Route 7

6. května 2017 v 18:19 | Enwy
Související obrázek
Kdo se bojí, nesmí do lesa. Takto zní jakákoliv povídačka, která se týká tajemného lesa. Koruny stromů jsou tak husté, že les působí vždy temně - světlo si nedokáže probojovat cestu skrz. Tomuto stinnému místu holdují temní a duší pokémoni.
Ve dne = 6 až 20 hodin | V noci = 21 až 5 hodin
K rybaření potřebujete prut! (K zakoupení v Survival Shop)
Vždycky...Ve dne...Rybaření
- Zorua; Lv. ???
- Umbreon; Lv. 1-20
- Munna; Lv. 1-15
- Purrloin; Lv. 1-10
- Gligar; Lv. 1-12
- Nuzleaf; Lv. 2-10
- Stunky; Lv. 1-15
- Cacturne; Lv. ???
- Grimer; Lv. ???
- Grimer; Lv. ???
- Finneon; Lv. 1-10
- Magikarp; Lv. 1-100
- Feebas; Lv. ???
- Tynamo; Lv. 1-10
Na této cestě se také nachází Elen, trenérka pokémonů. Vlastní tři pokémony - Jolteona (Lv. 22; stínová koule, bleskový útok, náraz, rychlý útok), Zigzagoon (Lv. 21; dvojitý útok, ocasový útok, náraz) a Floete (Lv. 20; kouzelný list, vílí vítr, úponkový bič, listová břitva). Pokud se vám podaří ji porazit, získáte Friend ball, Love ball a 500 Yenů.

Pro chytání do komentu napiš:
1. Pokémon, kterého chytáš
2. Pokémon, kterým chytáš
3. Průběh chytání + jakým ballem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ino Ino | 20. června 2017 v 21:36 | Reagovat

1. Gligar
2. Dedenne, Kevin
3. Chytám ultra ballem
1. část
Už to bylo pár dní, co jsme přijeli z hotelu. Bylo to tam tak krásné! Pokémony jsem nechala zatím v pokéballech, aby zatím odpočinuli. I když, odpočinuli si hodně na měkké posteli. A já také, nemluvě o tom, že jsem alespoň na nějaký čas krásně čistá. Mířila jsem zrovna z obchůdku, kde jsem nakoupila nějaké jídlo, takže můj batůžek byl zas o pár flašek vody a sendvičů těžší. Trochu jsem se vzpřímila a držáky batohu dala zpět na ramena, aby mi to drahocenné jídlo nespadlo na zem. Už mě docela bolely záda, proto jsem se na chvilinku zastavila a koukla po nějakém pěkném místu. A hle, pařez asi 20 metrů ode mě a další a další. Někdo tu kácel hodně moc stromů… Ale i přes to tam byl stín. Rozešla jsem se tam rychle, abych si mohla odpočinout. Bylo takové vedro… Sedla jsem si na jeden pařez do stínu a otřela si pot z čela. Těžce jsem oddechla a vyvolala Dedenne s Kevinem. „Ahoj Ino, Ino, líbilo se ti v tom paláci? Teda, hotelu? Jedla jsi hodně? Měla bys přibrat…“ Bylo slyšet už při tom, když se objevoval Kevin. Nedalo se to přeslechnout. Uchechtla jsem se a opřela batoh o pařez. „Myslím, že jo…“ Zamumlala jsem a koukla se na břicho. „Ale mám pocit, že bych měla zase shodit…  Nelíbí se mi… Tohle…“ Zmáčkla jsem takový, fakt skoro neviditelný špek na břiše a sáhla do batohu pro koláč, co jsem koupila. „Pooodívejteee!“ Šťastně jsem splácla ruce a položila si koláč s léčivými berry na stehna. (Doufám, že se ten efekt zvětšení šance na chycení pokémona počítá i sem :‘D) „To jsem pro vás koupila. Překvápko…“ Mile jsem se usmála a koukala na rozzářená očka pokémonů. Rozdělila jsem koláč na tři kousky a podala každý kousek pokémonům a sama sobě nechala jeden. „A co ty Dedenne, líbilo se ti tam?“ Opáčila jsem se s plnou pusou na Dedenne a pohladila jí po hlavě. „Moc a ten Lexion…“ Mrkla na mě šibalsky, div jí kousek berry nevylezlo z tlamičky. Žďuchla jsem do ní prstem a naoko uraženě se ušklíbla a odvrátila hlavu. „Co s ním jako?“ Ohlédla jsem se na ní s rudou barvou ve tváři. „No, tancovali jste spolu, než se stalo tamto, ne? To s tou ženskou…“ Otázala se mě. „Jako, joo…Ale už ticho.“ Zamumlala jsem a raději bych dál neodpovídala. „A vůbec, jdu spát.“ Svezla jsem se na trávu, odložila kousek svého koláče do ubrousku, schovala jej do batohu a otočila se zády k Dedenne. „Pohlídejte ten batoh, prosím…“ Špitla jsem ještě k pokémonům a přivřela oči. Jo, fakt jsem se po tom všem potřebovala vyspat a vypřemýšlet, navíc s plným břichem, a co všechno se vlastně stalo.  Zdálo se mi o Ostrově Sun, té kráse, lesklé podlaze v hotelu, toho nábytku, měkké postele, koupelně, fénu, pak Lexion a jeho modré oči jako obloha, ten člověk se zelenými vlasy, co chtěl bojovat proti té dívce… Bylo toho tolik. Zasekla jsem se u té lovkyně Jean… Přišlo mi to tolik divné, ošklivé, co udělali. Z lehkého spánku jsem se otočila na druhý bok a něco málo zamumlala a spala dál.
A pak mi spánek přerušila ostrá bolest na levé straně hlavy. Mrzutě jsem zakňučela a blesku rychle se posadila. „Hej???“ Rozhlédla jsem se kolem a chytla se za hlavu. Vedle mě ležel kamínek. No, kamínek, zas tak maličký nebyl. Naštvaně jsem ho vzala do ruky a ještě jednou se podívala před sebe.
A hle, Gligar s dalším kamínkem v ‚klepítku‘. Hodil ho po mně a beze slova na mě koukal. Vyhnula jsem se mu, jelikož neletěl zas tak rychle a opětovala mu naštvaný pohled. „Hej, hej, notak!“ Křikla jsem a ukázala na něj. „Co si o sobě myslíš?“ Zamumlala jsem tiše. Konečně promluvil. „Vyzívám tě na zápas!“ Řekl velice vážným tónem, avšak trošku divně, tak zastřeně… a probodával mě dál pohledem. Když to řekl, musela jsem si dát ruku před pusu a začít se smát. Snažila jsem se nesmát nějak moc nahlas, ale moc to nešlo. „Ale notak…“  Zakroutila jsem hlavou. Bylo roztomilé, jak mě to vyzval, ale nemohla jsem to bohužel nyní přijmout. Nevypadal jako slabý, naopak, ale moji pokémoni momentálně potřebují trochu jiný trénink, ne se zdemolovat zápasem. „Promiň, ale teď to nejspíš nepůjde… Jdeš trochu nevhod.“ Pokrčila jsem rameny a koukla na spící pokémony za pařezem. Koukám, že ten batoh fakt dobře pohlídali. Leželi tam oba na zádech s plným bříškem, ještě jim u tlam tekla slina. Ušklíbla jsem se a pohled obrátila znovu na Gligara, který začal mluvit.
„Bojuj se mnou!“ Vyzval mě znovu bojácným tónem a sletěl na nižší větev, ale s menším zakňučením, či zasyčením, prostě známka bolesti. Nemohla jsem si toho nevšimnout, když přivřel oči. „Ummm, není ti něco? Nejsi zraněný?“ Pootočila jsem hlavu na stranu a optala se ho pro jistotu. Naštvaně zabručel a znovu sykl bolestí s ukázáním na mě, klepetem samozřejmě. „Nic mi není! Bojuj!“ Znovu zopakoval. Když na mne ukazoval, bylo vidět, jak má oteklý bok, ani ne zas tak malá ranka. Udělala jsem pár kroků vpřed, ale okamžitě mi bylo řečeno, ať se vrátím.
„Dobře, dobře, chci ti jen pomoct…“ Koukla jsem na jeho bok starostlivě. Očividně chtěl bojovat. „Víš, jsme po dlouhých cestách, já s tebou teď bojovat opravdu nemohu.“ Pokrčila jsem znovu rameny a snažila se o další kroky vpřed. Avšak pomalé, téměř takové, které se v rozhovoru ztratí za předpokladu odvedení pozornosti a stálého mluvení.
Znovu zasyčel bolestí. Povzdechla jsem si. Ani pomoct si nenechal, chtěla jsem mu pomoci. Pokémoni mezitím spali, budit jsem je nechtěla. Vypadal vyčerpaný, ale i přes to chtěl zápasit. Nerozuměla jsem tomu, musel mít nejspíš výdrž? Nebo chuť bojovat?
„Poslyš…“ Zamumlala jsem a dala ruce přátelsky před sebe, znovu s kroky vpřed. „Nechci ti ublížit…“ Dodala jsem a pohlédla na jeho bok. „Chci ti jen pomoct. Určitě máš něco s bokem a bolí tě to, tak pojďme spolupracovat, chci ti pomoct. Bojovat můžeme kdykoliv jindy, ale do tohohle by se ti mohlo něco dostat a byl bys nemocný. To přece nechceš, ne?“ Starostlivě jsem na něj pohlédla a on se ohlédl po ráně na boku. „Nic to není.“ Zaskučel bolestivě. „Já myslím, že ano.“ Řekla jsem rázně, rozešla se k němu rychleji. Nemohl se moc pohnout, nejspíš se to zhoršilo? Jak se sem mohl dostat? Tolik nezodpovězených otázek, ale asi jen tak neodletí. Natáhla jsem ruce nahoru, jako bych ho chtěla chytnout a kývla na něj. „Sleť dolů, když tak tě chytím, alespoň se na to podívám.“ Pohlédla jsem nahoru. Zavrtěl nesouhlasně hlavou. „Já chci bojovat.“ Opětoval mi pohled naopak, dolů a já si plácla dlaní do čela. „Fajn…Jsi šutr… Tvrdohlavej.“ Zamumlala jsem tiše, odstoupila a vrátila se k pařezu, kde jsem se na něj posadila zády ke gligarovi. „Hej, Dedenne, Kevine…“ Zvýšila jsem hlas směrem k nim. „Potřebuju pomoct… Za mnou sedí na větvi poraněný Gligar a nechce dolů. Má něco s bokem… Myslím, že tu pomoc opravdu potřebuje, ale asi ho to bolí a je z toho mrzutý, chce jen bojovat…“ Povzdechla jsem si. „Co mu je…? Nemá zlomené klepeto?“ Koukl na mě nechápavě Kevin a Dedenne se zasmála. „Myslím, že ne Kevine…“ Ušklíbla jsem se. „Zkus do něj opatrně šťouchnout zezadu, chytím ho pod větví, jinak ho z tý větve asi nedostaneme. Vypadá, že se moc hýbat nemůže. Hlavně to nezapomeň.“ Navrhnula jsem nakonec a pomalu se rozešla znovu k větvi, samozřejmě, že jsem si zajistila jeho pohled a upevnila ho na sobě. Přiskákala ke mně Dedenne. „Ahooooj.“ Koukla nahoru a on odvětil jen tichý pozdrav. „Už jdeme bojovat?“ Zamumlal znovu tiše a sykl opět bolestí, když hýbnul klepetem. Kevin mezitím poskakoval za něj, a když stál pod stromem, na jehož větvi posedával Gligar, hleděl na ní. On měl něco udělat? Věděl, že něco udělat měl… Ale zaboha si nemohl vzpomenout, co. Podíval se na mě a já na něj upírala nedočkavě pohled. A pak mi to došlo a svěsila jsem hlavu do dlaní. „To už vzdáváš?“ Zamumlal opět Gligar a já na něj naštvaně pohlédla. „Já se nikdy nevzdávám.“ Ukázala jsem na něj a koukla na Kevina. Nebyl tam, za stromem… A  to už mi padal Gligar do náruče a mácháním klepet, naštěstí jsem docela rychle zareagovala a chytila ho. Nebyla to zas taková výška, takže se moc neproletěl tak i tak…

2 Ino Ino | 20. června 2017 v 21:37 | Reagovat

2. část
Podařilo se mi ho tak nějak chytnout a hlavou jsem se snažila vyhýbat jeho máchání klepety a narážení hlavou. Ocasem mě praštil do břicha a já bolestivě zaskučela. I on skučel, ale bolestí, která mu do očí vrkla až slzy. „Pust mě člověče!“ Křičel na mě a šil sebou. „A dost!“ Okřikla jsem ho naštvaně s bolestí břicha. „Buď ksakru v klidu, já tě nezabiju.“ Navrčela jsem a on se trochu uklidil. Nicméně měl pořád ještě trochu slzy na krajíčku. Položila jsem ho opatrně k pařezu a chytla si břicho, na kterém asi bude pořádná modřina. Gligar na mě naštvaně a rozhozeně ukazoval klepítkem a šil hlavou, že nechce pomoct. „Gligare, uklidni se, nic to není…“ Snažila jsem se na něj mluvit klidněji a klidněji. Když se trochu vydýchal, už jen vrhal protivné pohledy a neměl energii něco dělat.
Konečně jsem si k němu mohla sednout a podívat se, co s tím bokem vlastně má. Vykulila jsem oči, když jsem spatřila tři trny, které byly zabodnuty v jeho kůži. Jednoho jsem se opatrně dotkla a on bolestivě zaskučel a ošil sebou. „Kde jsi byl? Spadl jsi do nějakého křoví?“ Tázavě jsem na něj koukla a pak pohlédla na ty trny. Přemýšlela jsem, co s nimi. Ani jsem si nevšimla, že Dedenne někam utekla… Ale popravdě mi teď vrtalo hlavou, jak mu pomoci. Kevin seděl na pařezem a vše sledoval. Když si ho Gligar všimnul, nemohl se na něj vražedně nepodívat. Něco jako pohled ‚s tebou si to vyřídím později‘. Kevin se jen schoval za pařez a vykoukl na něj. Měl z něj možná trochu respekt. „Děkuju za pomoc Kevine.“ Usmála jsem se na něj a přizvala ho k sobě s pohlazením jeho hlavy a rozcucháním jeho peříček. Uchechtla jsem se nad tím, ale teď zpátky k tomu problému.
„Víš, máš tam tři trny.“ Musela jsem ho uvést na pravou míru a spatřila v jeho očích strach. „Ale, když to vytáhneme, bude to bolet jenom chvililinku.“ Vztyčila jsem jeden prst a on ustrašeně zakýval hlavou,  jakoby nechtěl, což docela chápu, ale chtěla jsem mu od té bolesti ulevit. „Notak… Takhle tě to bude bolet ještě víc a dál se nedostaneš, chceš tu snad umřít hlady nebo žízní?“ Trochu jsem mu pohrozila a on jen nechtěně přikývl, že takhle skončit fakt nechce, moc možností fakt neměl. „Tak to vytáhnem…“ Zamumlala jsem tiše a sehnula se k těm trnům. „Kevine… Na tři vytáhni tenhle trn.“ Ukázala jsem Kevinovi, který poslušně přistoupil a uchytil trn na kraji zobáku. „Tři… Dva… Jedna… Teď!“ A škubla jsem za oba trny a Kevin udělal to samé. Gligar bolestivě zakňučel, ale trny byly pryč. „Páni…“ Oddechla jsem si a koukla na ty bodáky. Nebyly malý… Muselo to bolet. Vzala jsem i ten třetí a dala je na pařez, aby si je ještě někdo někam nezabodl…
Gligar vypadal opravdu vyčerpaně a mezitím se vrátila Dedenne s tlamou plnou bobulí. „O cwo sfem pfifla?“ Koukala na nás s nafouklými tvářemi. Potom jídlo spolkla a udiveně se dívala na Gligara, který ležel u pařezu. „Mno…“ Zamumlala jsem a nevěděla, jak začít. „Byl zraněný… Nejspíš sletěl někam do ostnatého keře.“ Ukázala jsem na něj a na jeho ránu. Vytáhla jsem z tašky svoje tričko a studenou vodu. Polila jsem triko a opatrně to přiložila na jeho ranku, mělo to sloužit jako obklad. Gligar přivřel vyčerpaně oči, nic neříkal, jen tam ležel, ale vypadalo to, že mu to dělá dobře a zmírňuje to bolest. Opřela jsem se o pařez, Dedenne si skočila na můj klín a Kevin se vyptával Gligara, jestli je to lepší a jestli to bolí. Otřela jsem si znovu pot z čela a musela se nad tímhle vším zasmát. To byla zase jednou akce… Pak jsem pohlédla na spícího Gligara a na své pokémony.
„Pojďme si něco zahrát, než se vzbudí!“ Řekla jsem vyzývavě, ovšem tiše a vstala. Dedenne seskočila na zem a Kevin se k nám připojil. „Co takhle baba?“ Navrhla jsem, šibalsky se na oba podívala a plácla Kevina. „Máš ji! A jen v týhle oblasti!“ Křikla jsem na něj a rozeběhla se mezi stromy. Nějak jsem si neuvědomila, že Gligar spí, ale byl tak vyčerpaný kvůli bolesti, že by ho asi nic nevzbudilo. Kevin se rychle rozletěl za mnou a babu mi okamžitě vrátil. Sáhla jsem po něm a ještě se stihla dotknout jeho křídla. „Nevrací seeeee!“ Letěl za mnou. „Vrací!“ Odpověděla jsem mu se smíchem a běžela dál. Nakonec dal babu poněkud pomalejší Dedenne která se rozeběhla po všech čtyřech za ním. „Ale to je nefér, jsi rychlejší!“ Křikla na něj a snažila se ho doběhnout. Posadil se na větev a s úšklebkem hleděl dolů, protože na strom Dedenne nemohla. „To je fakt nefér Ino!“ Křikla uraženě a já k ní přiběhla. „Ale notak.“ Vzala jsem si jí do náruče a pohladila ji. „Fajn, mám jí já!“ Pustila jsem ji na zem, samozřejmě, ne nějak, aby se rozmázla a rozeběhla se za Kevinem.
Hráli jsme asi 4 hodiny, jo, 4, protože Dedenne pak vzhledem k její fyzičce napadlo si zahrát schovávanou. Samozřejmě, že jsme jí asi hodinu nemohli najít, zatímco si ona v klidu trhala bobulky a jedla je a jelikož listy toho keříku byly takové nažloutlé, asi pět krát jsme jí přehlédli. Pak jsme si jen povídali a pořád se drželi blízko toho pařezu.
Když jsem se rozhodla jít zkontrolovat Gligara, došla jsem tam, kde ležel před tím, ale nebyl tam. Polekaně jsem se rozhlédla na všechny strany. „Gligare!“ Křikla jsem na něj, ale nic se neozvalo. Pak jsem slyšela něco jako slabé kňučení za pařezem o kousek dál. Došla jsem tam pomalu a spatřila Gligara, jak nasazuje vážný pohled utírajíc si oči od pár slziček. Dřepla jsem si k němu a posadila ho na pařez, až jsem se divila, že se vysadit nechal. „Copak je…“ Koukla jsem na něj a na triko, které měl obvázané na ráně. „Bolí to hodně?“ Optala jsem se ho, on zatřepal hlavou se slovy, že už moc ne. „Tak proč pláčeš?“ Optala jsem se ho a jemu se z oka linula další malá lesklá slza.
„Jsem slabý pokémon.“ Dal se nezastavitelně do breku. „Neplač…“ Dřepla jsem si blíž k němu a vzala ho za jedno klepeto. „Stalo se snad před tím něco?“ Koukla jsem na něj. „Porazil mě jeden trenér a já spadl do trní... Myslel jsem, že ho porazím, měl opravdu silnýho pokémona, nikdy nebudu jako on!“ Vydal ze sebe něco jako protivný tón, avšak se známkou zoufalosti.
„Nejsi slabý, žádný pokémon není slabý.“ Řekla jsem dosti jasně, aby to nevyznělo jako ironie. „Stačí trénovat, nabírat zkušenosti… Co se stalo, stalo se, musíš se dál zlepšovat a posouvat dál, když to vzdáš hned teď, nikam se nedostaneš, to mi věř.“ Pohladila jsem ho po tváři, utřela mu slzu a usmála se. Vzala jsem ho do náručí a sledovala, jak se nechá nést. Vzala jsem ho zpět k batohu, položila ho na zem a vyndala kus mého nedojedeného koláče. „Na, sněz to. Je to koláč s berry s léčivými účinky, mohlo by ti to alespoň trochu ulevit od tvé bolesti.“ Podala jsem mu koláč, který si vzal do klepítek a začal ho jíst. Vypadal, jako by mu chutnal, což jsem byla ráda. Ještě jsem mu podala kus studené vody, která zbyla a nechala ho, ať se napije.
„Máš vůbec někoho? Jsi něčí pokémon?“ Koukla jsem na něj, protože říkal, že ho porazil trenér, tak jsem si myslela, jestli se třeba neztratil. Zakýval hlavou, že nikoho nemá a je sám. „Tak to jo.“ Zamumlala jsem a nechala jsem ho v klidu dojíst. Opravdu vypadal, že rád zápasil, ale zhroutil se z toho, že ho porazil jeden trenér? Třeba jich bylo víc? Možná před tím vyhrával, proto se mu to stalo, já nevěděla, ale nechtěla jsem se dál ptát, protože bych nerada, aby si vzpomněl na něco špatného.
Chvíli po tom, co dojedl mě poprosil, že chce být chvíli sám. Kývla jsem na něj a respektovala jeho rozhodnutí, protože bych ho nerada otravovala. Seděl tam opřený o pařez a hleděl do nebe. Zpovzdálí jsem ho s Dedenne a Kevinem pozorovala a nechala ho tam. Vypadal, jako by přemýšlel, protože se za celou asi hodinku ani o kousíček nepohnul. Už jsem si říkala, jestli se něco nestalo, ale Dedenne mě zastavila. „Nech ho, potřebuje si to v hlavě spořádat.“ Mile se na mě podívala. Kývla jsem na ní hlavou. Třeba je jen samotář, nebo ho nějak ranilo, že jsem mu pomohla. Začali jsme si tedy povídat s pokémony, mluvili jsme o tom, co se mu asi stalo a tak…
Nakonec jsem se za ním rozhodla jít. Hned co jsem si k němu sedla, řekl upřímné „děkuju.“ Vážila jsem si toho, asi nejvíc a kývla hlavou se slovy, že nemá vůbec zač a že by měl pomoct takhle každý někomu, kdo to opravdu potřebuje. On zakýval hlavou, že si to nemyslí a já se zamyslela. „Možná máš pravdu…“ Zamumlala jsem a vzpomenula si na lovkyni Jean. „Někteří jsou zlí…“ Zamračila jsem se a koukla do země. „Nad něčím přemýšlíš?“ Koukl na mě a zeptal se. Ani jsem nečekala, že bude chtít navázat nějakou konverzaci. „Jojo.“ Odvětila jsem mu. „Potkala jsem někoho moc zlého, kdo chtěl ubližovat.“ Obrátila jsem pohled na něj a pousmála se. „Proto chci být co nejsilnější a třeba jednoho dne pomoct toho člověka zastavit, nebo jí alespoň ukázat, že se proti ní někdo postavil.“ Povzdechla jsem si a prohrábla vlasy. „To chápu.“ Zamumlal Gligar tiše a koukl do země s pocitem ztrapnění. „Promiň, že jsem na tebe byl před tím takový.“ Odvrátil hlavu s tichými slovy, nejspíše se cítil špatně, ale já tenhle pocit dobře znala. Nechcete pomoct, protože to je známka slabosti, proto si pomůžete sami, ale když to nejde, prostě to nejde a to jsem já už pochopila. Možná jsem s touhle myšlenkou i trochu zmoudřela a povyrostla. Ne výškově, ale mentálně, já už asi nevyrostu nu. „Ááále, to je v pohodě.“ Mrkla jsem na něj a vytrhla se ze svých myšlenek. „Co vůbec tvůj bok, je to o poznání lepší?“ Optala jsem se rozpačitě a koukla se na své nyní už zničené triko no a pak na své břicho, na kterém byla pěkná modřina. No co, budu si muset pořídit další, co se dá dělat. Stálo mi to za to? Samozřejmě.

3 Ino Ino | 20. června 2017 v 21:39 | Reagovat

3. část
Gligar se pootočil a kouknul na svůj bok. „Jo… Je to lepší… Ten koláč byl dobrý.“ Zamumlal a možná se konečně trošku pousmál. Vykulila jsem nad tím oči a moje srdíčko uvnitř možná trošku zaplesalo, protože jsem byla ráda, že se konečně usmál, nebo projevil nějakou pozitivní stránku emocí. „Myslím, že to nebylo nic velkého… Jen to bodalo.“ Mile jsem mu pověděla a on souhlasně přikývl. „Zanedlouho budeš určitě v pořádku.“ Kývla jsem na něj a snažila se ho jak-si namotivovat, aby nevypadal tak sklesle. Bylo vidět, že ho to opravdu trápilo, což mi bylo líto, protože nemá smysl být smutný, když se na poprvé něco nepovede. „A vůbec, jaké pak máš plány do budoucna?“ Navázala jsem konverzaci, aby nepřemýšlel nad vším, co se mu nejspíš stalo a co se dělo. Prostě jsem se od toho snažila nějakým pozitivním způsobem odejít a ještě mu pomoci. Nyní vypadal už přívětivěji, možná trochu otevřeně, před tím si se mnou asi moc povídat nechtěl, či přemýšlel, opět jsem se nechtěla ptát. Chtěl něco říct a pak se zastavil. „Já nevím… Bojovat? Cestovat?“ Nejspíš sám nevěděl, což jsem chápala. „Co ty?“ „Já vlastně taky nevím, ale jak už jsem říkala, chci trénovat své pokémony, stát se silnější.“ Pokrčila jsem rameny. „Vypadáš jako silný pokémon, měl by sis vybudovat i silné sebevědomí.“ Usmála jsem se na něj a pohladila ho opatrně po hlavě. Ano, ráda jsem pokémony hladila po hlavě, protože to některé uklidňovalo, jen teplý dotek. Někoho ne, ale bylo to příjemné i pro mě. Byl to naplňující pocit.
„Vlastně, mám moc ráda pokémony tvého typu.“ Ukázala jsem na něj a trošku se ušklíbla. „Zemní?“ Koukl na mě zvědavě jeho očkama. „Hmm, zemní nejsou špatní, ale mám ráda létající typy.“ Pousmála jsem se na něj. „Vždycky jsem chtěla mít křídla a zkusit vyletěl tam, vysoko…“ Koukla jsem na mraky a ukázala na jeden, takový, podivný, podivného tvaru. „Tenhle vypadá jako ovce…“ Zasmála jsem se a obkreslila prstem jeho obrys. Gligar se trošku pousmál. „Jo, to jo…“ Zamumlal a klepetem ukázal na druhý. „Tenhle jako Seviper s dlouhým ocasem…“ Ušklíbl se trochu. „Hehe, a jo…“ Koukla jsem na mrak, na který ukazoval. Nebe bylo jinak vcelku už docela schylující se k noci.
„Zanedlouho bude asi západ sluníčka.“ Koukla jsem k východu. Mezitím přicupkali moji pokémoni a hleděli na Gligara s trikem obvázaným kolem jeho trupu. „Podívej, vypadáš jako ženská!“ Vyprskl smíchy Kevin a schoulel se na zem. „Ty jsi fakt hérečka…“ Koukla jsem na Kevina a tázavý pohled Gligara. „To je Kevin, oficiálně tvůj zachránce číslo 2. Aka ten, co tě dostal ze stromu.“ Ušklíbla jsem se na Kévu a Gligar se taky trochu pousmál. „A tohle je Dedenne.“ Postrčila jsem k němu kulatou věc, která se na něj zahleděla a prohlížela si ho. „Už jsi v cajku?“ Optala se ho mile. „Je to lepší.“ Odvětil jí gligar a poté jsme se všichni kochali krásným západem slunce. Ještě jsme si chvilinku všichni povídali a popravdě se docela zasmáli. Gligar nám něco vyprávěl, když zkoušel porazit jednu Ponnytu… Poté začala vyprávět Dedenne o ostrově Sun, z čehož byl naprosto unešen, ačkoliv to bylo jen z vyprávění.
Všichni jsme nakonec usnuli přitulení k sobě a zahřívali se u pařezu, protože v noci nastala trochu zima.
Po probuzení ráno, samozřejmě, jsem se probudila jako první. Zívla jsem a vyndala z očí ospalky. Pokémoni leželi rozpláclí na zemi jak brambory a div nechrápali. Pousmála jsem se nad nimi a sbalila věci, které popadaly z batohu zpět dovnitř. Šla jsem se projít kousek do lesa a vrátila se asi za hodinku. Gligar a Dedenne tam seděli a o čemsi si povídali. Přišla jsem k nim a pozdravila je k dobrému ránu. Opětovali mi pozdrav a bylo slyšet i něco od zrovna probouzejícího se Kevina. Protáhla jsem si záda, znovu zívla a koukla na ně. „Myslím, že je čas putovat dál.“ Pousmála jsem se na ně. Kevin mi nemotorně vylétl na rameno a Dedenne přiskákala k nohám. Batoh jsem si dala na záda a pomalu se rozhodla vyrazit. Gligar akorát smutně přihlížel našemu odchodu.
Otočila jsem se a chtěla ho ještě pozdravit, ale viděla jsem ho, jak tam sám sedí na pařezu s obvázaným bokem s mojim trikem. Ještě jsem k němu obrátila kroky a podřepla si k němu. „Gligare, přemýšlela jsem, nechci tě tu nechat samotného, pokud bys chtěl, je tu jaká-si jistá možnost, že by ses k nám mohl přidat. Je to čistě na tobě, vidíš, že tě pokémoni přijali, neměl by ses u nás vůbec špatně.“ Koukla jsem na něj a malinko se pousmála. Bylo to čistě jeho rozhodnutí, stejně jako se rozhodovala Dedenne. Nechtěla jsem ho přesvědčovat, nedej bože nutit, proto jsem mu to nabídla takhle. „Je to naprosto tvoje rozhodnutí, jak jsem ti říkala. Připadáš mi jako moc fajn pokémon, kterého bych ráda uvítala v týmu. Nemám problém ti dát čas na rozmyšlenou, nikam nespěcháme.“ Ujistila jsem ho a vytáhla z batohu ultraball. „Pokud chceš, abych tě nechala osamotě, budu to samozřejmě respektovat, jako před tím.“ Položila jsem ultrball na zem a trochu poodstoupila.

//Použila jsem Studenou vodu a koláč se směsí berry s hojivými účinky

4 [A] Enwy [A] Enwy | Web | 21. června 2017 v 14:51 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Snad není třeba mých slov - chyceno. Gligar trefil pokébal a pak do něj vlétl, již ve formě bílého světla. Gratuluji, chytila jsi Gligara.

5 Skugga Skugga | 19. července 2017 v 20:34 | Reagovat

1. Umbreon
2. Shade
3. Pokémoní rodina je pokémoní rodina tak to zůstane. Před sebou jsme uviděli Umbreona, Koukla jsem na Shadeo a on na mě. Umbreon je temný typ..tak proč ne? "Shade začni water shurikenem!" Shade sice začal ale umbreon se ladně vyhnul a zaútočil  Shadow Ball. "Shade double team do toho!" Tím pádem  jeho útok trefil nesprávného a za chvíli byl obklíčen.  "Dobře..použij bubble!"  Tím Umbreona sice zasáhl, ale Umbreon zavrtěl hlavou a díky Quick Attack srazil Shadeo na zem. "Shade stávej a pound!" I Shade překvapil svojí rychlostí  a zasáhl Umbreona Přímo. Umbreon však neváhal a použil tackle takže Shadeho zasáhnul. "Shade doule team!" Shade se v mžiku roznásobil a umbreon byl zase v obklíčení "water shuriken!" tentokrát byl Shade rychlejší a zasáhl  Umbreona  ten však zaútočil Dark pulse "Water shuriken pokus se to vyblokovat!" pokusila jsem se Shadeovi poradit. A skutečně to zvládl water shurikenem vyblokovat. "Výborně water shuriken do toho!" tomu se však Umbreon vyhnul a použil tackle  to byl rychlejší než Shade, ale ten to nyní ustál "Shade bubble!" Vzhledem k tomu že byl Umbreon blízko dostal přímý zásah, ale skoro okamžitě začal s Shadow ball "Double team rychle!" Umbreon něco zavrčel a rozhlížel se po jeho kopiích "Shade pound!" Shade byl v zadu a jen nějakým zázrakem si ho Umbreon nevšiml. ale i ten po zásahu použil Quick atack a srazil Shadeo k zemi "Shade bubble!" Shade se ještě na zemi otočil a vypálil po Umbreonovi bublinky kterého ho zasáhli. "Water shuriken!" křikla jsem ale tomu se Umbreon zase s ladností vyhnul a zaútočil Quick atack. "Double.." nestihla jsem to doříct a Shade byl na zemi "Water shuriken  rychle!" Protože Umbreon se náhle rozhodl dát na útěk. Rozeběhli jsme se Shadeem za ním. "Ryhleji" pobídla jsem ho a Shade vyskočil a přistál před Umbreonem . "Water Shuriken!" Křikla jsem a Shade tím Umbreona zasáhl, ten však  zaútočil Dark pulsem a zasáhl Shadeoho. "Double team!" křikla jsem, a Umbreon  dostal zásah ale pochvíli dostal Shade zásah Dark pulsem. "Zakončí water shuriken.
Vytáhla jsem ultraball. "Let ultraballe"

//Požívám ultra ball který mi poslala Ino c:

6 [A] Enwy [A] Enwy | 19. července 2017 v 20:49 | Reagovat

[5]: Umbreon jako bojovník vyskočil z pokéballu a zavrčel. "Musíš se snažit víc," zavrčel. Souboj pokračuje.

7 Skugga Skugga | 19. července 2017 v 21:10 | Reagovat

"Budiž dobrá.Shade water shuriken!" křikla jsem a hade znovu zaútočil tomu se Umbreon vyhnul a zaútočil pomocí Dark pulse. "Shade vyskoč a Water shuriken!" díky skoku se tomu vyhnul a Umbreon dostal zásah od water shuriken. Zavrtěl hlavou a pomocí Quick atack vyskočil a srazil Shadea k zemi. "Je u tebe tak Bubble Shade!" tím pádem dostal Umbreon doslova do obličeje bubliny a odskočil od něj. "Water pulse do toho!" Umbreon  odpověděl shadow ball   útoky se střetli a byl tu náhle kouř. "Shade běž a water shuriken!" Shade se rozeběhl a vyskočil. Však narazil na dark pulse  "Shade  zvládneš to!" Shade zavrtěl hlavou a dal mi najevo že může pokračovat. "Dobře použij Pound!" tentokrát dostal Umbreon zásah až se z toho rozplácl na zemi. ALe okamžitě vstal a pomocí Quick atack rozeběhl proti Shadeovi. "Vyskoč a připrav si bubble" Shade vyčkával a když byl Umbreon blízko "PALL!!!!" Tím pádem dostal další zásah přímo do obličeje ale stále se Umbreon nevzdával vypálil Dark pulse  a Shade se vyhnul jen tak tak. "Double team!" Křikla jsem a Umbreon byl v obklíčení. "Pound!" Shadeho kopie se střebali do jednoho až těsně u umbreona takže tentokrát neměl šanci se vyhnout, ale  potom použil tackle a narazil do Shadeho. "Chytni ho a pevně!" napadlo mě a Shade to udělal těd se Umbreon nemohl vykroutit. "Shade bubble !" Tím pádem dostal další přímí zásah, ale bylo nemilé že se vzpamatoval docela rychle a použil dark pulse. "Water pulse!" Útoky se srazili ale tentokrát byl silnější water pulse  a Umbreona srazil. "Water shuriken nevzdávej to!" Shade poslal water shuriken Umbreon se vyhnul a rozeběhl se k Shadeovi s úmyslem tquick atack. "Připrav se.." Shade se připrval "Water shuriken!" K našemu zděšení se Umbreon stihl vyhnout a srazil Shadea k zemi "bubble rychle!" Shade se zase  otočil a použil buble ale tentokrát Umbreon použil Sand atack. "Shade vyskoč rychle!" Tím pádem  byl Shade z dosahu jelikož dopadl o kus dál. "Takže pound do toho!" Shade se rozeběhl a začal z běhu skákat z místa na místo aby ho umbreon v tuhle chvíli nemohl zaměřit. Tím pádem dosáhl cíle ale Umbreon použil Shadow ball a zasáhl ho. "Shade water shuriken!"  dostal Umbreon zasáh a já znova použila ultra ball. "Let ultra balle!"

[6]:

8 [A] Enwy [A] Enwy | 19. července 2017 v 21:13 | Reagovat

[7]: Umbreon se nechal chytit. Gratuluji, chytila jsi Umbreona!

9 Kiane Kiane | 12. srpna 2017 v 22:00 | Reagovat

1) Umbreon
2) Blake (Charmeleon)
S Blakem jsme tuhle procházeli podivnou, temnou cestičkou. Byla už noc, co na tom, že tu není úplně nejsvětleji? V tom však nespočívala její neobvyklost. Mnohem zajímavější a také více znepokojující bylo, že jsem celou dobu měla divný pocit, jako by mě z té tmy snad někdo sledoval. Musela jsem se co chvíli otáčet a kontrolovat, jestli opravdu někoho nezahlédnu. Blake si všimnul, jak neklidná jsem. “Ty máš strach?” Zeptal se, což byla docela zbytečná otázka. Vypadalo to, že mu to po chvíli také došlo. “Neboj! Jsem tu i já! Zaženu všechny zloduchy, kteří by se to mohli objevit.” Zazubil se na mě. Mávla jsem rukou a lehce se přetvařovala. “Pfff… nebojím se. Vlastně se mi to moc líbí. Noc je nádherná.” Při chůzi jsem upřela svůj zrak na noční oblohu prosetou hvězdami. Jediné světlo okolo byl Charmeleonův plamen, proto bylo noční oblohu vidět opravdu dobře a žádné světlo mě přitom nerušilo. Bylo to vskutku fascinující, ráda jsem hvězdy sledovala. A pak na vteřinu… hvězdy zmizely, i měsíc a všechno okolo, skoro jako by se nademnou něco jen rychle mihlo. Zaraženě jsem zamrkala očima, zastavila se a naprosto instinktivně jsem se rozkročila, pro lepší stabilitu. “Viděl jsi to?!” Řekla jsem takovým podivným napůl křikem, napůl šeptem a ještě k tomu tázacím tónem. Blake se na mě podíval jako na blázna a zmateně se podrbal. “A co jako? Co jsem měl vidět?” Ptal se, to už jsem se ale zběsile rozhlížela kolem a usilovně hledala toho, kdo se nademnou mohl mihnout. Charmeleon mě chvíli sledoval a pak utrousil “hrabe ti?.Ohlédla jsem se po něm a zatvářila se dost dotčeně. “Něco tu bylo! Něco nás… sleduje…” Stěžovala jsem si a pokoušela jsem se ho přesvědčit. “Třeba e ti jen něco zdálo. Pojď, půjdeme dál.” Naléhal. Povzdechla jsem si. *Třeba má pravdu, mohlo se mi to jen zdát.* pomyslela jsem si a dál šla za Charmeleonem. Při cestě jsem se znovu ohédla a zahlédla za sebou pár červených očí, které se na mě upřeně dívaly. Strnula jsem. “Červené oči… umbreon. Pozoruje nás umbreon.” Nevěřícně jsem opakovala a šeptala. Mohla jsem se prostě zastavit a upozornit Blakea, ale tím bych dost možná umbreona odehnala. “Neotáčej se.” Špitla jsem pak ještě a šla dál. Blake to všechno slyšel a ihned se otočil. Tiše jsem na něj zavrčela. “Všimne si tě.” Blake to pochopil a tak jsme šli dál, dělali jsme, jako že o onom umbreonovi nevíme a ten nás pořád následoval, schovaný v bezpečí tmy. “Jsi si jistá? Je tam umbreon?” Špitl ke mě Blake nejistě. “Naprosto. Ty oči bych poznala kdekoliv. Umbreony miluju. Ještě nedávno jsem snila o tom, že bych byla temná, elegantní umbreoní holka. Umíš si představit tu krásu? Ten dřímající potenciál? Jsou to překrásná stvoření.” Nasadila jsem na něj nenápadně prosebný výraz. “Prosím prosím, pojďme si chytit umbreona!” Charmeleon vůbec nevypadal, že bych ho musela nějak přemlouvat. Zazubil se a opatrně kývnul. Byla jsem tak šťastná! Oba jsme se zastavili a prudce otočili. Sledovali jsme ony černé oči, které to nejspíš ani nerozhodilo, jen tam nehybně stály a probodávaly nás svým temným pohledem. Umbreon zavrčel. “Tak vylez! My moc dobře víme, kdo jsi!” Ze tmy vykročil umbreon, žluté znaky na těle se krásně výjmaly v okolní tmě zrovna tak, jako na jeho černé srsti. Věděla jsem, že pokud jsem se chtěla pokusit ho chytit, nesměla jsem se nechat rozptýlit. To bylo obzvlášť těžké, když si nás začal pomalým krokem obcházet. Blake na něj hlasitě zavrčel, na oplátku, teď už vrčeli oba dva. “Tak fajn, jdeme na to. Blakeu, začni třeba Embrem!" Plácla jsem. Blake poslušně zaútočil, umbreon ale byl ve střehu a jediným úskokem se dokázal vyhnout. Jeho kruhy pak začaly zářit, připravoval se na útok. Zhmotnil shadow ball, neboli stínovou kouli a jako nic ji hodil na Blakea, který sice nestačil uhnout, ale útok bez velkých problémů ustál. Chtěla jsem dát Blakeovi další povel, jenže mě zarazilo, když umbreon najednou uskočil o pěkný kus dozadu do tmy. Byla to bez pochyby dobrá strategie. I když jeho nyní svítící kruhy opravdu budily pozornost a byly těžko přehlédnutelné,  zbytek jeho těla byl černý a dokonale zapadl do noční krajiny. Zamyslela jsem se. "Blakeu, Flamethrower." Blake vychrlil plameny s nejen že tak svého protivníka zasáhl, ale jasné světlo plamene dokonce umbreona dokonale odhalilo i ve tmě. Umbreon v koutcích cenil zuby. Zaútočil na Blakea tacklem, Blake ale včas zareagoval a uskočil jako nic. Nejspíš to umbreona naštvalo, protože na nic nečekal, nedal nám v žádném případě šanci zaútočit a jen použil Quick attack, který Blakea ošklivě zasáhl a ten ztratil rovnováhu. V porovnání s ostatními to sice až tak silný útok nebyl, ale jeho obrovskou výhodou bylo to, že bylo prakticky nemožné se mu vyhnout, takže pokemon jako Blake musel počítat s jistým zásahem od protivníka. I když se tenhle zásah docela zdařil, Blake vypadal, že měl stále dost sil.“Ještě pojď, to zvládneš. Ember!” Blake se rychle vyhoupnul ze země, podle se zatvářil a plnou silou napral do umbreona svůj útok. S každým dopadem žhavých kusů ohně se umbreon tvářil o něco bolestněji. “a máš to.” Zamručel si Blake štastně když byl s útokem hotov. Umbreon ještě měl sílu, rozhodl se po Blakeovi metat shadow bally dokud ho úplně nevyřadí. Cítila jsem z toho hrozbu pro svého kamaráda, tohle by mu mohlo dost ublížit, nebo ho dokonce vyřadit, nemluvě o tom, že tím bych neměla už žádného dalšího pokemona kterého bych mohla použít a byla bych tak na milost vydána umbreonovi jen se svýma holýma rukama. Opravdu, i když to umbreona značně unavovalo, metal na Blakea jeden útok za druhým a snažil se ho zasáhnout co nejvíce krát. Začínalo mě to unavovat a Blake se přestával stíhat vyhýbat všem jeho útokům, jedna ze stínových koulí ho i zasáhla. “asi jsem zešílela, ale je čas na trochu risku… Blakeie, scratch. Na stínovou kouli.” Řekla jsem potichu, ale ne šeptem. Blake nevypadal úplně šťastně z toho, co jsem se chystala zkusit, protože pokud by se to povedlo, smetlo by ho to zrovna tak. Neochotně se pokoušel k umbreonovi přiblížit a moc se přitom nenechat zasáhnout. “Tak jo, scratch!” Dala jsem povel k útoku a zatnula přitom levou ruku v pěst. Blake se rozmáchnul a scratch použil na jednu ze stínových koulí, které umbreon zrovna tvořil. Tím stínovou kouli narušil a ta explodovala přímo vedle šokovaného a neustálým útočením dost unaveného umbreona. Výbuch bohůžel zasáhl a následně odhodil oba dva. Svůj zrak jsem upřela nejdřív na Blakea. Chvíli tam zase ležel na zemi a já napjatě čekala, co dál. Probíhalo mi hlavou, jestli jsem tím riskováním neudělala obrovskou chybu. Naštěstí pro mě, Blake nakonec natáhl ruce, podepřel se a se zatnutými zuby se mu podařilo se posadit. Šťastně jsem se usmála “Ne, zatím nevstávej, ještě uvidíme.” Snažila jsem se mu alespoň trochu ulehčit. Potom jsem kontrolovala umbreona. Byl na tom o něco hůř než Blake a snažil se podepřít tlapami, které se mu ale neustále podlamovaly, nejspíš vysílením. Podívala jsem se na prázdný pokeball ve své ruce a zvažovala své možnosti. “Zdař se.” Hodila jsem na umbreona pokeball, celá napjatá očekáváním.

Takže hážu klasický pokeball... ne, že bych měla zrovna na výběr ^-^

10 [A] Enwy [A] Enwy | 13. srpna 2017 v 6:57 | Reagovat

[9]: Umbreon se chytil. Gratuluji, chytila jsi Umbreona.

11 Rory Rory | 9. září 2017 v 19:17 | Reagovat

1. Feebas
2. Pidgeot Ace
3. (premierball) Rybárčenie? Pfff, hračka. To som si myslela, až kým som sa o to aj nepokúsila. Priblúdila som k rieke pri route 7, vylovila zo svojho magického ruksaku udicu, kecla som na zadok, nahodila návnadu a čakala a čakala a čakala a čakala... po chvíli ma to kompletne prestalo baviť a nespokojne som sa zdvihla. „Čo by som tak mohla robiť, aby som zabila čas...?“ Po chvíli uvažovania som  vytiahla Aceov pokéball. Práve s ním som totiž pokémona, ktorého by som vylovila, plánovala chytiť. Môj prvý lietajúci parťák sa pri mne zhmotnil a poobzeral sa. „Čo tu robíme? Ideme trénovať?“ Pokrčila som plecami. „Ak chceš, kľudne. Ale šetri si sily, budem ťa potom potrebovať, áno?“ Ace okamžite vyzeral zaujato. „A na čo?“ Ukázala som k prútu. „Chytíme si nového pokémona do tímu... Zvládneš to?“ nadvihla som obočie, Ace sa hrdo vystrel a zamával krídlami. „Samozrejme!“ To že mi skoro tým krídlom tresol bolo vedľajšie.  Rozosmiala som sa. „Výborne...“ vytiahla som pokédex. „No, táto vecička hovorí, že najčastejší pokémoni, ktorých môžeme vyloviť, sú Tynamo, Feebas a Magikarp... Všetci by boli úžasní, nie? Aj keď absolútne netuším, ako vyzerá Feebas...“ nervózne som sa zasmiala. Ace však nevyzeral až tak nadšene, ako som bola ja. „Všetci sú slabí,“ odfrkol a ja som prevrátila oči. „Ale no tak, Ace. Nesúď knihu podľa obalu... Zober si takého Magikarpa, síce je považovaný za jedného z najslabších pokémonov, ale taký Gyarados... toho by chceli všetci, nie?“ Ace na mňa uprene pozrel. „Ja nie!“ potriasol hlavou a ja som znovu prevracala oči. „Jasné, jasné, chápem ťa. Ale zastávam názor, že je lepšie chytiť slabšieho pokémona, s ktorým spolu zosilniete a vytvoríte si puto, a ty to vieš. Takže... hej, niesi hladný?“ spýtala som sa, keď mi zaškvŕkalo v bruchu. Ace sa zasmial. „Budem potrebovať veeeľa energie, že?“ Nadšene som prikývla a začal vybaľovať jedlo. Hodila som mu sendvič, ktorý hneď začal ládovať a vybrala som si donuty. Kým on dojedol, stihla som spučiť rovno tri. Potom moju pozornosť upútala udica. „Oh, oh, niečo sa nám chytilo!“ prebehla som k udici a znovu ju chytila do rúk. „Len aby to nebol ten Magikarp!“ zasmial sa Ace a ja som naňho hodila vražedný pohľad. Ak by to bol Magikarp, tak by som bola viac ako šťastná. Nikdy som sa nepovažovala za vypočítavú osobu, ale Magikarp by ma rozhodne potešil. Hlavne predstava Gyaradosa... Začala som ťahať a po chvíli sa pod hladinou mihol hnedý pokémon. „Hej, Ace, vidíš to? Aha, aha, takého pokémona som nikdy nevidela! Objavili sme nový druh!“ vypískla som nadšene. Ace na mňa pozrel s hororovým výrazom. „Rory...“ vzdychol. „Toto je Feebas!“ vysvetlil mi a ja som sa na chvíľu zarazila. Vďaka šoku a sklamaniu, že som neobjavila nového pokémona, som dokonca udicu pustila a Feebas začal zbesilo plávať preč. Našťastie zareagoval Ace, vzlietol a udicu chytil. Moje nadšenie sa vrátilo. „Áno, Ace, výborne!“ nadšene som začala tlieskať. Ace vyletel vyššie a údajného Feebasa vytiahol z vody. Trepotal sa a ja som si ho poriadne prezrela. „Feebas, hm...?“ namierila som naňho pokédex a počúvala, čo o ňom hovorí. Len kútikom oka som zaregistrovala, ako Feebas padal späť do vody, oslobodený od háčika.  „Ace, chyť ho!“ vykríkla som a Ace sa strmahlav vrhol k vode. Prút mi dopadol k nohám a Ace Feebasa zachytil do pazúrov doslova na poslednú chvíľu. „A čo teraz?“ spýtala som sa, stále nadšene, a pokračovala som v skúmaní Feebasa. Nevyhral by síce cenu za najkrajšieho pokémona, ale mal niečo do seba, svojím spôsobom bol až pekný. A bol neskutočne zlatunký. „Chytíš ho!“ vyhŕkol Ace a ja som si capla do čela. „Oh, jasné... moment, na rybárčenie mám niečo špeciálne...“ z ruksaku som vydolovala Lure Ball a hodila ho. Prekvapenie, prekvapenie, ani sa len neotvoril a padol znovu na zem. „Éeeh? Čo sa stalo?“ vypískla som nešťastne a začala som mať pocit, že Ace má zo mňa trochu nervy. Naštvane plieskal krídlami. „Čo sa deje? Prečo to nešlo?“ – „Ak chceš pokémona chytiť, musíš s ním zápasiť! To by si už mala vedieť! A keď budeš používať toto, tak ti ten pokémon bude dobrý tak na dve veci... vlastne na jednu!“ Počkať, počkať, počkať. Čo tým myslel? Spýtam sa ho? Eh, radšej nie. Spýtajme sa radšej strýčka pokédexa... „Ou...“ vydýchla som, keď som sa dozvedela, na čo presne Lure bally slúžia. Ešteže ma na to Ace upozornil... no, to mám za to, že som si to nenechala vysvetliť v obchode... „Rory!“ Jasné, jasné, jasné, zápas. „Hej, už som na príjme. Ale... ako chceš s tou roztomilou vecou zápasiť? Veď mu ublížiš!“ Ace na mňa zazrel a ja som dostala pocit, že po mne chce toho Feebasa, ktorý sa tak usilovne metal, hodiť. Našťastie s ním sympatizoval alebo čo... „Dobre, Ace, tak... ale ako s ním mám zápasiť? Poradíš mi prosím ťa? Ak ho pustíš, tak odpláva, ale ak ho nepustíš, tak tu môžeme tvrdnúť aj do zajtra a nič sa nezmení! Strýčko pokédex, strýčko pokédex, poraď miii... Hej, Ace, čo to robíš?“ Ace spravil nález na zem a Feebasa na ňu hodil. „A nič v zlom, ale ja naňho útočiť nechcem, asi by som mu ublížil...“ zamrmlal keď okolo mňa prelietal.  Prikývla som. „Súhlasím. Pozri, aké je to zlatíčko...“ Dobre, Feebas na mňa desivo zazeral, ale bola som presvedčená, že niekde hlboko, hlboko skrýva láskavú dušičku... asi by som mala prestať svet  tak veľmi idealizovať. Vzdychla som. „Tak sa ho jednoducho spýtame, nie? Nič tým nestratíme...“ Prešla som k Feebasovi a zobrala som ho na ruky. Začal sa hneď usilovne trepotať, aby sa oslobodil, ale ja som ho len pevnejšie zovrela a prešla som s ním k vode, kde som ho pustila. Feebas zmizol pod hladinou, ale chvíľu na to sa znovu vynoril a zvedavo na mňa pozeral. „Ahoj Feebas, som Rory a toto je Ace,“ ukázala som na Pidgeota vedľa mňa. Feebas len pokyvkal hlavou... vlastne celým telom. „Dnes sme sem prišli, aby sme si chytili nového pokémona do tímu a získali tak ďalšieho člena do rodiny... takej zvláštnej, ale čo už. A bola by som veľmi rada, ak by si to bol práve ty... ale nechceme ti ublížiť. Takže...“ dostala som zo seba trochu chaoticky a dúfala, že pochopil, čo som tým chcela povedať. „Týmto sa ťa snažila spýtať, či by si sa nenechal chytiť. Si podľa nej strašne zlatý a ona už celú večnosť túži po vodnom pokémonovi, hlavne aby sa mohla vyhrážať svojej štartérke, ktorá je zhodou okolností ohnivý typ...“ Začala som prudko triasť hlavou, ešte bude mať Feebas pocit, že som nejaký... no, ani neviem čo. „Nie, nie, nie, to nieje pravda! Nikdy by som sa Lilith nevyhrážala vodným pokémonom... možno ak by mi zjedla donut,“ pripustila som nakoniec s nevinným zamrkaním. Ace potriasol hlavou. „Ale nie, robím si srandu. Nieje to s ňou až také zlé, mohli sme dopadnúť aj horšie-“ – „HEJ!“ – „-a navyše sa ňou dá perfektne manipulovať, a ani si to neuvedomí...“ veselo na mňa mrkal a ja som si urazene založila ruky na hrudi. „Pfff, to nieje pravda!“ Ace pokrčila plecami. „Dobre, možno nie manipulovať, ale presvedčíš ju na hocičo...“ Na to som nemala čo povedať. Ace sa s veselým, ale zároveň mierne výstražným pohľadom pozrel na Feebasa. „A ak stále niesi presvedčený, určite sa prekonám a budem proti tebe bojovať, aby ťa moja pani chytila v čestnom a poctivom zápase...“ Moment, moment, čo? „ACE! Prestaň!“ okríkla som ho a potom sa otočila na Feebasa. „Ak s nami nechceš ísť, môžeš kľudne odplávať, fakt, a Ace ťa nechá na pokoji,“ hodila som naňho významný pohľad, načo Ace len pokrčil plecami-krídlami a anjelikovsky sa usmial, „ale bola by som rada, ak by si s nami zostal. Môžeme sa lepšie spoznať, predstavila by som ťa zvyšku, cestovali by sme a užívali si... čo ty na to?“  z vrecka som vytiahla premierball, pretože Feebas vyzeral... rozhodne nie obyčajne, a klasický pokéball sa mi k nemu nehodil, nehovoriac o tom, že už som mala len jeden. Natiahla som k nemu teda ruku a napäto čakala na odpoveď.
//bolo použité:
1x Sendvič, 1x Aspear Berry (Pidgeot Ace)
3x čokoládový donut (Rory)

12 [A] Enwy [A] Enwy | 9. září 2017 v 20:26 | Reagovat

[11]: Feebas se k tobě do týmu přidal. Gratuluji, chytila jsi Feebase!
Pidgeot - 3% sehranosti, 3% lásky
Získáno 5 zkušeností k rybaření.

13 Kami Kamai Kami Kamai | 6. listopadu 2017 v 20:28 | Reagovat

1. Umbreon
2. Ponyta
3. Ultra Ball
Už se setmělo a já jsem procházela temnou cestou a mířila jsem za dalším dobrodružstvím. Jak jsem, tak pokračovala, tak jsem si po chvíli všimla, že se přede mnou něco pohnulo ve křoví. ‘Hmm, copak to tam je,‘ pomyslím si. Najednou kolem proběhne Umbreon. Rychle jsem vytáhla Pokédex, abych zjistila, o jakého Pokémona se to jedná. „Takže Umbreon první vývojový stupeň byla Eevee, super,“ řeknu si pro sebe. Následně vytáhnu Pokéball s Ponytou. „Ahoj Ponyto, chytneme si Umbreona,“ řeknu mu a usměju se na něj. „Ahoj, jasně jdeme na něj,“ řekne Ponyta a podívá se po Pokémonovi.
„Ponyto Ember,“ zavolám na něj. Ponyta se rozběhne a po svém protivníkovi použije Ember a začne na něj plivat hořící uhlíky. Umbreon útok vůbec nečekal a tak ho Ponyta zasáhl. Následně se Ponyta rozběhne na Umreona a použije Tackle. Jen se usměju a sleduju Ponytovo nadšení k soubojům.
Umbreon se otřepe a pak se rozběhne proti Ponytovi a použije Tackle. Ponyta naštěstí dá větší ránu a tak nepřítel odletí. Umbreon se zvedne ze země a použije Sand Atack. Ponytu tento útok zasáhne a udělá několik kroků zpět, poté se otřepe a rozčíleně se na něj podívá. Mezitím Umbreon využije situace a rozběhne se proti Ponytovi a požije na něj Quick Attack. Ponyta útok taktak ustojí a následně použije na nepřítele Ember. Pokémon se tomu vyhne, ale vzdálí se od Ponyty. Ponyta využije toho, že se Umbreon vzdálil a rozběhne se na něj a poté použije Flame Wheel a plnou silou vrazí do svého nepřítele, který schytá nějaké menší popáleniny. Ponyta se na něj rozběhne a nemá v plánu ho vůbec šetřit a ještě na něj použije Tail Whip.
Umbreon chytá ránu a následně se zvedne na nohy a použije na Ponytu, který je k němu akorát zády a nemůže ho vidět Pursuit a zasáhne Ponytu do boku, ten bolestně zařehtá a podívá se na Umberona. Následně se rozeběhne na svého nepřítele a opět chce použít Flame Wheel, ale donucen útok přerušit, protože na něj letí další Pursuit a tak se tomu vyhne. Následně místo Flame Wheel použije Ember a opět začne po Embreonovi plivat ohnivé uhlíky. „Ponyto, ty to zvládneš,“ zavolala jsem na něj povzbudivě, protože v tu chvíli to potřeboval.
Umbreon si přeměřil Ponyatu a použil na něj Sand Attack, aby mu znemožnil dobře vidět a následně použil Quick Attack a srazil Ponytu k zemi. Avšak při pádu se Ponyta otočil tak, že uštědřil Umbreonovi ránu ocasem a podařilo se mu ho popálit. Já jsem se jen usmála a dále jsem je sledovala. ‘No tak Ponyto, teď to ještě nevzdej,‘ řeknu si pro sebe. Ponyta se zvedne ze země a podívá se na Umbreona. Umbreon začínal být unavený, ale Ponyta bohužel taky. Umbreon měl na sobě měnší popáleniny, ale ještě se nehodlal vzdát. Následně použil na Ponytu Pursuit, který měl opět sloužit jako rozptýlení a poté použil  Quick Attack. Ponyta se prvnímu útoku vyhnul, ale druhý schytat, ale ustál to. Poté uskočil a použil na Umbreona Tail Whip. Unavený Pokémon schytal další útok a díval se na Ponytu a přemýšlel jestli má utéct, ale to se mu nechtělo a tak se opět rozběhl na Ponytu a použil Tackle. Běžel už pomaleji než předtím a tak Ponyta posbíral všechny své síly na závěrečný útok a použil Flame Wheel a rozběhl se proti Umbreonovi. Následně se oba dva střetli a každý z nich odletěl na jinou stranu. Já jsem je sledovala a když Umbreon dopadl na zem, tak jsem ani na chvíli nezaváhala a hodila jsem po něm Ultra Ball a doufala jsem, že se chytí. Ball dopadl na zem a začal se kývat. Ponyta se mezitím sesbíral ze země a došel ke mně. Oba dva jsme nervózně ledovali Ultra Ball, jestli v něm Umbreon zůstane nebo z něj vyskočí a bude chtít pokračovat v souboji a nebo se rozhodně utéct. Já jsem moc doufala, že se mi ho podaří chytit.

14 [A] Drobeček [A] Drobeček | 7. listopadu 2017 v 23:29 | Reagovat

[13]: Umbreon vyskočil z ballu, chce dál zápasit.

15 Kami Kamai Kami Kamai | 8. listopadu 2017 v 9:09 | Reagovat

„Ty se jen tak nezdáš viď, Umbreone,“ řeknu a usměju se. Ponyta stál vedle mě a dívám se na svého nepřítele, který vyskočil z Ultra Ballu a vypadal, že má ještě pořád síly bojovat. „Tak jo Ponyto, jdeme na něj,“ řeknu Ponytovi. Ponyta jen kývnul hlavou a následně se rozběhl na Umbreona a použil na něj Ember. ‘Jak to tak vypadá, tak Ponyta má ještě dost sil a chce se předvést,‘ pomyslím si a následně se usměju. Pokémon se vyhnul, ale ne úplně všemu a tak ho část útoku zasáhla. Já jsem stála s Ultra Ballem v ruce a čekala jsme na vhodnou příležitost. Ponyta vůbec na nic nečekal a pokračoval v běhu. Následně použil Flame Wheel a vrazil do Umbreona. Umbreon kousek odletěl a podívám se na Ponytu. Následně se posbíral na nohy a rozběhl se proti Ponytovi a použil na něj Quick Attack. „Ponyto vyhni se mu a opět na něj zaútoč,“ zavolám na něj, ale Ponyta mě vůbec nevnímal a soustředil se na svůj zápas, vypadal odhodlaně a že si to chce vybojovat po svém. Vyhnul se Umbreonovi a nastavil svůj ocas tak, aby ho ještě zasáhnul pomocí Tail Whip. ‚Super Ponyto, vypadá to, že i když ti to občas pomalu myslí, tak jsi našel způsob, jak dobře bojovat,‘ pomyslím si.
Umbreon dopadl na břicho a následně se opět začal zvedat ze země sice mu to šlo trochu hůře, ale vypadal, že je ještě odhodlaný bojovat. Když se posbíral na nohy, tak na Ponytu použil Putsuit. Ponyta se útoku vyhnul jen částečně a tak schytal zásah, ale nenechat se tím vůbec vyvést z míry a byl připraven pokračovat v souboji. Bylo mi jasné, že ani jeden z nich už asi nebude mít moc sil, ale teď jsem nechtěla Ponytu odvolat, když už jsme byli tak blízko. „Do toho Ponyto, teď se nevzdávej, ty to zvládneš,“ zavolám na něj. Ponyta jen mávne ocasem a podívá se na Umbreona, který se mezitím rozběhl na Ponytu a chtěl na něj použít Tackle. Ponyta se proti němu taky rozběhl a také použil Tackle. Následně se oba dva srazili a odletěli od sebe. Ponyta se kupodivu udržel na nohou, zatím co Umbreon vrazil do stromu. Chvíli jen tak ležel, ale opět se začal zvedat, ale vypadal, že už nemá moc sil. Ale ani Ponyta už moc sil neměl, ale ještě vypadal, že se nehodlá vzdát. „Do toho Ponyto,“ zavolám na něj opět. Umbreon použije Sand Attack, ale už je na první pohled vidět, že je unavený, protože už písečný útok není tak intenzivní jako minule. Následně se pomalu rozběhl proti Ponytovi a bylo vidět, že je opravdu unavený. „Tak jo Ponyto, tak to dokončíme. Ponyto Flame Wheel vši silou, která ti zbyla,“ zavolám na něj. Ponyta se rozběhne a snaží se běžet co nejrychleji, aby se mu povedl Flame Wheel. Jen se na něj ještě usměju a pak čekám, jak to vlastně dopadne. Ponyta vrazil do Umbreona a já sledovala, jak to dopadne. Najednou Ponyta stál na nohou a unaveně oddechuje a dívá se na Umberona, který ležel na zemi a nevypadal, že by byl ještě schopný ještě pokračovat v souboji. Já hodím Ultra Ball a věřím, že se mi už podaří chytit Umbreona, který ležel na zemi. „Vedl sis moc dobře Ponyto a teď si odpočiň,“ řeknu mu a následně ho odvolám. „Vedli jsme si moc dobře,“ řeknu a následně schovám Pokébally do tašky a rozejdu se pryč.

16 [A] Drobeček [A] Drobeček | 9. listopadu 2017 v 20:03 | Reagovat

[15]: Ultra ball se zakýval a pak blikl. Gratuluji, chytila jsi Umbreona!

17 Kami Kamai Kami Kamai | 18. listopadu 2017 v 18:28 | Reagovat

1. Umbreon
2. Chytání přátelstvím účastní se Kitsune
3. Ultra Ball
Procházela jsem se po krajině připomínající velmi prořídlý les a kamenitou pláň, protože jsme s Kitsune pokračovali v našich cestách po stadionech a pomalu jsme šli do dalšího města, přece jen nebylo, kam spěchat. Po nějaké chvíli se kromě kamenů na zemi občas objevovala i tráva. Jak jsme tak pokračovali, tak jsem si všimla nějakého stvoření, které stále u skoro suché louže a chtělo se napít. Podívala jsem se na Kitsune a pak na to stvoření a pomalu jsem se k němu rozešla. Mezitím ještě vytáhla v batohu vodu a otevřela jsem jí. Následně jsem udělala ještě pár kroků a vodu jsem položila na zem a o kousek jsem ustoupila a čekala jsem, co stvoření bude dělat.
Když zvedlo hlavu a napřímilo se, tak jsem zjistila, že se jedná o Umbreona, ale nezdálo se mi, že by vypadal zrovna ve formě. Umbreon došel k vodě a vyvrátil jí a pak začal pít. Jen jsem se usmála a mlčky jsem ho sledovala. Kitsune stála vedle mě a dívala se na Pokémona a celou dobu se na něj mile a přátelsky usmívala. Následně jsem Kitsune pohladila po kožichu a mlčky jsem se dále dívala na Pokémona, který pil vodu.
Umbreon vypil všechnu vodu a pak mě začal sledovat. Následně se podíval na Kitsune a pomalu udělal krok kupředu. Já jsem se na něj mile usmála a dívala jsem se na něj a čekala jsem, co bude dělat. „Ahoj. Ty jsi Umbreon viď. Já jsem Kami a jsem trenérka Pokémonů,“ řeknu mu a dále se na něj usmívám. Umbreon chvíli mlčky stál a pak se usmál. „A-ahoj, já jsem Umbreon,“ řekne lehce chvějícím se hlasem a sleduje mě a Vulpixe.
„Neboj se, my ti neublížíme,“ řeknu mu, když na něm bylo vidět, že se bojí s tak jsem shodila batoh a posadila jsem se na zem a zády jsem se opřela o strom a Kitsune si sedla vedle mě. Umbreon se k nám začal pomalu a nerozhodně přibližovat. „K-kami že,“ řekl opět lehce nervózně. Jen jsem souhlasně kývla hlavou a vřela jsem se na něj usmála. „Děkuju ti za vodu,“ řekne a lehce skloní hlavu. „Nemáš za co,“ odpovím mu a dále ho sleduju. „Nemáš tak náhodou i hlad,“ zeptám se ho, když se k nám opět o něco přiblížil. „Hmm trochu jo, ale o to se už nestarej něco si najdu,“ řekne a začne se rozhlížet okolo.
Chvíli ho mlčky sleduju a pak si povzdychnu a vytáhnu koláč z Moomoo mléka. „Jak jsem ti řekla předtím ty strašpytle, nás se opravdu bát nemusíš neublížíme si a pojď si vzít něco k jídlu,“ zavolám na něj. Umbreon se otočil a podíval se na nás a přemýšlel, jestli by měl jít k nám ještě blíže nebo raději ne. Kitsune se na něj dále mile usmívala. Následně jsem vzala koláč a kousek jsem dala Kitsune a kousek jsem si vzala já větší polovinu jsem položila na zem kousek od nás. „Dej si nebo jak tě tam vidím, tak to s tebou za chvíli špatně skončí. Co vůbec děláš tady, myslela jsem, že budeš někde v lese nebo na nějakém jiném místě a ne na takovém místě, kde není skoro nic,“ zeptám se ho mile. „Děkuju,“ řekne Umbreon a pomalu dojde ke koláči a začne ho očichávat, než si do něj poprvé kousne, aby zkusit, co to vůbec je. Když si poprvé kousne do koláče, tak se na mě podívá, jestli to opravdu může sníst. „Jen si dej,“ řeknu mu mile. Umbreon se tedy do koláče pustí a rychle ho sní. „Nemusíš to tak hltat,“ řeknu s úsměvem. Umbreon poté co dojí koláč zvedne hlavu a pak se na mě podívá. „Chutnalo ti to,“ zeptám se ho a lehce se usměju, když se na mě podívá a má celý čumák špinavý. Poté Umbreon dojde až ke mně a mile se usměje. „Chutnalo mi to a moc. Děkuju ti, Kami,“ řekne Umbreon a posadí se vedle mě.
Následně vytáhnu z batohu ručník a utřu mu tlamu. „Hele, co to děláš,“ zeptá se nervózně Umbreon. „Neboj se, jen jsi měl všude koláč,“ řeknu mu a pak ručník zase schovám. „No víš, kdybys ses k nám přidal, tak by jsi měl jídlo kdykoliv si jen vzpomeneš, vodu taky a nebyl by jsi sám, cestoval by jsi s námi po světě a mohl taky trénovat, abys byl silnější, soupeřit a poměřit síly s jinými Pokémony a plno dalších věcí,“ řeknu Umbreonovi a dále se na něj mile usmívám. Umbreon poslouchá a přemýšlí nad tím, co mu Kami řekla. „Když já nevím, vždycky jsem byl sám,“ řekne Pokémon a pak se podívá na šťastnou Vulpix.
Vulpix se dále usmívá a po chvíli vleze do batohu a začne hledat míček, když no najde tak ho drží v puse a očička jí září štěstím. „Teď si chceš hrát,“ řeknu a vezmu si od ní míček a hodím jí ho. Kitsune se vrátí s míčkem a nechá si ho opět hodit. Umbreon jí překvapeně pozoruje a po chvíli se zvedne a sleduje míček, který letí. „To si spolu takhle normálně hrajete,“ zeptá se a dívá se na mě. „Jo baví jí to, tak jí házím míček,“ řeknu mu mile a usměju se na něj. „Chceš si to zkusit,“ zeptám se ho, když u mě tak sedí. „Hmm, když já nevím,“ řekne Umbreon a podívá se na Kitsune, která se usmívá. „Tak já to teda jednou zkusím,“ řekne Umbreon a dívá se na míček a čeká, až mu ho hodím. Když mu ho hodím, tak se za ním rozběhne a pak ho přinese zpět. Jen se na něj usměju a pak ho hodím znovu Umbreon zůstane sedět, a tak se za ním rozběhne Kitsune.
Dále sedím a dívám se na Umbreona, který dále sedí u nás a nechce se mu jít. Následně k němu natáhnu ruku, jestli se nechá pohladit. První ucukne, ale pak se podívá na ruku a nevidí nebezpečí, takže se nechá pohladit, což mě celkem překvapilo. Jen se na něj usměju a dále ho hladím. Po chvíli se na něj podívám a pak se podívám na Kitsune. „Kitsune, budeme muset pomalu jít, začíná být celkem pozdě a nerada bych tady zůstala přes noc,“ řeknu jí a mile se na ní usměju. Kitsune se taky usměje a podá mi míček, ať ho schovám do batohu, aby se neztratil a ještě sleduje, jestli jsem ho tam opravdu dala.
Když už jsem se hrabala v batohu, tak jsem vytáhla Utra ball a dala jsem si ho do kapsy. Poté jsem se zvedla ze země a pomalu jsem se rozešla. Umbreon se na nás chvíli díval a pak se rozběhl za námi. „Já vás doprovodím,“ řekne už klidným hlasem a vypadalo to, že se přestal bát. Já jsem se usmála a šla jsem dále. Pomalu jsme se blížili do lesů, a tak jsem se podívala na Umbreona. „Tak jak se rozhodneš půjdeš s námi nebo se rozloučíme a ty budeš dále sám,“ zeptám se ho a dívám se na něj. „Ještě bych šel kousek s vámi, než se rozhodnu,“ řekne Umbreon a mírně se usměje.
„Tak dobře,“ řeknu jen a dále jdu. Po nějaké chvíli se podívám na Umbreona a mile se na něj usměju. „Tak jak jsi se tedy rozhodl, přidáš se k nám a budeš mít jídlo a vodu, kdykoliv si jen vzpomeneš, budeš moct porovnávat své síly s ostatními Pokémony a už nebudeš sám a nebo budeš dále sám,“ zeptám se ho mile a pak ho pohladím po krku. Následně vytáhnu čokoládu a podám mu jí, aby jí snědl. „Děkuju ti,“ řekne Umbreon a sní čokoládu. Mile se na něj usměju a pak z kapsy vytáhnu Ultra Ball a položím ho před něj a čekám, jak se rozhodne, jestli půjde s námi a nebo se s ním budeme muset rozloučit, i když jsem ho začala mít celkem ráda a vypadal, že by mohl být v pohodě. „Nechám na tobě, jak se rozhodneš, ale byli by jsme rádi, kdybys ses k nám přidal, ale nutit tě k tomu nebudu,“ řeknu mu a mile se na něj usmívám a dívám se na něj a na Ball. A čekám, jak se tento pěkný Umbreon rozhodne.

18 [A] Enwy [A] Enwy | 18. listopadu 2017 v 20:49 | Reagovat

[17]: Umbreon si stále moc nevěří. Chce, abys s ním ještě něco podnikla.
Přemlouvání pokračuje.

19 Kami Kamai Kami Kamai | 19. listopadu 2017 v 11:37 | Reagovat

Jen se usměju na nerozvážného Umbreona a pohladím ho po hlavě. „Tak copak by jsme mohli ještě dělat,“ zeptám se spíše sebe a na chvíli se zamyslím. ‘Ach jo, copak bychom mohli ještě dělat, nějak mě najednou nic nepadá a jak to tak vypadá, tak Umbreon ještě není úplně jistý, že by šel s námi,‘ pomyslím si a dívám se na Umbreona. Následně zvedu Ball ze země a usměju se na Umbreona. „Co takhle se ještě trochu projít,“ navrhnu a opět ho pohladím po hlavě. „Tak jo,“ řekne Umbreon a čeká, až se opět rozejdu. Následně změním trochu náš původní směr a zatím ještě zůstáváme v oblasti, kde jsme potkali Umbreona, i když toto místo se mi celkem začínalo líbit, bylo takové pěkné šedé, nebyli tady lidi, no dá se říct, že přesně pro mě.
Jak jsme, tak pokračovali cestou, tak jsem chvíli mlčela, než jsem se podívala na Umbreona, který šel stále s námi. „Copak bys chtěl dělat Umbreone,“ zeptám se ho a mile se na něj usměju. Umbreon mě jen mlčky sleduje, protože ho nic nenapadá. Po chvíli se na ně podívám. „Co takhle se trochu proběhnout, možná něco vymyslíme,“ řeknu a usměju se na ty dva a pak se rozběhnu a oba dva mě následují. Po chvíli se zastavím a usměju se na ty dva. „Tak, trochu si vydechněte,“ řeknu posadím se na zem a batoh položím vedle sebe. Na chvíli si vydechnu a pak se podívám na ty dva. Kitsune mezitím opět vleze do batohu a vytáhne míček a hodí ho před Umbreona. Já se jen usměju a sleduju ty dva. Umbreon se chvíli na míček dívá a pak do něj kopne a míček odletí kousek za Kitsune, která se pro něj hned rozběhne a pak ho podá mě. Když se podívám na oba dva, tak si všimnu, že oba dva se nadšeně dívají na míček.
„Vy si ještě chcete hrát s míčkem, se vám to nějak zalíbilo ne,“ zeptám se jich a usměju se na ně. „Tak dobře, ale budete se střídat,“ řeknu jim a usměju se na ně. Oba dva jen souhlasně kývnou hlavou. „Host má přednost,“ řeknu a usměju se na Umbreona, který se mile usmál a sledoval míček. Já hodím míček a sleduju, jak se rozběhne za míčkem a hned se vrátí zpět a míček položí přede mě. Mezitím se Kitsune natěšeně dívá na Umbreona, který se vrací zpět. Poté se pomalu rozběhne a sleduje, kde míček leží a pak zrychlí, aby ho chytila a hned se vracela zpět.
Já jsem mezitím položila Ultra Ball na zem vedle sebe a dále jsem těm dvěma házela míček a sledovala jsem jak spokojeně běhají za míčkem. ‘Nevím proč, ale oba dva mi připadají jako malé děti, které si rády hrají, doufám jen, že nebude mít dětskou povahu,‘ pomyslím si. Poté vytáhnu vodu a napiju se. Umbreon mě sledoval a vypadal, že by si taky ještě dal trochu vody. Jen se usměju a podám mu rozpitou vodu, kterou vypije a spokojeně se usměje.
Jak jsme tam tak seděli a hráli jsme si, tak jsem nevnímala kolik je hodin. Jak to, tak vypadalo, tak se pomalu začínalo stmívat. „Už je hodně hodin, myslím, že bychom měli pomalu vyrazit začíná se stmívat a my máme před sebou ještě kus cesty,“ řeknu a podívám se na ty dva. Kitsune začala nesouhlasně kroutit hlavou. „Ty chceš zůstat tady přes noc,“ zeptám se Kitsune. Ta začne souhlasně kývat hlavou. „Tak dobře zůstaneme dneska tady, ale zítra už zase budeme pokračovat,“ řeknu jí a dále si hraju s těma dvěma.
Když už se setmělo, tak jsem rozdělala spacák a posbírala jsem nějaké klacíky na oheň. Po nějaké době jsem se rozhodla, že půjdu spát. Jelikož jsem měla dobrou náladu, tak jsem Kitsune rozdělala vedle mě Mikinu, ať si na ní lehne. Kitsune si ještě nějakou chvíli hrála s Umbreonem, i když jsem usnula. Po chvíli si šla Kitsune lehnout a Umbreon se rozhodl, že s námi zůstane. Umbreon si lehl vedle Kitsune a po chvíli oba dva usnuli.
Ráno jsem se probudila a dívala jsem se na Kitsune a k mému překvapení zůstal s námi a spokojeně spal. Já jsem se jen usmála a pak jsem zabalila spacák a v batohu jsem našla něco na jídlo. Když se oba dva probudili, tak jsme se na ně mile usmála a Kitsune jsem podala jeden Lávový koláček a já si vzala čokoládovou sušenku a jedu jsem podala i Umbreonovi. „Tak jo vy dva, jak to vidíte? Vyrazíme už nebo tu chcete ještě zůstat,“ zeptám se jich a dívám se na ně. Kitsune jen pokrčí rameny a Umbreon taky nic neříkal. Následně schovám všechny věci a pohladím oba dva po hlavě.
Následně jsem se zvedla a pomalu jsme se všichni tři rozešli a já jsem v ruce držela Ball, který jsem měla připravený pro Umbreona, ale vůbec jsem si nebyla jistá, jestli půjde se mnou.
Po nějaké době chůze jsme došli na hranici tohoto místa. „Tak Umbreone, jak se rozhodneš? Půjdeš s námi nebo se budeme muset rozloučit,“ zeptám se ho a pohladím ho po hlavě. Následně před něj položím Ball a dívám se na něj, jak se rozhodne.

20 [A] Enwy [A] Enwy | 19. listopadu 2017 v 14:20 | Reagovat

[19]: Umbreon se rozhodl, že půjde s tebou.
Gratuluji, chytila jsi Umbreona.

21 Aya Aya | 24. ledna 2018 v 0:36 | Reagovat

1. Umbreon
2. Prátelstvím +  pomáhá Froakie
3. Klasický Ball

Po nekolika hodinách co prestalo prset jak jsme s froakiem sli do strediska se schovat pred tím hrozným slejvákem jsme se i nejak dala dohromady a promluvili si o vsem mozném i to tom ceho chceme oba dosáhnout. Froakie chce dosáhnout toho abybyl co nejsilnejsí i kdyz se mu nejak moc nechce trénovat, ale kdyz uz se do toho opre tak se snazí. I o me se dosti dozvedel. Dozvedel si ceho chci dosáhnout já. Jeste nez prestalo prset jsem se na froakieho podívala a i se jej zeptala: „Froakie co bys rekl tomu ze by jsme se sli pak podívat do toho temného lesa, co o nem mluvila sestra Joey?“ Zeptala jsem se jej. Froakie se na me s desením podívál a rekl: „Delás si srandu? Chces se v nem ztratit? Nebo hür, chces aby se ti neco stalo?“ Odpoví mi na to froakie. „Proc by se mi melo neco stát? Ty by si me neochránil, kdyby na me nekdo zaütocil?“ Zeptám se ho.
Froakie se jen podrbal. „No to jsem nerekl, ale co kdyz tam bude neco na co ani já sám stacit nebudu.“ Odpoví. „Ale neboj nepüjdeme daleko a i kdyby jsme na nekoho narazili nemüsíme prece s nimi hned bojovat. Müzeme zkusit si s ním i promluvit a kdyz tak se uvidí a poprípade pak teprve budeme bojovat.“ Povím s üsmevem. „No dobre, ale ne ze se ti neco stane.“ Rekne mi na zpátek Froakie. „Ale neboj se o me. Tak co püjdeme tedy? Vypadá to ze uz neprsí...“ Reknu kdyz se jeste podívám z okna v pokémoním stredisku. „Kdyz jinak nedás tak püjdeme.“ Odpovedel froakie a zvedl se jelikoz doposud sedel tak jak já.

Vstala jsem z místa na kterým jsem dosud sedela a rozesla jsem se k východu a u toho pozorovala froakieho jestli jde spolu se mnou. „Hmmm....zajímalo by me, co za pokémony v tom lese zijí a jestli ano tak jací a jestli by treba s námi i nejaký sel. Co ty myslís froakie?“ Zeptám se svého partnera. „Já? No me je to v celku jednoale aby nebyl moc namyslený. A aspon nebudu sám. Celkem se sám nudím. Nemám si s kým povídat. Ale taky doufám ze by to mohla byt holka. Nevím ale s holkama se umím i v´ce prátelit nez s kluky.“  Poví froakie kdyz jdeme do temného lesa. „Takze si lépe rozumís z devcaty nez s chlapci?“ Zeptám se ho. „Ano a nevím proc.“Odpoví. „Aha no to nevadí né hlavne ze budes mít kamarády.“ Dodáma to uz vcházíme s froakiem do lesa. „Jestli chces froakie tak si vylez me naramenoat te neboli nozicky.“ Povím. „Opravdu müzu? Nebude ti to vadit?“ Zeptá se me s prekvapením. „Ale kdepak Froakie jen pojd. Bude to i tak pohodlnejsí pro nás oba.“ Froakie tedy mi vyskocil na rameno a sli jsme pomalu lesem. Jak jsme sli tak jsme uvideli nekolik pokemonü. Vetsinou to byly samí Gligari nebo zoruaové a tak jsme sli dál a dál kdyz jsme slyseli jak nejací pokemoni asi na nekoho ütoci. „Sssss podívame se tam potichu..“ Froakie jen prikývl a já se tedy potichu priblízila a podívala co se deje.
Kdyz jsem se priblizila dostatecne blízko aby jsme videli co se deje tak nás s froakiem trochu trhlo to co jsme uvideli. Smecka Purrloinu utocilo na bezbraného umbreona, který se sotva drzel na svých nozickách. Podívala jsem se na své levé rameno kam si froakie vylezl a zacala jsem pomalu septat: „Co budeme delat?“ Septla jsem. „Já nevím?“ Odpovedel froakie a pak mu blikla zárovicka nad hlavou. „A co mupomoct? Myslím ze to bych jeste zvládl je odlákat.“ Povedel. „Dobre tak jdeme na tri. Raz....dva.....a....tri...“ V tom jsme se s froakiem vetreli mezi purrloiny aby jsme ochranili bezbraného umbreona... „Co myslíte ze deláte hm? Hrnout se ve smecce na jednoho bezbraného umbreona?“ Zeptam se jicha froakie se mezitím postavil prede mne aby chránil me a umbreona pred nimi kdyby chteli ütocit. Purrloini se jenom uchechtli a odpovedeli nám: „No práve o to jde ze je sám..“ Odpovedel zrejme jejich vüdce. To uz i froakieho nastvalo. „Jste ubozi ze utocíte takhle nefér!“ Rekl froakie a zlostí se na ne vrhl a pouzil na ne pound. „Froakie opatrne at se ti neco nestane?“ Zavolám na nej a mezitím se otocím k umbreonovi. Kdyz se na umbreona podívám ale porádne tak se sama prekvapím jelikoz to vypadá na mláde co se zrejme stratilo své smecce. „Ahoj malický/á {Nevím co dáte za pohlaví}me se bát nemusís.“ Septnu a natáhnu k nemu ruku abych jej mohla prohlednout, jestli není jeste nekde zranený/á....  Mláde umbreona se na me podívá se ztrachem a snazí se ode me  dostat co nejdál, ale krome dvou az trech krücku se dál nedostal jelikoz uz byl/a vycerpaný/á a tak se sesunul/a k zemi üplne. Presla jsem k mládeti a i pozorovala froakieho, kterýmu se povedlo konecne purrloiny odehnat a tak presel ke me a podíval se na umbreona. „Vzdyt to je jeste mláde..“ Rekne mi froakie a prejde k malémü/é umbreon a sedne si k nemu/ní a kouká pak se nadechne: „Já jsem froakie a tohle je Aya je to moc hodná holka ale ne jen to je to i zacínající chovatelka. Nechás se prohlédnout?“ A pohladí opatrne umbreon. Mladý/á se na nás jen kouká, ale pak opatrne se posunul a hlavou se oprel o mojí ruku...
Usmeju se a opatrne vezmu umbreon k sobe a kontroluju co müze mít jeste zranené.. „Hmmmm vypadá to froakie, ze tohle mláde pekne zrasovali ütokama. Podle me by jsme to malé meli vzít za sestrou Joey.“ Navrhnu a froakie prikývl, z to budeasi nejlepsí nápad. „Tak kdyz jsme dohodnuti tak püjdeme...“ Opatrne drzím mláde umbreona a vracíme secestou, kterou jsme tady sli... Nejakou dobu to trvalo jelikoz mláde umbreona bylo dosti neklidné a dosti sebou i házelo.

Jak se mládeti povedlo dostat se z mého náruci tak jenom se nadechlo a spustilo: „Já s vámi nikam nedu jeste mi ublízite jak ti purrloini..“ Rekne vydesene a odstoupí... Podívám se na nej se smutným pohledem a froakie se chytil iniciativy a presel pomalu k mládeti. „Kdyby jsme ti chteli ublízit tak to uz dávno udeláme a nepomáhame ti prece s nimi.“ Poví froakie a podívá se na me.. „Ayao nemás tam neco k ídlu pro nej? Treba by nám potom veril ze mu chceme pomóct.“ Dodá jeste froakie. „Myslím, ze nejaké jídlo by se naslo i pro nej.“ Odpovím a sundám si batoh a vytáhnu rovnou dve misky a do jedné dám pokemoní jídlo a do druhé naleju trochu vody.. Umbreon stále nedüverive pozoroval/a a premýslel/a ci je náhodou nechceme otrávit tak jak se o to snazili predeslí.
Prejdu s obemi miskami k umbreon a polozím to pred nej/ní.. „No tak nemusís se bát. Nechceme te otrávit. Má si vzít i froakie abys uveril/a ze s tím nic není?“ Zeptám se a sotva to povíma umbreon jen zavrtil/a na souhlas.

Froakie se jen usmál a tak si tedy vzal jeden kousek a pak druhý a i to pak podstrcil umbreon abyse najedl/a. Mláde chvíli pozorovalo a pak se tedy pustilo do jídla. Usmála jsem se a i se odvázila prejít k nemu/ní blíze a sedla si a pozorovala. Jak uvidím ze to dojedlo tak jsemse opet nadechla: „Tak vidís mi ti chceme pomoct. Dovolís nám te ted odvést za sestrou Joey?“ Zeptám se a mláde jen prikývne. Kdyz vidím reakci pozbírámmisky aschovám do batohu. Pak vezmu umbreona do náruce a froakie mi opet vyleze na rameno a jdeme do pokémoniho strediska. Po mensí dpobe vylezeme z lesa a dodeme do strediskaza Joey...

„Sestro Joey, sestro Joey?“ Volám dokud se tam neobjeví spolu se svým Wigglytuffem a dívala se co se deje. „Deje se neco Ayao?“ Zeptá se kdyz me uvidí. „Ano deje. V temném lese napadla smecka purrloinu tohle mláde umbreona. Kontrolovala sem jestli mu jeste neco není, ale krome domlaceného tela od ütoku a toho ze nemüze stát na vlastních nohou jsem nic nenasla..“ Odpovím.. „To jste boovali priti smecce purrloinü?“ Zeptá se, ale mi jen zavrtíme hlavou ze ne. „Takze ten umbreon je divoký? Neboj postaráme se o ne a pak jej vypustíme do prírody..“ Poví Joey a prejde ke me aby si vzala mláde ode me ale mláde ji kousne do ruky...
Podívám se na nej/ní. „To se nedelá sestra Joey ti chce pomóct?“ Reknu a umbreon se na me podívá a nadechne se: „Takze ty si me tu zavedla aby si me mohla potom opustit jako moje máma? Jsem ti ukradený/á co se pak se mnou stane!“ Rekne umbreon.
„To není pravda nejsi mi ukradený/á, ale sestra Joey te musí prohlédnout.“ Povím a pohladím jej. „Öslibujes ze tu züstanes a neopustís me?“ Poví uz umbreon smutne az me to samotnou prekvapí. „Ano slibuji ti, ze te neopustím a budu tadys tebou dokud se neuzdravís.“ A pohladím jej za ouskem. „Takze me pak nechás samotného/nou kdyz se uzdravím?“ Poví jeste víc smutneji. „To zalézi potom na tobe jestli bys chtel/a být s námi..“ A polozím je nalehádko at jej müze prohlédnout.. Ubehlo tak pár hodin nez sestra Joey vylezla ven is umbreon, který/á spí.
„Ayao pokud chces müzes tam s umbreon být, ale potichoucku jeste spí a nejakou dobu jeste bude. Jinak je v porádku ale po tlapkách by jeste nemel/a chodit.....“ Rekne a pak odejde. Podívám se na froakieho. „Pojd pujdeme za ním/ní.“ Froakie jen prikývl a bez nejakého uvazování sel. Jak jsme tam dosli tak jsme u umbreona prosedeli nekolik hodin a kdo ví mozná i dní az nakonec rekla sestra Joey, ze je umbreon zdravý/á a plné energie. Zaradovala jsem se a i se na umbreonpodívala. „Tak ses toho konecne dockal/a a müzes jít si kam jen chces. A nebo müzes jít s námi. Mel/a bys jídlo, pití, kamarády a hlavne rodinu, ale nutit te nebudu. A polozim tam na stolek jeden pokéball.. Rozmysli si dám ti na to cas.“ Reknu a s tím se odeberu spolu s froakiem do jídelny a dám si s froakiem neco malého k jídlu. Nez s níme s froakiem jídlo co udelala sestra Joey trvalo to tak pres hodinu a jak jsme se najedli rozesli jsme se zpet za umbreon. Vlezli jsme za ním/ní a nadechli se: „Tak jak ses rozhodl/a? Püjdes?“ A vezumu si ze stolku pokéball do ruky a cekám co mi odpoví

22 [A] Drobeček [A] Drobeček | 26. ledna 2018 v 22:54 | Reagovat

[21]: Umbreon zavrtěl hlavou. "Ta osoba říkala, že mě pustí zpátky do přirody, ne?" zeptal se nedůvěřivě. "Potřebuju se vrátit a najít rodinu, nemůžu jen tak zmizet..."
Přemlouvání může pokračovat.

//Mluv o pokemonovi prosím jen v jednom rodě. "Ním/ní, zdravý/á" apod. se špatně čte. Pohlaví určí později admin.

23 Rory Rory | 2. března 2018 v 17:33 | Reagovat

1. Finneon
2. Pidgeot Ace
3. (Lure Ball) Po odchode zo strediska som zamierila do parku, kde som sa ale rýchlo začala nudiť. Vyvolala som Acea a chvíľu som ho sledovala lietať, no to stále nebolo ono. „Hm... Ace, čo takto si zazápasiť?“ navrhla som a úprimne, prekvapilo to aj mňa. Pidgeotove oči sa v momente rozžiarili. „To by bolo super!“ prikývol a ja som mu teda rýchlo vyliezla na plecia. „No... ešte na to nie je úplne ideálne počasie, ale chcela by som ísť na Magikarpov.... čo ty na to?“ Ace pokrčil krídlami a následne vzlietol. „Takže nájsť nejaké jazero, hej?“
Nakoniec som nelovila Magikarpa, ale Finneona. A vôbec nie tak, ako som čakala. Ace pristál pri jazere, kde sme prehovorili Feebasa, a ja som vyhrabala prút a nahodila ho do vody. Chvíľu sa nič nedialo, no prút sa po chvíli začal triasť a ja som nadšene vypískla. „Ace, ahaa! Magikarp!“ Ace chňapol po prúte a vzlietol s ním, a ja som rýchlo zistila, že o Magikarpa nejde. „Finneon, huh... videl si ho niekedy?“ Ace len potriasol hlavou a mykol prútom. Finneon sa uvoľnil a padal do vody, Ace sa okamžite spustil za ním. Finneon po ňom vypálil vodný pulz a ja som vykúlila oči. Ace sa útoku vyhol, ale aj tak ma prekvapilo, že taká malá rybička taký útok vie. Ale na druhú stranu, naozaj by som nemala súdiť pokémona podľa výzoru... joj, predsudky sú zlá vec, naozaj.
Ace Finneona chytil tesne nad hladinou, a bleskovo s ním zamieril do vzduchu. Finneon mu séce opakovane vodným chvostom udieral do hrude, no Ace sa zjavne riadil heslom „trocha vody nikoho nezabije“ a s poker-faceom ho ignoroval. Potom ho prudko vyhodil do vzduchu nad seba, a vrazil doňho Aerial Ace. Keď Finneon letel k hladine, znovu ho zrazil, tentokrát Steel wingom a potom ho Air slashom poslal k zemi. „Ace, trochu miernejšie, áno?“ zakričala som naňho a skúmala som Finneona. Zjavne ešte žil, metal sebou ako divý. Aj keď to možno bolo tým, že bol na súši. Vyzeral ako keby pomaly vysychal... hupps! Ace okolo mňa presvišťal, Finneona chytil do natiahutých pazúrov a chvíľu letel nad vodou tak, že do nej Finneona namočil. Potom, kým sa mu stihol vyšmyknúť, vyletel hore a znovu ho vyhodil do vzduchu... a znovu ho Air slashom zrazil na zem. Dopadlo to rovnako, len teraz naňho Finneon stihol vyslať vodný pulz, a tomu sa už Ace nevyhol. Aj tak mu ale trocha vody moc neublížila, práve naopak. Ešte zrýchlil, chňapol Finneona a po obrate vo vzduchu ho znovu hodil o zem. A ešte za ním vyslal aj Air Slash. Finneon sa na zemi ešte chvíľu slabo metal, ale to už k nemu priletel Ace a znovu doňho vrazil steel wingom. Len som si vzdychla a začala sa prehrabávať ballmi. Skoro ma mrzelo, že som si Finneona neplánovala nechať... ale mala som Feebasa a Froakieho a ani na nich som moc nemala čas. Oh, čo mi pripomína, že deti by sa dlho nemali nechávať bez dozoru... snáď na Ryua aj Froakieo Togepi dáva pozor.
Finneonove protesty boli o dosť slabšie ako na začiatku, bol trochu doškriabaný a hlavne vyzeral, že sa rýchlo potrebuje dostať do vody... alebo pokéballu. Chcela som teda skúsiť po Finneonovi hodiť lure ball, ale perférne som videla, ako sa k nemu Ace blíži... nechala som ho teda ešte raz ho zraziť s Aerial Ace a Lure ball som hodila až potom.

24 [A] Enwy [A] Enwy | 6. března 2018 v 13:14 | Reagovat

[23]: Finneon se chytil.
+5 zkušeností do prutu

25 Enwy Enwy | 18. dubna 2018 v 16:51 | Reagovat

(Lov na fotky, díl: Purrloin)
"Enwyy, já se bojím!" křičela Lii proti fičícímu větru. Plácla jsem se do čela. "Vždyť v tom lese ještě ani nejsme!" zavolala jsem zpět. Letěli jsme tam, kde se měla vyskytovat Purrloin, další kočičí pokémon, kterého jsem potřebovala ulovit na svou fotku svým fotoparátem. "Jednotka Šutr je teda vzdušná nebo pozemní? Vždyť obojí může letět, když to vyhodíš," zasmála jsem se. "A když jsme tedy byli u země, proč jsme nebyli Šutry?" Viděla jsem Lii na očích, že se snaží udržet kousavou poznámku, kterou nakonec neudržela. "Nebo když Bobana spustíš rovnou z nebe," vyprskla, načež jsme se rozesmáli. V jednotkách jsme se nakonec ztratili, zůstalo jen označení vzdušné a pozemní.
"Myslím, že ten les vidím, Enwy," ozvala se Skamory a slétla níž. Garlan, sice nerad, ale následoval ji. Mile jsem svého draka pohladila po krku. "Neboj, brzy budeš mít možnost se předvést," pověděla jsem, dostatečně hlasitě, aby to slyšel pouze on. "To doufám. Destrukce mi už vře v žilách," vyfoukl obláček páry. Na zem oba pokémoni přistáli najednou, tudíž se země zachvěla. Z pohledu na tajemný les se mi naježila husí kůže. "Teď se můžeš bát, Lii," zašeptala jsem a snažila se nevnímat ten pocit, jako kdyby na ně koukaly ze všech stran oči. "Pojďme rychle najít toho pokémona, vyfotit ho a pak zmizet," navrhla jsem. Kromě Garlana, který se ničeho nebál, byli všichni s mým návrhem spokojeni. Bylo dobré sesednout a tak jsem i provedla. Sevřela jsem pevněji fotoaparát a vydala se do tmy. Neustále jsem se ohlížela, zda stále vidím Garlana a dvojici. Vylon jsem poznala podle nablýskaných plátů a Garlana díky ohnivému ocasu. Na sestru jsem musela dát pozor, byť byla totiž o trochu vyšší, ve tmě se stala černou jako smol. "Tady nám vzdušná jednotka moc nepomůže, musíme si toho tvora najít sami," zašeptala jsem dozadu, jelikož jsem šla první. Lii přikývla. "Jo. Změnilo se to honem rychle v partyzánskou válku. Přináší to nostalgii," zabrblala. Zvedla jsem obočí. Pokud to ovšem byla moje sestra, podivnost byla u ní stejně tak přirozená jako u mě.
"Jak jsi na tom se schopnostmi stopování?" zeptala se nakonec, když se ocitli dostatečně v hloubi tajemného lesa. "Nemám žádné," přiznala jsem. "Idol přeci orientační smysl ani stopovat nepotřebuje, pff," odfrkla jsem si, i když jsem trochu v duchu zoufala, že to neumím. Rozhlížela jsem se ve snaze získat nějakou nápovědu, kde by mohla Purrloin být. "Kdybys byla Purrloin, kam by ses schovala?" zauvažovala jsem nahlas. Garlan se zamyslel. "Kdybych byl Purrloin, nebyl bych Charizard," zauvažoval. Naštěstí Vylon rychle přišla s víc logickou odpovědí. "Kdybych byla kočičí pokémon, ve dnech bych spala. Takže bych byla někde na stromě," řekla. Přikývla jsem. "Tak se budeme dívat nahoru," rozhodla jsem a začala se rozhlížet v nicotné tmě. Nikde nikdo, žádný pokémon, jen příšerně strašidelná atmosféra. Nakonec se Garlan neudržel a vyfoukl obláček páry. "Nedělej to, prozradíš nás!" sykla jsem a dala si prst na pusu. Garlan lehce pokrčil rameny s omluvným výrazem. "Promiň! Lidi prdí, i draci potřebují vypouštět své plyny," zavrčel nazpátek, i když ne zrovna potichu. "Enwy, tohle nikam nevede. Ať se snažíme jak chceme, s dvoumetrovým Charizardem, který dupe a vyfukuje páru spolu se Skarmory, která do lesa vrhá víc světla než solární panel nemůžeme být nenápadní. Nechme Garlana i Vylon se proletět, určitě to zvládneme i bez nich," navrhla Lii a dala mi ruku na rameno. Pohlédla jsem na své pokémony a ti přikývli. "Tak... dobře," svolila jsem a hned jak jsem řekla, Garlan se hlučně odrazil od země a prorazil v hustých korunách stromů svou cestu k nebi. "Zanechal ve světě díru," zamumlala Lii a popadla mou ruku. Skarmory nám věnovala pozitivní pohled a taktéž vylétla, ekonomicky využila té díry, kterou zanechal Charizard. "Teď můžeme jít hledat tu Purrloin," řekla jsem a sestra přikývla. Pokračovali jsme v hledání.
Po rozhrnutí houští a nízkých větví jsme se ocitli u řeky. Bylo tu pár pokémonů, kteří se přišli napojit, avšak jakmile uviděli lidi, rozprchli se. "Tady si dáme přestávku, z toho chození mě už bolí celkem nohy," povzdechla si mladší z dvojice a usadila se u koryta. Nabrala do ruky vodu, avšak znechuceně usoudila, že není natolik čistá, aby z ní mohla ona pít. Zalovila jsem v batohu. "Jestli chceš vodu, mám tady sodu," řekla jsem. Při vytahování mi vypadlo jablko. Odkutálelo se blíže k porostu.
"Já pro to skočím!" křikla Lii, rychle se napila sody a postavila se, aby došla pro jablko. Když natáhla ruce, aby jablko uchopila a zvedla, nějaká fialová packa ji předběhla. Tvor popadl jablko a vtáhl ho do houští. "Hele! Někdo ti ukradl to jablko!" křikla Lii nazpátek a vzápětí ji sejmul kus ovoce. "Purrloini přeci jablka nepapají, hmpf!" ozval se dočasný zloděj a vykoukl z houští. Byl to ten pokémon, kterého jsme hledali. Popadla jsem fotoaparát a sestra zase jablko. Promnula si bouli, která se jí začala tvořit na čele.
"Dáš mi něco, z čeho se najím?" zeptal se pokémon a nesměle přistoupil kupředu. Bezeslova jsem přikývla. "Mám tu granule, jestli chceš," navrhla jsem. Purrloin se zamyslela a pak přikývla. "Hmm... fajn! Naval to sem," zazubila se a popadla konvervu. Sama víko odpárala svými drápy. Zatímco si vychutnávala své jídlo, pokusila jsem se o co nejvíce povedený záběr, jelikož jsem si byla jistá, že bližšího pokémona k sobě už nedostanu.

Použito: 1x soda, 1x granule

26 [A] Drobeček [A] Drobeček | 19. dubna 2018 v 17:48 | Reagovat

[25]: Fotka se zdařila.

27 Kami Kamai Kami Kamai | 27. dubna 2018 v 18:46 | Reagovat

1. Magiakrp
2. Poochyena (Yume)
3. Lure ball
To, že se mi povedlo mé první rybaření mě velmi potěšilo a navnadilo mě k dalšímu rybaření, tak jsem se rozhodla, že půjdu znovu rybařit. Došla jsem k jezeru v rybářské vesnici a tentokrát jsem tady nikde Megumi neviděla, ale tak po jejím minulém vysvětlení jsem jí tady ani nepotřebovala. Nahodila jsem prut a mlčky jsem čekala a dívala jsem se na vodní hladinu, jestli se mi povede někoho chytit anebo tentokrát půjdu s prázdnou.
Dlouho se nic nechytalo, tak už jsem čím dál tím více přemýšlela, že to pro dnešek zabalím a půjdu zase jinam, ale na druhou stranu jsem chtěla moc a moc něco chytit. Najednou se prut trochu pohnul, tak jsem vzala Pokéball s Poochyenou a hodila jsem ho vedle sebe. „Ahoj Yume, minule ti to šlo moc dobře, takže dneska opět budeš bojovat proti kaprovi a nešetři ho,“ řeknu mu. Yume jen spokojeně zavrtí ocasem a připraví se na boj.
Najednou se objeví kapří ploutev nad hladinou, tak jí Yume pečlivě pozoruje. Ve chvíli když kapr začne vyskakovat z vody se Yume rozběhne a pomocí Tackle narazí do kapra, který se žbluňknutím skončí ve vodě a Yumeho opět polije voda. „Tak to si vypije,“ zavrčí Yume a opět sleduje, kde je Mgaikarp.
Kapr je chvíli pod hladinou, než se opět rozhodně vyskočit z vody a trochu potahat prut, pokud to půjde. „Nehraj si se mnou,“ řeknu a následně prut trochu přitáhnu. V tu chvíli Yume opět pomocí Tackle narazí do kapra, který dopadne do vody.
Nějakou chvíli se nic neděje, protože kapr se raději chovává pod vodou. Já i Yume sledujeme prut a čekáme, až se kapr objeví nad hladinou. Kapr opět vyskočí, ale tentokrát směrem na pevninu, vůbec jsem nechápala proč to dělá, když se na pevnině nemůže moc pohybovat.
Yume se rozběhne na kapra a narazí do něj a tím ho dostane ještě dále od vody. Kapr se poté snažil dostat zpět k vodě, no nejlépe zpět do vody, ale Yume mu v tom bránil a pomocí Tackle do něj naražel.
‘Myslím, že bych ho už asi měla pomalu chytit, jinak tady dříve bez vody chcípne, ale vypadá to, že se ještě nechce vzdát,‘ řeknu si v duchu a dívám se na kapra. Yume dále útočí na kapra, aby ho unavil a on přestal bojovat a nechal se chytit.
Po chvíli už kapr přestal s veškerými snahami a zůstal ležet na zemi. V tu chvíli jsem vzala Lure ball a hodila jsem ho po Magikaprovi a doufala jsem, že se mi chytí.

28 [A] Drobeček [A] Drobeček | 30. dubna 2018 v 13:48 | Reagovat

[27]: Magikarp se chytil.

29 Drobeček Drobeček | 30. dubna 2018 v 13:50 | Reagovat

1) Magikarp (pro snažší čtení dále jako "magikarp" s malým "m")
2) Magikarp (Saltazar)
3) Lureball

Na rybaření je něco strašně uklidňujícího. Člověk se jen tak posadí, čeká půlhodinku na rybu, svede s ní krátký zápas a jede se znova. No a taky nezapomeňme na fakt, že takový kapr se dá dobře zpeněžit.
Obchodování s pokemony bylo ovšem i pro žida jako jsem já velké tabu, chytat jsem šel tedy čistě z důvodu rekreace a možného převedení rybího pokemona na světlou stranu rybářské vesnice. Nahodil jsem prut, tentokrát už na druhý pokus správně, dřepl si a čekal...
Páni, neuplynulo ani deset minut a návnada se prudce ponořila. Popadl jsem prut a pustil se do boje s něčím, co muselo vážit nejméně metrák. Přetahovaná trvala asi půl minuty, než z vody vyskočil... obyčejný magikarp.
S plesknutím dopadl na zem a začal sebou plácat. Při tom upouštěl sprosté nadávky, skoro mi až připomínal Saltazara.
"Ty k#&@! Okamžitě mě vrať do vody, nebo ti nakopu p#&@ tak, že si na ní nesedneš! Ty jeden zku@#&#&!"
"Hej, klídek," snažil jsem se uklidnit karpa. "Přestaň sebou tak máchat, ať tě můžu vrátit-"
"Nešahej na mě ty h&#@! Pracky pryč, nebo budeš litovat, že tě tvoje zas#&#@ máma kdy vys#&@#!"
"Hej hej hej, není třeba nadávat," ustupoval jsem rychle. "Když se tě nemůžu dotknout, jak tě mám asi vrátit do vody?"
"Až se k tobě dostanu, ukopnu ti hlavu, ty k@&#! Nepřej si vidět můj hněv, ty hnusáku!"
Dal jsem ruce v bok. "No, když má pán takové řečičky, docela začínám být zvědavý na jeho hněv..."
"Tak počkej, ty jeden [nadávka, kterou jsem v životě neslyšel], jen co se dostanu zpátky do vody, rozsekám na kousky kterýhokoli z tvejch posr#&@# pokemonů, co si na mě troufne!"
"Tak kterýhokoli...?" prohlásil jsem s ďábelským úsměvem. "No dobrá, když to říkáš takhle..."
Když se karpovi konečně podařilo dostat zpátky, sáhl jsem po pokéballu Torterry. Tohle bude rychlovka.
Magikarp směrem ke mně hodil pár dalších nadávek a výhružně zamával ploutví. Upustil jsem ledabyle ball a sledoval, jak z něj vyskakuje... Magikarp. Saltazar.
"Pche, tak ty si myslíš, že mě porazí nějakej zas&#@ ubohej magikarp?" smál se cizí magikarp.
"Sám seš zas@&#& magikarp!" vyprskl Salty. "Co tu, u všech čertů, dělám!? A kdo jsi ty!?"
"Ehm, Drobeček. Vzpomínáš? Tvůj trenér?" Tohle nebylo v plánu. Asi jsem po bitvách z rozrušení vyměnil ball želváka s ballem... tohohle. Fíha, že už to byla dlouhá doba, co jsem ho viděl naposledy. Možná bych na něm měl taky trochu zapracovat?
"Spíš blbeček! Takhle dlouho mě nechávat u toho plesnivýho dědka!" vrčel Magikarp. "Mám sto chutí teď někomu nakopac pr&#@!"
"Tak co je, budete tam žvástat ještě dlouho, vy pose&@&#!?" ztrácel magikarp trpělivost.
"No, tady máš jednu p... ploutev, kterou můžeš nakopat," ukázal jsem na zuřícího magikarpa. Tenhle zápas bude fakt něco.
"No výborně!" zašklebil se Saltazar. "Tak poď, ty zasr@&#&če!"
"Nenechám se vybízet..." začal magikarp. Asi mu došly nadávky, protože pak už jen potichu dodal "...trapáku!"

Saltazar obratně skočil z pevniny do vody. No jo, hodiny... povalování se v ballu se na něm projevují. A začala lítá bitva.
"Splash!" zakřičel jsem, zadržujíc smích.
"Vim co mám dělat, drž hubu!" zařval Saltazar a poslal proti magikarpovi pár vlnek.
"Tvůj útok stojí za ho@&#!" vysmíval se magikarp a poslal zpátky... pár vlnek.
"A co teprve ten tvůj!" Dalších pár vlnek.
"Utop se na suchu, k&#@&!" volal magikarp. Už jen samotné hulákání vytvořilo několik maličkých vln, které se zběsile pustily směrem k Saltymu.
"Sám se utop, degeneráte!" vracel mu Magikarp o dvě vlny víc.

Ze břehu byl krásný výhled. Slunce pomalu ustupovalo za obzor, šumělo listí na stromech, tráva se poklidně pohupovala ve větru a v říčce se odehrával nejkrutější boj v historii magikarpů. Vsadil bych se, že tohle se zapíše do Drobčí knihy rekordů.

"Tvoje útoky stojej za psí h@&#&!" křičel magikarp.
"Nevymýšlej si neexistující slova, idiote! Psí nic neni!"
"Sám seš idiot! Psí je druh pokemona!"
"Stejně je mi to u p&@#!" Saltazar vyskočil metr do vzduchu, dopadl zpátky a šplouchl na magikarpa pár kapek.
"Tohle umim taky!" hulákal magikarp a vyskočil metr a půl do vzduchu. Kapek dopadlo o něco víc.
"Sem se jenom rozcvičoval!" vyplázl Salty jazyk a vyskočil dva metry vysoko.
Druhý magikarp s hrůzou sledoval Magikarpův dopad. Asi mu došlo, že výš už to nedá. "H@#&#, ten tvůj po#&&#@ trenér tě dopuje nějakejma sr@&#@!"
"Ten můj po@&#@ trenér se mnou od chycení tři roky nepromluvil!" vysmál se mu Salty, až mě to bodlo u srdce. Tři roky? Ale notak, maximálně pět měsíců.
"Kecáš!" nevěřil magikarp a vyslal proti Saltymu další vlnky.

"Nekecá!" houkl jsem na zápasící pokemony od stromu, o který jsem se opíral, abych nepadal smíchy na zem. Podle hodinek bylo 20:52.

"Ty taky kecáš!" okřikl mě magikarp. "A ty, ty jeden... vysr@&#@če, připrav se na můj ultimátní útok!"
"Ó, snad na mě nešplopuchneš!" vysmíval se mu Saltazar. "Tak bacha, taky použiju ultimátní útok!"
Oba karpové na chvilku zmizeli pod hladinou. Už jsem se začínal bát, jestli nepřicházím o slovní souboj, že by třeba pokračoval pod vodou, pak se ale objevilo pár bublinek. Z řeky vystřelily dvě červené střely, tři metry do výšky.
"MAAAGIKAAARPEEEE!" řval magikarp.
"JMEEENUUUJUUU SEEE SAAALTAAAZAAAR!" křičel druhý, čímž pokazil scénu jak z nějakého anime.
Střely se pokusily dostat blíž k sobě, než jim došlo, že nejsou létající pokemoni. Dopadly zpátky do vody a vytvořily dvě velké vlny. Každá spláchla protivníka na druhý břeh, mého Saltyho na ten vzdálenější.

Chvíli se nic nedělo.
"Tak už ho ku@&# chyť!" zahulákal Saltazar z druhého břehu.
"Hej, nemyslím, že je dobrý nápad mu jen tak brát svodo-"
"Seš trenér, ty máš z vysoka s@&# na svobodu pokemonů! Chyť ho, než ti ten sr#&& uteče!"
"No jó, no jó," mával jsem rukou v obranném gestu a vytáhl z kapsy lureball. Jeden Saltazar mi v týmu stačí, jestli chytím i tohohle, hurá s ním do rybářské vesnice.
Povolal jsem Saltyho do ballu a lureballem opatrně šťouchl do plácajícího se magikarpa.

30 [A] Enwy [A] Enwy | 30. dubna 2018 v 19:44 | Reagovat

[29]: Magikarp se chytil. Gratuluji, chytil jsi Magikarpa. Nebo... magikarpa.

31 Kami Kamai Kami Kamai | 31. května 2018 v 15:56 | Reagovat

1. Magikarp
2. Rapidash
3. Lureball
Není zase tak dlouho, co jsem chytala Magikapra atak jsem se rozhodla, že to ještě jednou zkusím, ať už to bude úspěšné anebo neúspěšné. Došla jsem k vodě a posadila jsem se na břeh. Jako další jsem si připravila prut a návnadu. Když jsem měla vše nachystáno, tak jsem nahodila prut a dívala jsem se na vodu. Mezitím, co jsem čekala na Magikapra jsem se začala hrabat v batohu a hledala jsem Lureball a Pokéball s Rapidashem, abych byla připravená na souboj.
Seděla jsem na zemi a dívala jsem se na vodu, zatím co jsem čekala na to, až se začne hýbat prut. Hodiny ubíhaly a pořád se nic neděla. ‘Mám takový pocit, že se na to vykašlu, protože dneska mě asi žádný kapr nechce vidět,‘ řeknu si v duchu a zrovna když jsem se chystala schovat Bally do batohu, tak něco začalo tahat za prut. Chytla jsem prut a začala jsem ho přitahovat v sobě. Následně jsem prutem trochu trhla, protože Magikapr bych jiného názoru. Po chvíli zápasení se mi podařilo kapra vytáhnout. Jak jsem ho, tak táhla na zem, tak mi z kapsy vypadl Pokéball s Rapidasem. „Super, tentokrát se to hodí,“ řeknu a usměju. „Rapidashi jdeme na Magikapra,“ řeknu mu a ukážu na kapra, který ležel na zemi a ještě byl na vlasci.
„Fajn, jdeme na něj,“ řekne Rapidash a následně se rozběhne na svého nepřítele a použije na něj Tackle. Rapidash narazil do Magikapra a ten o kus odletěl. „Jen tak dále Rapidashi, já ti věřím,“ řeknu mu povzbudivě. Rapidash se podíval na svého nepřítele a pak na něj použil Ember. Magikapr s sebou jen házel na místě atak se tomu nevyhnul a celkem dost ho kořící uhlíky popálily.
Rapidash se díval na svého nepřítele a čekal, co bude jeho nepřítel dělat. Po chvíli se Rapidash opět rozběhl na svého nepřítele a použil na něj Tackle a pak kapra opět odhodil o kus dále. Kapr se pak ještě kus kutálel, než se mu záhladně podařilo dostat se do vody.
Jen jsem překvapeně zamrkala a pak jsem čekala, co Rapidash bude chtít dělat. „Rapidashi, do něj,“ řeknu mu a usměju se na něj. Magikarp použil Splash na Rapidashe a doufal, že se mu to povede. Rapidash se tomu vyhnul a pak opět použil Ember, a začal plivat po svém nepříteli hořící uhlíky. Magikapr se celkem dost popálil atak se raději rychle potopil pod vodu, aby ho to přestalo pálit. Po chvíli se opět vynočil a použil Splash, ovšem jeho nepřítel se tomu zase vyhnul. Následně Magikapr vyskočil do vzduchu a toho Rapidash využil a začal po něm plivat hořící uhlíky, zatím co jeho nepřítel byl ve vzduchu.
Poté Magokarp spadl zpět do vody a chvíli plaval pod vodou, než opět použil Splash. Rapidash se tomu opět vyhnul a pak opět použil Ember a začal po Magokaprovi plivat hořící uhlíky. Kapr opět utrpěl nějaké popáleniny než pak zůstal ležet na vodě, protože už byl moc unavený a nemohl dále bojovat.
Na tu chvíli jsem čekala, rychle jsem vzala Diveball a hodila jsem ho po Magikaprovi a doufala jsem, že se chytí a nebude už chtít dále bojovat.

32 [A] Drobeček [A] Drobeček | 31. května 2018 v 20:02 | Reagovat

[31]: Magikarp z Diveballu vyskočil a uplaval, chytání se nezdařilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Sprites - Serebii
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

"Až všechny kousky skládanky zapadnou do jednoho..."