Věž

5. května 2017 v 17:42 | Enwy
Výsledek obrázku pro pokémon tower

Záhadná, mystická budova, která se objevila zničehonic a nikdo neví, odkud se vzala. Říká se, že kdo jednou vstoupí do věže, již ho nikdy nikdo neviděl. Věž má něco kolem sto pater - to však nikdo neví jistě a pouze se o tom spekuluje, neboť nikdo nedošel až na vrchol věže. Také se říká, že tu straší mrtvé duše trenérů.

FAKTA & REÁLIE O VĚŽI, ZJIŠTĚNÉ HRÁČI
 • Drobeček zjistil, že když se chce na vrchol Věže, musí se dolů...
 • Skugga zjistila, že Věž je domovem mnoha hadích pokémonů a ne všichni se nechtějí mazlit.
 • Ino zjistila, že Věži vládne "On".
 • Ino zjistila, že ve Věži se nachází nespočet pokémonů s různými povahami a ne všichni jsou tu původní.
 • Ino zjistila, že se ve Věži nachází mýtické místo zvané Zahrada vzpomínek, kde se střetává minulost, přítomnost i budoucnost, byť je to jen iluze vytvořená místem.
 • Oumi zjistila, že se Věž mění, pokud je nějaká část dlouho opuštěná.
 • Oumi zjistila, že nevinně vypadající holčičky, byť takové být nemusí, jsou ve věži nejpopulárnější.
 • Drobeček zjistil, že se pod Věží nachází podzemní jeskyně, vajíčkárna Chinchou a dokonce i líheň pavoučích pokémonů.
 • Drobeček zjistil, že Věž nemá problém vytvářet si vlastní dimenze v prostoru, vlastní iluze či šmatlat někomu jinému do jejich pocitů, minulosti či do přítomnosti ale-někde-jinde.
 • Drobeček zjistil, že člověk, který byl zatím ve Věži nejvýše, je ženský dobrodruh, Cecaniah Corabelle, která je nyní ve Věži vězněna za trest, že odmítala vystoupit na vrchol kvůli tomu, že Věž chtěla opustit a pomoct Tynamo v nesnází. "Všichni chtějí nahoru kvůli slávě a bohatství... bůhví, co tam skutečně je," říká.
 • Rory zjistila, že Věž je psycho místo, které dokáže manipulovat i s časem a prostorem, pokud se nacházíte uvnitř ní. Proto war flashbacky jsou celkem... časté, stejně tak jako teleportace mezi podlažími.
Do věže se může dostat každý, za podmínky, že jakmile je ve věži, nesmí dělat žádné jiné aktivity. Jakmile jste jednou ve věži, musíte ukončit všechny okolní styky se světem.
Ve veži se nachází všelijaké itemy - od pokémonů, po pokémony v pokéballech, po různé předměty a vzácnosti. Zkrátka - všechno, co si jen zamanete. Co vás tedy dělí od neskutečného bohatství? Není až tak jednoduché projít věží. Ve věži se nachází mnoho pastí a překážek, hlídacích pokémonů a všeho možného, že je snad nemožné dostat se vůbec do druhého patra.

Pro vstup do věže napište:
Vstupuji do věže. Jsem si vědom/a pravidel a nebudu je porušovat.

V případě, že pravidla porušíte, automaticky vás věž kouzlem vyhodí.

HRÁČI MOMENTÁLNĚ VE VĚŽI

Rory - přízemí

MAXIMÁLNĚ DOSAŽENÉ PATRO: Druhé patro
HRÁČ, NACHÁZEJÍCÍ SE V NEJVYŠŠÍM PATŘE (či nejvyššího patra dosáhl): Rory
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1596)
Zobrazit starší komentáře

1501 [A] Enwy [A] Enwy | 16. července 2018 v 20:07 | Reagovat

[1500]: "Nespanou," zopakoval muž. Průhledné postavy muže a ženy poklidně seděli na Zebstrikách a hladili tvé pokémony po zádech - vypadali zajištěně. Vítr foukal proti tobě a ze zdola se ozýval hluk lidského světa.
"A teď si představ, že takhle letíš každý den," zasmál se stařík. "Vlastně to vypadá ještě lépe, ale to ti asi ukážu až pak, abys nebyl v šoku," pokýval vážně kočí povozu.

1502 Drobeček Drobeček | 24. července 2018 v 8:51 | Reagovat

[1501]: "Každý den..." vydechl jsem užasle. "Hm, i když, neztrácí to potom své kouzlo? Mě by asi nebavilo každý den vstávat před polednem, jen abych mohl létat po obloze...
Proč vlastně vás vůz táhnou Zebstrikové... Nebo lidi-zebstrikové, či co jsou zač? Myslel jsem, že někoho, jako jste vy, by měl vézt třeba... Třeba stádo Shaymin, nebo tak něco."

1503 [A] Enwy [A] Enwy | 24. července 2018 v 8:56 | Reagovat

[1502]: "Neztrácí. Obloha je každý den jiná a vždycky je na co koukat. Navíc, mění se i krajina pod tebou," zasmál se muž.
"Zebstrikové. Na velké a honosné věci si moc nepotrpím," pověděl jednoduše. "I bozi mají chyby a proto jich je víc, aby se mohly doplňovat."

1504 Drobeček Drobeček | 24. července 2018 v 9:06 | Reagovat

[1503]: "Aha," pokýval jsem chápavě hlavou.
"A co vypadá ještě lépe?“ zeptal jsem se zvědavě. "Létáte vesmírem, nebo tak něco? Víte, vždycky jsem myslel, že my obíháme kolem Slunce, ale pokud tomu tak není, jak svítíte na ostatní planety?"

1505 [A] Enwy [A] Enwy | 26. července 2018 v 7:34 | Reagovat

[1504]: Bůh se zasmál. "Ne, vesmírem ne. Pokud přijmeš fakt, že bozi existují, musíš vyloučit moderní vědecké poznatky. Dle náboženství je totiž něco jako nebe zasvěcené bohům a ostatní planety jsou v podstatě... taky bohové," pokrčil rameny. "Sám tomu nechápu, jak tohle mohlo fungovat, ale zjevně nás bylo víc, než jen dvanáct," dodal po chvilce.
Zebstrikové si odfrkli a muž se usmál. "Vlastně vědecké metody jsou správné. Nábožství je jen něco, co odpovídalo na otázky bez odpovědi těm, kteří o skutečných faktech nevěděli. Lidé jsou prapodivně příliš zvědavá stvoření a otázky bez odpovědi je nenechávají v klidu," řekl a vůz začal pomalu klesat.

1506 Drobeček Drobeček | 29. července 2018 v 13:41 | Reagovat

[1505]: "To je... trošku zvláštní, slyšet tohle od boha," zakroutil jsem nevěřícně hlavou. "Takže... jsou bohové, jako třeba vy, ale zároveň jsou i planety? Jako i Slunce? Jasně, Slunce je hvězda, ale taky existuje, ne?  To znamená, že... na Zem svítí jak hvězda Slunce, tak vy? Třeba... pro věřící vy, pro ostatní hvězda?"
Chvíli jsem vstřebával všechny ty myšlenky, které jako by snad ani nevycházely ze mě. "Ehm, omlouvám se, zavaluju vás otázkama... No, nebyl jsem ještě nikdy v přítomnosti boha, snad mě chápete."

1507 [A] Enwy [A] Enwy | 30. července 2018 v 8:48 | Reagovat

[1506]: "My bohové nejsme až tak... mainsteam, jak říkáte vy," zasmál se upřímně. "Přesně tak. Bůh Slunce je Sol. Pokud jsi věřící, vidíš Slunce jako boha. Pokud jsi ateista, vidíš Slunce jako hvězdu," potvrdil tvou otázku.
"V pořádku," usmál se bůh. "Vlastně se naše cesty zase brzy rozdělí," řekl a celý zlatý povoz začal pomalu klesat.

1508 Drobeček Drobeček | 30. července 2018 v 10:53 | Reagovat

[1507]: Zadržel jsem otázku "Proč vás teda vidím?" a místo toho se znovu naklonil, abych zjistil, kam klesáme.
"Přistáváme?" zeptal jsem se. "Vrátíte mě do Věže, že? Pokud si pamatuju, není odtamtud jiný východ, než hlavní brána... leda že by se dalo vyletět nějakým oknem."

1509 [A] Enwy [A] Enwy | 30. července 2018 v 16:35 | Reagovat

[1508]: "Protože jsi ve Věži," zasmál se bůh. "Tam je možné... všechno. Možná někdo chtěl, abys tohle věděl. V dalším případě je to jen čistá náhoda," usmál se parádní čtyřicátník a zazubil se.
Jelikož bylo jasné, že ano, na první otázku neodpovídal. "Okno tam samozřejmě není. Vletíme... no, to by bylo na dlouhé vysvětlování smrtelníkovi. Řekněme, že je to podvodní tunel," řekl a s tím se povoz s plnou silou ponořil do nějakého jezera.
Pohltil tě podivný pocit. Letěl jsi černým tunelem, sem tam ti do tváře vlítla scéna s vlastními vzpomínkami a pak při dalším mrknutí ses ocitl v pokoji se zlatou a stříbrnou bránou. Místo černa jsi ale viděl noční oblohu plnou hvězd a dokonce jako kdyby jsi levitoval... někde ve vesmíru. "No, tady náš čas končí. Bylo příjemné s tebou strávit let," promluvil hlas ze všech stran, tentokrát tu nebyla ani záře. "Měl bych si dát sprchu, takže se s tebou rozloučím. V kapse máš užitečné dárečky, malá pozornost. Tak se zatím měj," zasmál se nelidský hlas a poté se ozvalo ticho. Envie se probudila a Orion hned po ní. "Huh? HUEEE! Vystřelil nás do vesmíru!" zvolala a plavala k tobě.
Brány byly zavřené. Ve tvých kapsách se nalézal Sun Stone a Moon stone. Moon stone pasoval jako klíč ke stříbrné bráně a sun stone jako klíč k té zlaté. Co použiješ, toho se vzdáš a druhý předmět ti zůstane.

1510 Drobeček Drobeček | 30. července 2018 v 16:57 | Reagovat

[1509]: "Já neumím plavat!" stihl jsem ještě vykřiknout, než jsem se ocitl... na nebi? Nebo rovnou ve vesmíru?
"Díky!" zavolal jsem ještě na 'Slunce' a tím si ověřil, že se zde dá mluvit. "Dobré ráno! Uhm, myslím, že kdybychom byli ve vesmíru, asi bychom se někdy... jop, teď začali dusit."
Z kapsy jsem vytáhl předměty, o kterých jsem do teď nevěděl, že je mám. "Sun stone a Moon stone, huh?" zamumlal jsem. "Za předpokladu, že zlatá brána vede ke Slunci, stříbrná tedy vede... k Měsíci? No, Slunce se šlo sprchovat, neměl bych ho rušit... takže volím to druhé."
Přesunul jsem se ke stříbrné bráně a do otvoru určeného na kámen jsem napasoval Moon stone. "Mohu vstoupit?" zavolal jsem a opřel se do dveří.

1511 [A] Enwy [A] Enwy | 30. července 2018 v 17:02 | Reagovat

[1510]: Za dveřmi se nacházely... schody nahorů. Hurá! Táhly se snad do nekonečna. Tím lépe, že?!

1512 Drobeček Drobeček | 30. července 2018 v 17:18 | Reagovat

[1511]: Nadšením jsem povyskočil. "Schody nahoru! Jdeme si pro druhé patro, devadesát osm jich zbývá!"
... a nebo taky ne. Tušil jsem, že jdeme nahoru nejméně minutu, schodů bylo ale stále do nedohledna. Oriona jsem musel povolat do ballu, ten by schody se svou postavou stěží vyšel, a po tom, jak vysoko se zdálo, že schody vedou, jsem i Envie musel vzít do náruče. "Neuťapkáš si přece nožičky, tak jako já," zasmál jsem se a pomalejším tempem pokračoval.

1513 [A] Enwy [A] Enwy | 31. července 2018 v 10:08 | Reagovat

[1512]: "To je v pořádku! Chůze zeštíhluje," zasmála se, ale nechala se nést.
Schody se táhly a táhly... a pak! Hle! Dost stará skluzavka... zase dolů. Žádná jiná cesta, žádné dveře, okna.

1514 Drobeček Drobeček | 31. července 2018 v 10:26 | Reagovat

[1513]: Posledních pár schodů...! motivoval jsem se v duchu. Překvapení na vrcholu nebylo zrovna nejpříjemnější.
"Uhh," vydechl jsem otráveně a na chvilku se na schody posadil. "Tady si z nás někdo tropí legraci. Měli by před ty schody dát cedulku 'Pozor, skluzavka!'"
Zvedl jsem se, jen abych se znovu posadil, tentokrát na vrchol skluzavky. Jedinou mojí nadějí, že se někam dostanu, zůstával fakt, že jsem si skluzavky všimnul až na vrcholu, ne podél celých schodů.
"Tak... hurá dolů," zabručel jsem a dal ruce  podél těla, abych se o skluzavku pokud možno co nejméně odřel.

1515 [A] Enwy [A] Enwy | 1. srpna 2018 v 20:37 | Reagovat

[1514]: Pikachu se posadila k okraji, zazubila se na tebe a pak zvedla sukničku. "Tak... kdo bude dole první!" zvolala a slítla dolů, překvapivě dost rychle. Orion klouzačku jel rovnou po břiše a oba byly pomalu jako tečky v dáli.

1516 Drobeček Drobeček | 1. srpna 2018 v 20:54 | Reagovat

[1515]: //Orion je v ballu.

"Já ne!" zavolal jsem za Envie a sledoval, jak mizí v dálce. Pomalu jsem se rozjel... a pro jistotu přibržďoval každých pár metrů rukama. Samozřejmě proto, abych nezajel Pikachu, ne že bych se bál, pfff!

1517 [A] Enwy [A] Enwy | 1. srpna 2018 v 21:02 | Reagovat

[1516]: Pikachu zabrzdila a pak na tebe skočila, jako kdybys byl sáně. "A jedeme!" Klouzačka byla celkem dlouhá, ale na konci se už objevovala plošina. Voda. Ey!

1518 Drobeček Drobeček | 1. srpna 2018 v 21:14 | Reagovat

[1517]: "A brzdíme!" vykřikl jsem vyděšeně a vší silou se snažil zastavit se. Pozdě...
"Jak se pla-glogloglo-ve!?" volal jsem zoufale.

1519 [A] Enwy [A] Enwy | 2. srpna 2018 v 12:58 | Reagovat

[1518]: "Umm..." řekla Pikachu a zaplácala rukama ve vodě. "Ta voda je mi po krk, takže tobě tak po pas," zasmála se a sledovala, jak si s tím nedokážeš poradit. "Zachráním tě! Asi ti budu muset poskytnout první pomoct, dýchání z úst do úst!" zvolala nakonec a chytila tě za oděv, aby tě přitáhla na břeh, který byl hned metr vepředu.
Další místnost byla klasická středověká místnost, typická pro věže. Uprostřed se nacházel kulatý stůl, na zdích visely erby. Některé svíčky obřího lustru stále plápolaly, ale většina z nich už zhasla. Zdálo se, že v místnosti nikdo nebyl.

1520 Drobeček Drobeček | 2. srpna 2018 v 14:00 | Reagovat

[1519]: Už to tak asi mělo být, prostě bylo mým osudem utopit se... Nebo se alespoň hezky pohmoždit tím, že jsem plácal rukama v metr hluboké vodě.
"Top-...ím... EHM." Na břehu jsem vyplival z plic imaginární vodu a rozhlédl se kolem.
"Víš, asi mě něco posedlo," začal jsem se rychle vymlouvat. "Vnutilo mi to iluzi, že... že jsme sklouzli po klouzačce až do moře! Hm hm!"
Vstal jsem a pomalu se vydal ke stolku. "Hořící svíčky, hm? Takže tu někdo musel být tak... před třemi hodinami?"

1521 [A] Enwy [A] Enwy | 2. srpna 2018 v 14:40 | Reagovat

[1520]: "Jsi v pohodě?" starala se Pikachu. "Ah," pokývala Envie a vážně vypadala, že ti to věřila.
"... nebo tu pořád je!" vypískla Pikachu a ukázala na siluetu za závěsy. Vypadalo to jako lidská postava.

1522 Drobeček Drobeček | 2. srpna 2018 v 15:20 | Reagovat

[1521]: "Cožekdežekdože!?" vyhrkl jsem a otočil se směrem, kam ukazovala. "Jasně, postava za závěsy," odfrkl jsem si a klidným krokem se k ní vydal.
"Vsadím cokoli na to, že je to ve skutečnosti jen prázdné brnění, strašák nebo věšák..." S těmi slovy jsem chytil záclonu a škubl stranou.

1523 [A] Enwy [A] Enwy | 3. srpna 2018 v 12:27 | Reagovat

[1522]: Nahá. Žena. Vlastně jen figurína, dobrý. Envie sebou trhla, když ji uviděla, ale pak tě zatahala za rukáv. "Hele! Je to něco podobného," zasmála se. Žádná živá bytost.
"Takhle nějak vypadala moje máma," fňukl hlas za tebou.

1524 Drobeček Drobeček | 3. srpna 2018 v 12:30 | Reagovat

[1523]: "No jasně," přikývl jsem a honem tu věc zase zakryl. "Proč by se taky za závěsem někdo skrýval, co?"
Nejdřív jsem myslel, že promluvila Envie. "Tvoje máma byla člověk?" Hned nato mi ale došlo, že hlas zněl jinak, začal jsem se tedy pomalu otáčet. "E-ehm... vážně?"

1525 [A] Enwy [A] Enwy | 3. srpna 2018 v 12:36 | Reagovat

[1524]: Za tebou levitoval Yamask a brečel. Pokýval hlavou. "Ano, takhle. Jen jsem na ni nesehnal šaty, pardon," zase zafňukal. Pikachu se schovala za tebe.

1526 Drobeček Drobeček | 3. srpna 2018 v 12:56 | Reagovat

[1525]: "Oh, to je mi líto," prohlásil jsem přesvědčivým tónem. O Yamask jsem toho moc nevěděl, natožpak to, že jsou to údajně původně lidí, nebo jak to vlastně znělo.
"No, ehm, a co tu děláš takhle sám, bez mámy?"

1527 [A] Enwy [A] Enwy | 3. srpna 2018 v 13:17 | Reagovat

[1526]: "To už si... nepamatuju," řekl Yamask. "Co tu děláš ty?" zeptal se a pohlédl na Pikachu.

1528 Drobeček Drobeček | 3. srpna 2018 v 13:23 | Reagovat

[1527]: "Aha... no, taky odpověď," přikývl jsem.
"Nó..." zamyslel jsem se, jestli mu říct celou pravdu. Inu, proč ne. "Letěl jsem s týpkem, který si říkal 'Slunce'. Vystoupil jsem ve vesmíru, tam byla taková stříbrná brána a já ní prošel. No, pak byly schody nahoru, nahoře skluzavka... a tak jsem se dostal sem." Na prokázání, že byl můj nesmyslný příběh pravdivý, jsem ukázal na klouzačku.
"No, vnikli jsme ti do domova bez pozvání, promiň. Já jsem Drobeček, tohle je Envie... Je tohle tvůj domov, nebo jsi taky turista?"

1529 [A] Enwy [A] Enwy | 3. srpna 2018 v 15:42 | Reagovat

[1528]: "Tohle není můj domov," zakroutil hlavou. "Vlastně ani nevím, jak jsem se sem dostal. Myslím, že jsem propadl dírou, ale už to bylo pár týdnů zpátky," odpověděl pokémon.

1530 Drobeček Drobeček | 3. srpna 2018 v 16:20 | Reagovat

[1529]: "Oh, takže ztracený turista? Hm, a co tu děláš, těch několik týdnů? Tahle místnost mi nepřijde zas tak zábavná..."
Očima jsem projel strop, jestli na něm není nějaká díra. "Propadl ses přímo sem?"

1531 [A] Enwy [A] Enwy | 3. srpna 2018 v 17:37 | Reagovat

[1530]: "No... asi jo. Vzhledem k tomu, že nepatřím nikam, ale asi turista nejsem," řekl a zase fňukl.
"Ne, do nějaké chodby. Tuhle místnost jsem našel sám. Bylo v ní světlo, takže jsem se ubytoval..." odpověděl Yamask.

1532 Drobeček Drobeček | 3. srpna 2018 v 20:25 | Reagovat

[1531]: "Ah tak," přikývl jsem. "Takže to ty jsi zapálil ty svíčky? A kde jsi sehnal tu figurínu?" zajímal jsem se.
Čistě ze zvědavosti jsem teď začal na stěnách hledat dveře. "Přišel jsi nějakými dveřmi tady?"

1533 [A] Enwy [A] Enwy | 4. srpna 2018 v 16:32 | Reagovat

[1532]: "Roztavil jsem s pomocí jednoho pokémona vosk z figurín, které tu byly předtím a přetvořil ji," odpovídal pokémon vstřícně. Na tvou otázku se otočil a ukázal do stropu.
"Tam nahoře je díra, něco jako komín. Tudy jsem přišel," odpověděl.

1534 Drobeček Drobeček | 7. srpna 2018 v 14:09 | Reagovat

[1533]: "Komínem?" podivil jsem se. "Hm, a jiná cesta odtud není? Třeba nějaká... u které není potřeba levitace?"

1535 [A] Enwy [A] Enwy | 7. srpna 2018 v 16:06 | Reagovat

[1534]: "Ne, myslím, že ne," řekl Yamask a zakroutil hlavou. "Ani cesta skříní, myslím," dodal a zadíval se na masivní skříň z drahého dřeva v rohu.

1536 Drobecek Drobecek | 7. srpna 2018 v 16:48 | Reagovat

[1535]: "Áha, cesta skříní," prohlásil jsem, jako bych se na ní celou dobu ptal. "Hm, neprůchodné skříň? Ts ts ts, kdo to kdy viděl..."
Pomalu jsem se ke skříni přesunul a chytil za kliku. "Neschováváš tam další... ehm, figuríny, nebo tak něco? Nerad bych se ti hrabal ve věcech, jen chci nahlédnout... Však víš, abych se ujistil o neprůchodnosti skříně."

1537 [A] Enwy [A] Enwy | 7. srpna 2018 v 17:25 | Reagovat

[1536]: "NOOO..." zvolal Yamask. "Promiň, lhal jsem ti! Vlastně tam je vchod, ale tudy bych nechodil! Prosím!" zvolal a postavil se před tebe, jako kdyby skříň mohl snad ubránit.

1538 Drobeček Drobeček | 7. srpna 2018 v 17:41 | Reagovat

[1537]: "Hm?" zarazil jsem se, když se přede mě postavil Yamask. "A pročpak? Číhá tam nějaké monstrum? Nebo chceš s něčím pomoci?"

1539 [A] Enwy [A] Enwy | 7. srpna 2018 v 18:11 | Reagovat

[1538]: "N-ne... neměl bys tam chodit," řekl jednoduše a vypadalo, že na tom trvá.

1540 Drobeček Drobeček | 7. srpna 2018 v 18:34 | Reagovat

[1539]: "No dobrá, nepůjdu tam," rozmáchl jsem lhostejně rukama.
Znovu jsem se pokusil zjistit důvod, proč nemám použít tu skříň. "Takže... potřebuješ něco, nebo prostě nechceš, abych prostě procházel těmi dveř-ehm, skříní? Kromě komínu mi to přijde jako jediná cesta ven."

1541 [A] Enwy [A] Enwy | 9. srpna 2018 v 8:12 | Reagovat

[1540]: "No... není to tak zcela cesta ven... víš," zamumlal Yamask a uhnul pohledem.

1542 Drobeček Drobeček | 10. srpna 2018 v 15:32 | Reagovat

[1541]: "Aha...?" prohlásil jsem. "Kam to tedy vede? A kam bych měl, podle tebe, jít?"
Abych tam jen tak nestál, vydal jsem se ke kulatému stolku a zkoumal, jestli tam není něco zajímavého.

1543 [A] Enwy [A] Enwy | 11. srpna 2018 v 17:36 | Reagovat

[1542]: "T-to nesmím říct," vystřelil Yamask hned. Na stolu byla šachovnice, starý zápisníček a pero.
Yamask k tobě přiletěl. "No, můžeš tu jednu bytost porazit a ta ti pak ukáže cestu. Přivolává se tím zvonečkem," řekl a ukázal na lustr, na jehož konci visel drobný zvoneček.

1544 Drobeček Drobeček | 11. srpna 2018 v 17:59 | Reagovat

[1543]: "Hm? Porazit v šachách? A co se stane, když prohraju?" zajímal jsem se. Na odpověď jsem nečekal, místo toho se zaměřil na zvoneček. "Um, mohl bys za něj zatahat, prosím? Umíš levitovat, určitě to pro tebe bude hračka.
Oh, a asi bych se měl zeptat - co je to za bytost? Už jsi proti ní hrál?"

1545 [A] Enwy [A] Enwy | 12. srpna 2018 v 14:54 | Reagovat

[1544]: "Né, zápasem," zasmál se Yamask. "Meč na meč," pokračoval. Na tvou prosbu jen přikývl a přiletěl ke zvonečku. "Nevím, co se stane, když prohraješ. Většinou všichni vyhráli," pokrčil by rameny, kdyby nějaké měl. "Připraven?"
A aniž by čekal na odpověď, zatahal za zvoneček.

Chvilku se nedělo nic. Pak se země zachvěla, praskly dřevěná prkna a vynořil se Pawniard. "HUE! Zápasník! Zápasník!" křičel pokémon dětským hlasem.

1546 Drobeček Drobeček | 12. srpna 2018 v 15:08 | Reagovat

[1545]: "Počkat počkat, meč na meč?" zhrozil jsem se, ale na vycouvání bylo už pozdě.
"E-ehm, ahoj," pozdravil jsem Pawniarda opatrně. Jediné, co mě na celé situaci uklidňovalo, byl dětinský hlas pokémona. Pf, je to prcek, jestli dojde na souboj, prostě ho plesknu po hlavě...
"Chceš zápas? Um, a nemáš meč na půjčení? U mě v týmu nikdo meče nemá," prohlásil jsem a myslel to celkem upřímně. Soulcalibur jsem rozhodně při jeho vzhledu a schopnostem za meč nepovažoval, spíš za kouzelnou hůlku... hodně velkou kouzelnou hůlku.

1547 [A] Enwy [A] Enwy | 13. srpna 2018 v 9:10 | Reagovat

[1546]: "Mám," smál se Pawniard a jako malá panenka už běžel pro meč. Hodil ti mušketýrský, který vypadal jako jehla. "Tááákže můžeme?" výskl nadšením a poskakoval na místě.

1548 Drobeček Drobeček | 13. srpna 2018 v 10:41 | Reagovat

[1547]: Chytil jsem nemotorne meč a s hrůzou si ho prohlížel. „Rapír? Nebo to je kord? Um, ale prosím žádné probodávání, oke?”
Zaujal jsem postoj, který jsem považoval za obranný, a zamával na pokemona mečem, abych ho pobídl k útoku.

1549 [A] Enwy [A] Enwy | 14. srpna 2018 v 7:43 | Reagovat

[1548]: "Jasně! Jenom sekání," řekl Pawniard a pak náhle... zmizel.
A objevil se za tebou, skákajíc na tvou hlavu, které se chytil, pravděpodobně s úmyslem jiným, než ti rozcuchat vlasy.

1550 Drobeček Drobeček | 14. srpna 2018 v 8:06 | Reagovat

[1549]: "Ale bez sekání končetin!" stihl jsme ještě vyhrknout, než pokemon zmizel. Začal jsem se zmateně rozhlížet kolem. Jakmile se objevil za mnou, zběsile jsem si zamával mečem u hlavy a uskocil vpravo.

1551 [A] Enwy [A] Enwy | 17. srpna 2018 v 8:14 | Reagovat

[1550]: Pawniard se ti lípl na záda a tam se přidržel. "H-hele! Neutíkej, to se nedělá," zvolal a znělo to vtipně, především kvůli tomu hlasu.

1552 Drobeček Drobeček | 17. srpna 2018 v 9:19 | Reagovat

[1551]: "Tak mi neskákej na záda!" zvolal jsem poplašně, odhodil meč na zem a za zběsilého poskakovani na místě se snažil na Pawniarda dosáhnout.

1553 [A] Enwy [A] Enwy | 17. srpna 2018 v 9:29 | Reagovat

[1552]: "H-hej! To tě za mládí neučili bojovat! Meč nikdy pouštět nemáš!" křičel Pawniard a už ti lezl na zátylek.

1554 Drobeček Drobeček | 17. srpna 2018 v 9:37 | Reagovat

[1553]: "Nekecej mi do mého bojového umění!" vykřikl jsem a udělal poslední zoufalý pokus dostat ze sebe Pawniarda. Prostě jsem se stal hadrovým panákem a začal padat zády na zem.

1555 [A] Enwy [A] Enwy | 17. srpna 2018 v 9:47 | Reagovat

[1554]: "WHO WHOA!" křikl Pawniard a vyskočil na zem. Pokrčil rameny a koukal, jak na zemi ležíš. "Hmm... fakt umíš bojovat?" zeptal se a složil zbraně.

1556 Drobeček Drobeček | 17. srpna 2018 v 10:01 | Reagovat

[1555]: "Auauauau," skučel jsem, když jsem se opatrně zvedal ze země do sedu. Ohmatal jsem si záda a k velké úlevě zjistil, že jsou stále stejně zádovatá.
"Neříkal jsem, že umím bojovat!" bránil jsem se.

1557 [A] Enwy [A] Enwy | 17. srpna 2018 v 10:18 | Reagovat

[1556]: "To vysvětluje!" zasmál se Pawniard a podal ti... nůž/ruku. "Já jsem Pawniard. Pokud bojovat neumíš, nevadí. Hledáš cestu ven?" zeptal se.

1558 Drobeček Drobeček | 17. srpna 2018 v 10:57 | Reagovat

[1557]: "Drobeček," představil jsem se, zabalil si ruku do rukávu a opatrně pokemonovi potřásl končetinou. "Takže už nemusíme bojovat?"
Postavil jsem se na nohy a pečlivě se oprášil. "Jop, hledám," přikývl jsem. "Tady Yamask říkal, že když tě porazím, ukážeš mi cestu?"

1559 [A] Enwy [A] Enwy | 18. srpna 2018 v 13:05 | Reagovat

[1558]: "Samozřejmě, že ne!" zasmál se pokémon.
"No, to je jen taková formalita. Proč jsi to neřekl rovnou," zasmál se a prudce zatahal za zvoneček, čímž se skluzavka obrátila směrem dolů.
"Tak šťastnou cestu! Tak co, mám tě strčit?" ptal se Pawniard.

1560 Drobeček Drobeček | 18. srpna 2018 v 13:10 | Reagovat

[1559]: "O-oh," vydechl jsem překvapeně, když se cesta dovnitř proměnila v cestu... někam. "Nebude potřeba, díky," zazubil jsem se a vydal se ke skluzavce.
"Vy první," pobídl jsem Envie a Oriona. "E-ehm... abych vás měl na očích, samozřejmě," odůvodnil jsem to ještě rychle, aby to snad nevypadalo, že se klouzačky bojím.

1561 [A] Enwy [A] Enwy | 20. srpna 2018 v 7:59 | Reagovat

[1560]: Pikachu si přitáhla šaty k tělu, aby se neponičily a skočila. Na zadnici nebyla nejšetrnější, ale odřít se nemohla. A tak sjela dolů.
Cesta byla o mnohem kratší, než předtím - snad dokonce se skluzavka zkrátila? Už po pár minutách se objevila cesta pryč, čímž byla kamenná hala plná dveří a velké brány na konci.

1562 Drobeček Drobeček | 20. srpna 2018 v 8:36 | Reagovat

[1561]: Svým přibržďovacím způsobem jsem se opět dostal až na konec skluzavky. Seskočil jsem, oprášil si kalhoty a rozhlédl se po chodbě.
"Pojďme zkusit tu bránu," navrhl jsem a vydal se k ní.

1563 [A] Enwy [A] Enwy | 20. srpna 2018 v 8:50 | Reagovat

[1562]: Envie se samozřejmě rozhodla, že první nepůjde. Chytila se tvé nohavice a opatrně dělala krůčky kupředu.
Když jsi minul první dveře, někdo na ně zabouchal. Pikachu vypískla a vyskočila. Dveře však zůstaly tak, jak jsou - tedy nikdo z nich nevyskočil ani nevylétly a podobně. U druhých dveří, na druhé straně, se stalo to samé. Nakonec, u posledních dveří před bránou, začala červená tekutina vytékat z klíčové díry.

1564 Drobeček Drobeček | 20. srpna 2018 v 9:29 | Reagovat

[1563]: "M-místnost plná kečupu," pokýval jsem hlavou, jako bych chtěl ujistit sám sebe. Rozhodným (a hodně rychlým) krokem jsem pokračoval k bráně.

1565 [A] Enwy [A] Enwy | 20. srpna 2018 v 12:20 | Reagovat

[1564]: Brána byla však zavřená. Tedy... "kečup"... začal vytékat rychleji a pomalu zaplňoval podlahu haly.

1566 Drobeček Drobeček | 20. srpna 2018 v 12:45 | Reagovat

[1565]: "Tak tudy ne," zakroutil jsem a hlavou. Všiml jsem si, že červená tekutina už je i na podlaze, radši jsem tedy vzal Envie do náruče, aby se neumazala.
"To známe, klasické klišé s plnící se místností!" vysmál jsem se rozklepaným hlasem dveřím. Přesunul jsem se ke klíčové dírce, ze které tekutina vytékala, a zkusil jí ucpat několika zmychlanými kapesníky. Pochyboval jsem, že to pomůže, ale za pokus to stálo.
"Takže bouchající dveře?" zamumlal jsem sám pro sebe a vydal se k těm prvním. Nejdřív jsem zaklepal, pak se přikrčil a pokusil se podívat klíčovou dírkou.

1567 [A] Enwy [A] Enwy | 21. srpna 2018 v 8:03 | Reagovat

[1566]: Kapesníky nepomohly. Když jsi zaklepal, žádné se neozvalo zpět. Co jsi viděl v klíčové dírce bylo čiré emeraldové zeleno.

1568 Drobeček Drobeček | 21. srpna 2018 v 10:11 | Reagovat

[1567]: "Jdeme dovnitř!" oznámil jsem dveřím, když neodpověděly na zaklepání. Přehodil jsem si Envie do jedné ruky, druhou jsem uchopil kliku.

1569 [A] Enwy [A] Enwy | 22. srpna 2018 v 8:04 | Reagovat

[1568]: Envie hekla, ale dveře šly otevřít. Aniž bys skutečně chtěl vstoupit, vcuclo tě něco dovnitř.
Vevnitř žádná zelená nebyla. Byla to obyčejná místnost. Na zdech bylo fanaticky mnoho čísel a u něčeho, co připomínalo okno do ničeho, levitoval Elgiem.

1570 Drobeček Drobeček | 22. srpna 2018 v 12:25 | Reagovat

[1569]: "Whoa whoa whoa!" vyjekl jsem, když jsem se bez vlastní vůle ocitl v místnosti. Pokémona u okna jsem viděl poprvé.
"Ahoj?" zkusil jsem ho pozdravit. Rychlým pohledem jsem přejel zeď. "Ehm, nevadí, když se u tebe na chvilku schováme? Vedle probíhá kečupová povodeň."

1571 [A] Enwy [A] Enwy | 22. srpna 2018 v 17:26 | Reagovat

[1570]: "Kód... 0010010001," zaskřípal pokémon. Jelikož pokémonovi oči byli zelené, bylo jasné... co jsi v klíčové dírce viděl.

1572 Drobeček Drobeček | 22. srpna 2018 v 17:34 | Reagovat

[1571]: "Prosím?" zeptal jsem se opatrně. "Mám to zopakovat? Nějaké heslo? Umm... nula nula jedna nula nula jedna nula nula nula jedna"?

1573 [A] Enwy [A] Enwy | 23. srpna 2018 v 9:12 | Reagovat

[1572]: Elgyem na tebe chvilku koukal a pak zaskřípal, zjevne smích. "0011101," řekl. Pak poklepal na čísla na zdech a poté na papír. Silou psychiky přilevitoval k tobě. "Počítačový kód," bylo na něm napsané.

1574 Drobeček Drobeček | 23. srpna 2018 v 12:48 | Reagovat

[1573]: "Myslíš binární?" ujišťoval jsem se. "Um, promiň, ale ten moc neumím. Nedokážeš psát?"
Opatrně jsem položil Pikachu na zem a přešel blíž je zdi, abych si mohl nápisy lépe prohlédnout. "Předpokládám, že ty binární kód taky neumíš?" zeptal jsem se Envie.

1575 [A] Enwy [A] Enwy | 24. srpna 2018 v 8:00 | Reagovat

[1574]: Envie zakroutila hlavou. "O ničem takovém jsem ani neslyšela, promiň," řekla. Elgyem se na elektrického pokémona podíval a pak se mu rozzářily oči zeleně. Pikachu sebou škubla a její oči obalila zelená záře.
"Neměj obavy, brzy ti tvého pokémona vrátím," vyslovila, ale spíše mužským hlasem. "Jsem tu vězeň, co tě přivádí?"

1576 Drobeček Drobeček | 24. srpna 2018 v 14:34 | Reagovat

[1575]: "He?" vypravil jsem ze sebe. Envie zněla nějak moc... neroztomile. "Oh, posednul jsi ji? Um, tak ji vrať, prosím, co nejdřív. Věřím, že to pro ni nění příjemné."
Nevěděl jsem, kterého mluvčího sledovat, snažil jsem se tedy sledovat oba pokemony najednou. "Jen jdu kolem. Vedle se roztekl kečup, tak jsem myslel, že počkám, než se vsákne. Vy jste vězeň? Co jste provedl?"

1577 [A] Enwy [A] Enwy | 24. srpna 2018 v 18:05 | Reagovat

[1576]: "Tvůj pokémon prožívá poloviční sen, nazývá se lucidní, ví, co se děje," pokračoval Elgyemův hlas. "Krátce jsem si vypůjčil její psychickou mysl, abych s tebou mohl konverzovat."
Elgyem byl nehybný, stejně jako Pikachu. "Řekněme, že jsem byl pokémon důležitého člověka, který vedl studium o Věži, takže znám a chápu spoustu informací. Provedl jsem... myšlenkový pochod," vysvětlil.

1578 Drobeček Drobeček | 24. srpna 2018 v 20:32 | Reagovat

[1577]: "Myšlenkový pochod?" nakrčil jsem nechápavě čelo. "Za to se v dnešní době zavírá? Hm, možná bych se měl začít skrývat před policií...
Byl? A co se s tím důležitým člověkem stalo? To on vá-tě zavřel?"

1579 [A] Enwy [A] Enwy | 25. srpna 2018 v 7:25 | Reagovat

[1578]: "Zemřel, tudíž se celé studium přesunulo do mých systémových závitů," řekl hlas Elgyema v těle Pikachu. "Venku je kečup? Já myslel, že venku nic není a že levituji mezi ničím... a ničím," pověděl pokémon poté.

1580 Drobeček Drobeček | 25. srpna 2018 v 12:16 | Reagovat

[1579]: "Oh," prohlásil jsem prostě. "No, alespoň ten venek, že kterého jsem přišel, je plný kečupu. Hm, možná tam je továrna na rajčata...?
O jakém pochodu a stádiu je řeč?"

1581 [A] Enwy [A] Enwy | 26. srpna 2018 v 8:51 | Reagovat

[1580]: "Cítím autocorrect v tvé mysli. Mé závity říkají, že jsi myslel slovo 'studiu', je to tak?" naklonil Elgyem hlavu a Pikachuiny ruce jí začaly osahávat obličej.
"Studoval, zda je možné fúzovat pokémony a cestovat časem," odpověděl stručně.

1582 Drobeček Drobeček | 26. srpna 2018 v 12:33 | Reagovat

[1581]: "Nope, přeslechl jsem se," přiznal jsem upřímně. "Fúzovat? Jako spojovat víc pokemonů v jedno?" Zakroutil jsem nespokojeně hlavou. Tahle myšlenka se mi vůbec nelíbila.
"Takže... zavřeli tě za to? Nebo za cestování časem? A kdo tě vůbec zavřel?"

1583 [A] Enwy [A] Enwy | 26. srpna 2018 v 18:17 | Reagovat

[1582]: "Ano. Děti odlišných pokémonů by byli hybridi," řekl pokémon.
"Zavřeli mě za ten první. Jedná se o zakázaný výzkum," potvrdil. "Kdo mě zavřel, to netuším."

1584 Drobeček Drobeček | 26. srpna 2018 v 18:20 | Reagovat

[1583]: "Áha," prohlásil jsem. "Hm, no, to se jim tedy ani nedivím, promiň. Není to trošku... nemorální?
Ehm, každopádně, pokud se ten kečup nevsákne... nevíte o nějakém jiném východu odsud?"

1585 [A] Enwy [A] Enwy | 27. srpna 2018 v 8:33 | Reagovat

[1584]: "To bohužel nevím - můj stvořitel mi bohužel odebral závity na pocity, tudíž tomu nemůžu porozumnět," vyslovil Elgyem.
"Teleportace," odpověděl jednoslovně.

1586 Drobeček Drobeček | 27. srpna 2018 v 16:31 | Reagovat

[1585]: "Aha." Hm, jasně, že teleportace.
"No,předpokládám, že ty se teleportovat neumíš? To bys tu už asi nebyl..."
Rozhlédl jsem se kolem, jestli tu čirou náhodou nenajdu třeba cedulku TUDY K TELEPORTU. "Jiná možnost není?"

1587 [A] Enwy [A] Enwy | 27. srpna 2018 v 20:33 | Reagovat

[1586]: "Kam bys chtěl?" zeptal se pokémon, aniž by odpověděl na tvou otázku.

1588 Drobeček Drobeček | 27. srpna 2018 v 23:11 | Reagovat

[1587]: "Hm? Umíš?" vykulil jsem překvapeně oči. "No, co já vím... asi by se hodilo ven z Věže."
Oh, počkat, on si vlastně myslí, že je jeho vězení v prázdnotě. "Teda, prostě ven. Třeba... do nějakého města v Kantu."

1589 [A] Enwy [A] Enwy | 29. srpna 2018 v 16:29 | Reagovat

[1588]: V ten moment Pikachu zavrtěla hlavou, pak zmateně zamrkala a utíkala k tobě. Jakmile se chytila tvé nohavice, v dalším mrknutí jsi už byl venku... kdesi. Nejdříve to vypadalo, že to bylo uprostřed ničeho, ale pak nabraly barvy, svět se seskládal a hle! Byl jsi u třech chodeb a za tebou brána Věže.

1590 Drobeček Drobeček | 29. srpna 2018 v 18:57 | Reagovat

[1589]: Než jsem stihl na cokoli zareagovat, už jsme se ocitli... oh, na místě, kde jsme naší cestu Věží začali.
"Díky!" zavolal jsem do vzduchu. "Všechno v pořádku, Envie? Promiň, netušil jsem, že si tě půjčí.."
Opřel jsem se do brány a doufal, že bude odemčená.

Odcházím z Věže.

1591 [A] Enwy [A] Enwy | 3. září 2018 v 11:37 | Reagovat

[1590]: Pikachu přikývla. "V pohodě. Všechno jsem slyšela... z okna," zasmála se.

Úspěšně se ti podařilo opustit Věž.

1592 Rory Rory | 1. ledna 2019 v 15:45 | Reagovat

Vstupujem do Veže. Som si vedomá pravidiel a nebudem ich porušovať.

1593 [A] Enwy [A] Enwy | 3. ledna 2019 v 10:25 | Reagovat

[1592]: Brána přijala tvůj slib a otevřela se ti. Hned po vstupu do Věže se nabízela rovná chodba či schody dolů. Obě temné, avšak z prvního pohledu se zdálo, že chodba rovně nebude dlouhá, zatímco schody dolů se ponořovaly do černých hlubin Věže.

1594 Rory Rory | 3. ledna 2019 v 14:12 | Reagovat

[1593]: Opatrne som vstúpila na prah brány. Veža vo mne vyvolávala miernu nostalgiu, no zároveň som chytala zimomriavky. Nechcela som hovoriť, pretože som sa tak trochu bála, že by sa to ozývalo. A ticho som tiež byť nechcela, ticho v temných chodbách sa mi nepáčilo. Teda, nie že by zvuky boli lepšie... eh. Vôbec som nebola rozklepaná, pffff.
"Ale no tak, Rory, raz si to už zvládla, neutečieš teraz predsa," jemne som sa zasmiala a poslednýkrát som sa obzrela do svetla, len aby som sa otočila a spravila krok dovnútra. Už niet cesty späť, rozhodla som sa, a pozrela na cesty, ktoré mi Veža ponúkla.
"Rovno, alebo dole?" zamrmlala som. "Všetci sa asi snažia silou mocou dostať hore, kvôli tým bájnym pokladom.. to sa ti asi nemusí zrovna páčiť, hm?" oslovila som, čiastočne, Vežu. Po mojej minulej návšteve som si odniesla pocit, že Veža je živá, a ten pocit stále zostával. "Zaujímalo by ma, čo je dole..." prešla som k schodom a snažila sa pozrieť dole, bohužiaľ, videla som len na pár krokov a potom sa schody ponárali do tmy. Ešte som pozrela na druhú stranu, k chodbe, no to už som bola aj tak rozhodnutá - ide sa dole.
Chvíľu som ešte zvažovala vyvolanie niektorého z mojich pokémonov, no potom som len potriasla hlavou. Viem, že sú tu, keby bolo treba, no zatiaľ... zatiaľ sa poďme tváriť, že som silná, nezávislá žena, ktorá to zvláda aj sama... heh. S úsmevom som položila nohu na prvý schod a pomaly zamierila dole.

1595 Rory Rory | 4. ledna 2019 v 9:08 | Reagovat

[1594]: tak teda...

V momente, ako som vstúpila na schodisko, ma ale zalial pot. "Nie... Dnes nie!" otriasala som sa, a porazenecky som sa zvrtla a vybehla spať hore. "Prosím, pusti ma von," zasípala som panicky.

Odchádzam z Veže... xD

1596 [A] Enwy [A] Enwy | 4. ledna 2019 v 16:57 | Reagovat

[1594]: (...)

[1595]: Epický příběh Rory ve Věži končí šťastně - Věž tě nechala odejít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Sprites - Serebii
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

"Až všechny kousky skládanky zapadnou do jednoho..."