," usmála jsem se a poplácala Skarmory po železném plátu. Kupodivu jsme nebyla roztřesená. Snad proto, že jsem jí věřila? Skarmory se zvedla zpět k nebesům.
"Nee! To není fér! Jsi.. větší!" uslyšela jsem Armytile a její vřískot. Nemohla jsem se ubránit smíchu. "Vylon, poprosím tam dolů. Tam, kde stojí Raviel," pověděla jsem, stále s polovičním smíchem. Dole stála Zubat, která si mumlala něco jako "To není fér. Já jsem nejmocnější tvor na zemi, Armytile, fantom chaosu a vyvolám ve vás chaos, já jsem-" Přišla jsem k Garlanovi a ten vypadal, že mě velmi rád vidí. "Dobrá práce. Nenechal sis vzít titul nejdestruktivnějšího tvora." Garlan se zasmál. "Samozřejmě, že ne. I přes jisté podvody," řekl a odkašlal si. Zubat se nesměle zasmála. "Nevadí, Armytile. Kdyby se mi náhodou něco stalo, Garlan bude dělat vdovce," zasmála jsem se a schytala jsem v tu ránu šlehnutí do ruky ocasem. "Ch-chraň tě Arceus, proboha!"
- Aplikovat jméno: Vylon-Omega (Skarmory)
- Použito 2x lávový koláček (1x Charizard/Garlandolf, 1x já), 1x čokoládová sušenka (1x Cutiefly/Chibi), 4x sendvič (2x Gardevoir/Raviel, já, 1x Zubat/Armytile), 1x Oran berry (1x Skarmory), 1x stará marcipánka (1x Cutiefly/Chibi), 3x soda (Gardevoir/Raviel, Zubat/Armytile, Charizard/Garlan), 3x studená voda (Cutiefly/Chibi, Skarmory, já), koláč s hojivými účinky (všichni tak nějak cik-cak), 1x Lum berry (Garlandolf), 1x Sitrus berry (Skarmory)

------------- Procenta z jídla:
Charizard – 6% sehranosti, 7% lásky + Lum berry (odolnost vůči nemoci)
Cutiefly – 4% sehranosti, 7% lásky
Raviel – 7% sehranosti, 7% lásky
Zubat – 4% sehranosti, 7% lásky
Skarmory – 5%, 7% lásky + Sitrus berry (rychlejí obnova zdraví)

3 [A] Drobeček [A] Drobeček | 15. července 2017 v 18:07 | Reagovat

[1]: [2]: Všichni si to moc užili, Skarmory s radostí přijala nové jméno.
Charizard – [6% sehranosti, 7% lásky + Lum berry (odolnost vůči nemoci)], +17% lásky k trenérovi, +21% štěstí
Cutiefly – [4% sehranosti, 7% lásky] +15% lásky, +17% štěstí
Raviel – [7% sehranosti, 7% lásky] +16% lásky, +14% štěstí
Zubat – [4% sehranosti, 7% lásky] +11% lásky, +9% štěstí
Skarmory – [5%, 7% lásky + Sitrus berry (rychlejí obnova zdraví)] +21% lásky, +23% štěstí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ZDROJE:
Obrázky, týkající se pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Ikonky - Serebii
Obrázky herních míst - Dragonith (dA), UkeSora
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy & Dragonith, slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz
Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

".... a všechny kousky skládanky pak zapadnou do jednoho..."