Mt. Ember

20. května 2017 v 18:14 | Enwy
Související obrázek

Pokud jste někdy chtěli obdivovat krajinu, obdivujte ji z hor Mt. Ember... Pokud znáte legendární trio Raikou, Suicune a Entei, pak se nachází právě zde. Mt. Ember nejenže jsou překrásné hory, navíc se v nich nachází nespočet jeskyní a labyrintů, skrytých tajemství. Nikdo skutečně neví, kde je nejvyšší vrchol těchto hor. V podzimních večerech je možné spatřit něco, co připomíná červenou kometu, která se řítí k zemi. Nenechte se zmást, není to kometa. Jedná se o legendárního ptáka Moltrese, který má údajně na nejvyšším vrcholu těchto hor své hnízdo. Je téměř nemožné přejít celé hory nebo objevit všechny jeskyně. Nachází se tu obrovské množství různých skrytých míst i pokladů.

Související obrázek
Legendární pokémony, které stvořil pán Nebes Ho-Oh - Entei, Suicune a Raikou, jsou vyobrazením ničivých sil přírody. Říká se, že jejich přítomnost poznáte podle toho, jak se bouřka rozvíjí. Pokud do něčeho praští blesk, rozhoří se oheň a pak náhle začne pršet nebo se objeví mlha, nachází se na tom místě všichni tři. Původní forma těchto pokémonů je neznámá, ale říká se, že kdysi byli tři duše, které zemřeli. Jeden z nich zemřel poté, co do něj uhodil blesk; druhý zemřel, když začalo hořet ve Věži a třetí se utopil v jezeře. Ho-Oh tyto tři duše oživil a udělal z nich ochránce.
To, že je potkáte, znamená, že jste požehnáni jedním z nich a jste ochráneni před smrtí tím způsobem, jak se zjeví oni.

To je však jen jedna část Mt. Ember a legendy o tom.

Jak již bylo zmíněno, dostat se na vrchol nebo projít celý Mt. Ember je nemožné. I když se hory snažíte projít v létě, ve vyšší nadmořské výšce panují vichry a sněhové vánice, které jsou životu nebezpečné. Dole si můžete vypůjčit Mammoswina, který vám při vstupu pomůže, avšak nikdy neprojde úplně na vrchol a důvěřujíc instinktům se v určité nadmořské výšce zastaví a vrátí se zpět dolů.

Výsledek obrázku pro pokémon mountainSouvisející obrázek
Výsledek obrázku pro oddělovač png

CHYTÁNÍ

Nízká nadmořská výška - hory.
Ponyta
35%
Fearow
25%
Spearow
15%
Machop
10%
Geodude
95%
Rapidash
5%
Magmar
5%
Graveler
5%
Machoke
20%
Slugma
30%
Magcargo
10%

Jeskyně - vevnitř hor.
Machop
25%
Cleffa
25%
Geodude
20%
Zubat
10%
Meditite
10%
Chingling
10%
Bronzor
20%
Clefairy
20%
Nosepass
5%

Okolní lesy, sedla hor.
Snover
20%
Abomasnow
20%
Noctowl
30%
Loudred
12%
Solrock
8% - Ve dne
Lunatone
8% - V noci
Medicham
10%

Pro chytání do komentu napiš:
1. Jméno
2. Kde hledáš (viz. místa výše)

poté ti odpovíme, který pokémon se ti našel (šance dle procent) a pokud si ho budeš chtít chytit, napiš:
1. Jméno
2. Koho chytáš
3. Průběh chytání + př. ball, pokud chytáš jiným než obyčejným ballem

Výsledek obrázku pro oddělovač png
Výsledek obrázku pro absol gifVýsledek obrázku pro absol gif

Určitě poznáváte pokémona výše. Jedná se o Absola. V lesích okolo Mt. Ember pobíhá největší Absolí smečka všech regionů. Nedoporučuje se je chytat, protože jakmile je nějaký z nich chycen, ostatní členové obrovské smečky si ho najdou a osvobodí ho za každou cenu. Proč se o nich tedy zmiňuji? Nachází se zde speciální část hřbetu hor zvaná Absolí skála. Na této části skály, velká asi tak jako fotbalové hriště, se dají trénovat všichni temní pokémoni. Pokud je trénujete v noci (tedy po 21. hodině - do 6. hodiny), temný pokémon získá více zkušeností. Pokud vlastníte Absola, může po noc tréninku získat Mega-formu, avšak jakmile opustí skálu či nastane den, změní se zpátky do obyčejné formy. Jedná se o něco jako dočasný mega-kámen. Dávejte si ale pozor! Rozhodně nebudete se svým pokémonem jediní tvorové, kteří se zde pohybují...
Pro trénink na Absolí skále napiš:
1. Jméno
2. Koho trénuješ
3. Průběh tréninku

V případě, že chcete využít skálu jako dočasný Absolite, napiš:
1. Jméno
2. Průběh aktivity na skále, který obsahuje využitou Mega-formu Absola
Výsledek obrázku pro oddělovač png

HLEDÁNÍ PŘEDMĚTŮ

Mt. Ember je alternativní skladiště všech možných předmětů, od evolučních kamenů po fosílie a další. Zkuste své štěstí a najděte si svůj předmět!
EVOLUČNÍ KAMENYFOSÍLIESPEC. POKÉBALLYOSTATNÍ
- King's Rock Armor fossil - Ultra Ball - Rare Candy
- Whipped Dream Claw fossil - Luxury Ball - Černá fléna (Black Flute)
- Up-Grade Cover fossil - Moon Ball - Hvězdný prach
- Sachet Dome fossil - Premier Ball - Moc moc tajnný klíč
- Reaper Cloth Helix fossil
- Razor Fang Jaw fossil
- Protector Jantar
- Dubious Disc
Plume fossil
Root fossil
Sail fossil
Skull fossil

V případě hledání předmětu napiště "Hledám" a my odpovíme, co jste našli.
Výsledek obrázku pro oddělovač png

PRAVIDLA MT. EMBER

Nic se bohužel neobejde bez pravidel...
CHYTÁNÍ
- Hledat pokémona můžete pouze jednou. V případě, že se vám pokémon nelíbí, nemůžete hledat znovu. Pravděpodobnost nalezení pokémona označují procenta pod jeho ikonkou.
- Chytat zde můžete jednou za dva týdny, nehledě na to, zda se pokémona podaří chytit nebo ne.
- Chytat můžete pouze zápasem.

ABSOLÍ SKÁLA
- Není povoleno vymýšlet si vlastní Absolí systémové postavy (tzn. postavy, které jsou pouze smyšlené a neexistují). Trénujete pouze vy a váš pokémon. Absolí smečka drží silně pohromadě, takže je nízká, téměř nulová šance, že nějakého z nich potkáte samotného.
- Toto pravidlo se netýká Absolů, kteří jsou již pokémony svých trenérů a kterých se Absolí skála dotýká jejich povahy. Setkání s divokým Absolem však oznamuje sám admin.
- Pokud trénujete Absola a povoláte jeho Mega-formu, po zbytek přítomnosti na skále ji nelze povolat zpět. Až když pokémon odejde či nastane den se Absol vrátí zpět do obyčejné formy.

HLEDÁNÍ PŘEDMĚTŮ
- Je povoleno hledat třikrát za měsíc (30 dní).
- Vždy si musíte předmět nechat, i když vám bude k ničemu. Smůla, co najdete už nevrátíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Oumi Oumi | 22. května 2017 v 22:57 | Reagovat

1) Oumi
2) Absol – Aerthion
3) (Hbitost, nový útok Night Slash) Vydala jsem se na menší výlet při měsíčku a spolu se mnou také Aerthion. Šli jsme sami – z velmi dobrého důvodu. Dočetla jsem se totiž v průvodci (užitečná to věcička!) o hoře, kterou jsem vídala z města, a o tom, že tam žije smečka absolů. Logicky mě tedy napadlo, že by se tam mohlo Aerovi líbit, co když se jen omylem zatoulal nebo byl na výpravě, když se s námi setkal? Jistě, byl to kus cesty, ale co já vím o organizaci smečky. Zatím se však zdálo, že můj plán selhává, protože čím výše jsme se nacházeli, tím víc byl můj pokémon napjatý. „Děje se něco? Není ti dobře?“ Zeptala jsem se ustaraně při pohledu na jeho soustředěný výraz. „Prosím? Ah, ano, nemusíš se bát.“ Pochybovala jsem, nehodlala jsem ho ale nutit, však on se mi svěří, když bude chtít. Zatím mi muselo stačit, že byl natolik věrný, aby se nerozběhl pryč, když dostal šanci. „Kam jdeme?“ Otázal se po chvíli ticha. „No… četla jsem o jednom místě, Absolí skále a říkala jsem si, že by se ti tam mohlo líbit,“ přiznala jsem se a poškrábala se na zátylku, „Ale zatím mám pocit, že můj odhad nebyl správný.“ Zasmála jsem se nervózně. „Tak to není, jen… nechme to být.“ Zavrtěl hlavou. „Je to ale velmi milé.“ Trochu jsem se usmála a zbytek cesty na místo jsme šli v tichu, vychutnávajíc si poklidnou atmosféru hor.
Konečně jsme došli na místo a já byla bez dechu. Vyčerpaná. Klidně bych si hned roztáhla spacák a vytuhla. Měla jsem ale plány. Rozhlédla jsem se kolem, protože absol stojící ještě před chvílí po mém boku zmizel. Našla jsem ho záhy, na samém okraji skály, jak sleduje měsíc a nechává vítr mu čechrat srst. Nerada bych ho rušila, když vypadal tak poklidně, takže jsem stála opodál a pozorovala to majestátní stvoření. „Co teď?“ Ozval se najednou jeho hluboký hlas. „Záleží na tobě, můžeme si dát noční trénink nebo tady klidně přespíme, jestli jsi už unavený.“ Chvilku to zvažoval a nakonec odpověděl: „Docela rád bych si zatrénoval.“ Vypadalo to, že chtěl něco dodat, ale neudělal to. Nevadí, někdy jindy. „Dobře, tak co kdybych se pokusila tě naučit nový útok? Temný, aby odpovídal tvému typu.“ Vypadalo to, že ho má nabídka zaujala. „Souhlasím.“ Přikývl. „Tak teda začneme,“ věnovala jsem mu povzbudivý úsměv. Pořád se mi zdál napjatý, nicméně zřejmě nebyl způsob, jak bych mu mohla pomoct. Začali jsme klasicky protahováním a rozběháním se, abychom se zahřáli a nastartovali. Podělila jsem se s ním o vodu a zadívala se na skálu kolem nás. „Co kdybychom ještě využili zdejší prostředí? Myslím, že támhle ta část by se hodila na další cvičení, co myslíš ty?“ Podíval se směrem, kterým jsem ukázala a skoro bych přísahala, že se ušklíbl. „Jistě, pojďme to zkusit.“ Přesunuli jsme se tam. Skála byla hodně členěná a sem tam v ní byly mezery a díry, na které si jeden musel dávat pozor, pokud se nechtěl zranit. Taky se dalo šplhat výše, ale nebylo to natolik prudké stoupání, aby se to dalo nazvat opravdovým šplháním. „Tak jo, zkusíme tady po tom různě přebíhat, co nejrychleji – procvičíme tak jak rychlost, tak obratnost.“ Ani nečekal a rovnou začal. Různě jsme přeskakovali z jedné mini plošinky na druhou, přebíhali po hrbolaté hornině, na které se téměř nedala udržet rovnováha, a do toho se ještě vyhýbat náhodně vyrůstajícím výběžkům ze skály. Vážně jsem se snažila s ním držet krok, ale šlo mu to až příliš dobře – skoro, jako by tady už někdy byl. Samozřejmě sem tam klopýtl nebo ztratil na okamžik balanc, ne ovšem tak často jako já. Jen co jsem se rozhodla zrychlit, už jsem seděla na zadku. Nakonec jsme se oba téměř bez dechu vrátili na rovnou plošinu a občerstvili se další vodou, pozorujíc noční nebe a souhvězdí. „Jde ti to skvěle.“ Prolomila jsem ticho pochvalou na adresu svého pokémona. Nevypadal sice při tréninku tak zranitelně jako Army, třeba ho ale lichotka potěší. „Děkuji, můžeme pokračovat, jestli chceš.“ Přikývla jsem a šli jsme na věc. Na pokedexu se nám ukázalo video útoku jménem Night Slash. Vypadalo to podobně jako scratch, avšak silnější díky využití temné síly. Aer se postavil kousek ode mě se zavřenýma očima, plně se koncentrujíc na shromáždění sil a jejich nasměrování správným způsobem. Počkala jsem, až bude připravený. „A teď se soustřeď na své negativní emoce – ať už na strach, hněv, úzkost,“ pozorně jsem sledovala změny ve výrazu jeho obličeje a postoji, „a všechnu tu negativní energii nech ať tě zžírá, chceš se jí zbavit, že ano? Tak ji vypusť.“ Poslední slova jsem téměř zašeptala, jak jsem byla napjatá. A najednou Aer vystartoval vpřed a jeho roh, zářící temnou fialovou, proťal vzduch. Tlaková vlna z té uvolněné energie byla skoro viditelná, určitě byla cítit, až mi naskočila husí kůže. „Skvělá práce!“ Povyskočila jsem nadšeně. „Zkusíme to ještě párkrát, ano?“ Několikrát jsme proces zopakovali, aby si absol zvykl na nově objevenou sílu. Potom už bylo opravdu pozdě a i na mém absolovi bylo vidět, že už se necítí tak plný energie, jako na začátku. „Pro dnešek skončíme, šlo ti to opravdu báječně.“ Usmála jsem se na něj s palci nahoru. Věděla jsem, že ještě není zcela pro, abych se ho dotýkala, tak jsem musela vymyslet náhradu. „Zamíříme zpět k městu?“ Zeptal se, očividně už také trochu zmožený tréninkem. „Jistě, pojďme, ať se vyspíme.“ Vydali jsme se na cestu dolů z hory, oba plní dojmů a stále fascinovaní atmosférou hory.

2 [A] Enwy [A] Enwy | E-mail | Web | 23. května 2017 v 14:45 | Reagovat

[1]: Absol se útok naučil raz dva. Atmosféra hor mu dělala dobře, navíc toto místo velmi dobře znal.
Absol - 6 levelů, 10% sehranosti, 3% štěstí

Když jste se vydali dolů, Aerthion najednou zastavil a postavil se téměř do pozoru. Potichu, téměř neslyšně, zavrčel. Smrdělo to tu jako teritorium někoho, koho velmi dobře znal. Když však spatřil pohled své trenérky, rázem se uklidnil a pousmál se. Přísahal, že jednoho dne se svému bratrovi pomství. Dnešek to však nebude a jak Absol, tak i ty jste se vydali dolů bezpečně bez škrábnutí...

3 Liscurius Liscurius | 23. května 2017 v 22:04 | Reagovat

[Smazaný komentář]
1) Liscurius
2) Noctowl (lvl. 14)
3)

Po vyčerpávajícím tréninku v tréninkové hale a Mudkipové nárazu do zdi jsme se odpočatí a plní energie vydali z pokémonového střediska na další cesty. Mudkip byl skutečně v pořádku, jak tvrdila sestra Joy, a já jsem byl spokojen, že se do další akce nemusím o jeho zdraví nijak moc strachovat. Když jsme se spolu tak bavili, Mudkip trošku projevil zájem o další pokémona – zřejmě by mu, stejně jako mě, nevadil další člen do našeho týmu. Ostatně jsem o tom už nějakou tu dobu uvažoval, jen jsem chtěl, aby to navrhl on sám a abych do ničeho ho moc nenutil. Sešli jsme tedy z nejbližší hlavní cesty a vydali se do lesa pod Mt. Ember – obrovské hory.

Les byl místy i špatně prostupný a Mudkip mi kolikrát musel vlézt do ruky, jelikož byl na mém rameni moc vysoko. Co se ale nestalo – potkával jsem poměrně dost Weedlů a Caterpie… Jednu chvíli jsem se i bál Beedrilů, protože se mi zdálo, že jsem slyšel nějaké bzučení, to se ale nestalo a my jsme si tak, prozatím v klidu, mohli procházet nerušeně lesíkem. Dokud jsem neviděl na větvi jednoho stromu Noctowla. Velkou a majestátně vypadající sovu. I Mudkip na ni hleděl poměrně nadšeně, přesto však s nějakým takovým respektem. Mudkip na něj i poukázal, ale já jsem se bál, protože Noctowl je silný pokémon, určitě i jako divoký, a rozhodně není radno si s ním zahrát jen pomocí Tacklu, ale Mudkip byl odhodlaný a já jsem mu chtěl nějaké to dobrodružství po delší době dopřát.

Zatím jsme se stále drželi v tichu a jakémsi tajemnu, dokud jsem tedy Mudkipovi neřekl o Tackle, aby zahájil souboj. Jenže ten Noctowl o nás zřejmě celou dobu věděl, a když tedy Mudkip už už skákal na onu větev, aby do něj mohl vrazit, Noctowl vzlétl a Mudkip tak narazil do větve a spadl do nejbližšího keře. Noctowl ale neutíkal a jen se vznášel ve vzduchu – i když jsem si tím jistý být nemohl, přišlo mi, že se směje. „Mudkipe!“ Vykřikl jsem a Mudkip vyskočil z křoví a pohlédl nejprve na mne, pak na svého protivníka. Nevypadalo to, že by měla jedna strana chuť odcházet, a tak jsem si řekl, že to přeci jen zkusíme, možná by to pro nás nemuselo dopadnout tak moc špatně, jak se obávám.

Oba jsme čekali a nějakou dobu bylo slyšet jen šustění listů v slabém větru, načež z ničeho nic Noctowl vystartoval také s Tacklem a já už jsem byl na vážkách, nicméně jsem se spolehl na Mudkipovu obratnost a čekal jsem na tu správnou chvíli – až bude dostatečně blízko, až poté… „Uskoč, Mudkipe!“ A Mudkip skutečně zdárně ustoupil a Noctowl šokován jeho rychlostí málem napálil do nejbližšího stromu, ale jen málem – zdá se, že zřejmě bude o něco zkušenější než my. Přesto jsem pokračoval; čekal na další jeho výpad.

Ten ale nepřicházel a musel jsem tak začít něco vymýšlet já. Předtím, jak spadl Mudkip do keře, jsem si toho vůbec nevšiml, ale země je tu mimořádně zarostlá keři a travinami, tudíž se v nich malý pokémon jako Mudkip lehce ztratí a může odsud udělit nějakou tu ránu, a tak jsem to zkusil. „Mudkipe, vydej se blíže k Noctowlovi trávou! A snaž se co nejvíce pohybovat ze strany na stranu, ať ho zmateš ještě víc!“ Jak jsem říkal, Mudkip udělal. Sice nebyl tolik neviditelný, jak jsem původně čekal, přesto to asi mělo efekt, jelikož Noctowl zmateně díval do trávy a slétl k ní blíže. To byl signál pro mne. „Teď – Tackle!“ A v tu správnou chvíli to přišlo – Mudkip z trávy vyskočil a zasáhl Noctowla do křídla, který zavrávoral a upadl do té měkké zelené pokrývky země.

Chvíli jsem si myslel, že máme vyhráno, ale to jsem netušil, že Noctowl se ještě zvedne a vyletí do vzduchu. Vypadal nejistě. Mudkip se mnou jsme byli také nejistí. Oba dva pokémoni byli již značně zadýchaní a bylo vidět, že i když nepadalo moc útoků, pohyb v takovém terénu pokémony dosti vyčerpává. Řekl jsem si, že následujících pár minut bude rozhodujících. Noctowl se očividně rozhodl pro jeden ze svých psychických útoků, které podle pokédexu umí, ale nějak jsem to nestihl zpozorovat včas a Mudkip se mi začal vznášet před očima. Máchl jsem po něm rukama, ale nebyl jsem dosti rychlý a Mudkip pomalu levitoval k Noctowlovi. Nevěděl jsem, co mám v tu chvíli dělat, jenže vzdálenost mezi pokémony byla tak velká (a určitě značnou část na tom měla vinu únava), že to Noctowl silově nevydržel a Mudkipa upustil z poměrně velké výšky do trávy.

Doběhl jsem krátce po té k mému drahému pokémonovi a vyzvedl ho z trávy do svých tlapek. Viděl jsem, že ještě něco zvládne, ale že už mu moc sil nezbývá. Napadla mne další věc – co se pokusit zmást Noctowla tím, že ze sebe uděláme chudáčky nejunavenější a pak vystartovat a zasadit rozhodující ránu? Mudkip možná pochopil, o co mi jde, a tak jsem si řekl, že za pokus to stojí…

„Bojoval jsi dobře, Mudky. Asi tohle nemá cenu…“ Už jsem se s ním zvedal v náručí, když v tom se Noctowl pomalu otáčet a možná chtěl i odletět, což jsem sice v plánu neměl, předpokládal jsem totiž, že se na nás bude posměšně dívat, ale přesto to pro mne bylo výhodou… „Mudkipe, teď. Tackle.“ Neřekl jsem to ani moc nahlas, protože Mudkip byl blízko mne. Ruce jsem vyzvedl do výše, aby nemusel doletět Mudkip tak daleko. A skutečně se to povedlo. Noctowla jsem dokonce litoval, jelikož to dostal neférově do zad, ale co se dalo dělat… „Pokéballe, leť!“ A pokéball letěl, uspěl však?

4 [A] Enwy [A] Enwy | E-mail | Web | 24. května 2017 v 15:24 | Reagovat

[3]: Pokéball se dotkl Noctowla a ten rázem zmizel s červenou září do červeno-bílého pokéballu. Chvilku se pokéball kýval - pak z něj však Noctowl vyletěl ven. Zřejmě taktéž hrál taktiku hry na unaveného. Na něm to však bylo vidět jasně a nebyla to lež - nebyl ani schopný uletět. Statečně se však držel na nohou a připravoval se znovu na Mudkipa zaútočit.
Noctowl se prozatím nechytil, souboj však pokračuje.

5 Oumi Oumi | 7. června 2017 v 21:11 | Reagovat

1) Oumi
2) Sneasel – Juuzou
3) (Souhra, rychlost, nový útok Blizzard) Na cestě na horu mě tentokrát doprovázel sneasel, chtěla jsem zkusit, zda-li na něj také bude hora působit prospěšně, když byl z části temným typem. Navíc jsem tajně doufala, že ho cesta nahoru a dolů unaví dostatečně na to, aby se nenudil, a tudíž mě ušetřil svých krutých vtípků. „Ta cesta je moc dlouhá!“ Postěžoval si už tak po tisícé. „Já vím, ale nahoře je fakt krásné místo, kde se budeš moct pořádně vybít.“ Ujistila jsem ho opět a doufala, že to zabere. „Ale chození je hrozná nuda! Pojďme si u toho hrát!“ Nebyl dobrý nápad to přijmout, ale musím se přece aspoň pokusit zavděčit! „A co bys chtěl hrát?“ „Podkopávanou! Hraje se to takhle!“ Nestihla jsem vůbec nic udělat a už jsem ležela na zemi s lýtkem pulzujícím bolestí a sneasel smějícím se jako maniak. Co však nadělám, sama jsem si ho chytila a nezbavila se ho, než mi přirostl k srdci.
Nějak jsme se oba ve zdraví dostali na skálu – byť to bylo těsné, jelikož můj drahoušek nemohl přestat s tou jeho ‚hrou‘. „Mám pravdu, když myslím, že máš raději souboje, které trvají kratší dobu, ale ty soupeři víc ublížíš?“ Rozzářila se mu očka a nadšeně pokýval hlavou. „Ty mám nejradši! Pořádně boom boom a pak bléééé,“ přejel si drápem po krku a zahihňal se. „Dobře, takže dneska zapracujeme na tvé rychlosti a pak bych byla ráda, kdybys souhlasil s tím, že tě naučím nějaký ledový útok.“ „Boží, budu ještě silnější!“ Zatleskal a vysloužil si pocuchání srsti na hlavě. „Tak jdeme na to,“ zavelela jsem a dali jsme se do protahování – naštěstí bez dalšího hraní. Po protažení jsme si chvilku cvičně zaboxovali, stáli jsme naštěstí dost daleko od sebe, i když se sneasel občas pokoušel přiblížit. Ještě jsme se rozběhali kolečkem po skále a po napití a vychození jsme se dali do práce. „Vezmu si tady tvého snorlaxe a ty mě budeš chytat, když mě dohoníš, zkusíš se do hračky – opakuju, do hračky! – trefit co nejvíckrát. Pak zase odběhnu a ty se mě pokusíš co nejrychleji doběhnout, jo?“ Odhodlaně přikývl a nacvičovat si všechny možné chvaty. Rychle jsem se přesunula od Juuzoua, aby mu vznikla malá sprinterská trať. „Můžeš!“ Pomalu jsem couvala a najednou už byl u mě a bez varování začal jako vyšinutý mlátit svému plyšákovi do břicha. „Stačí,“ odběhla jsem zase kus, aby se vydýchal a opakovali jsme postup asi ještě desetkrát. Potom jsme si dali menší pauzu na napití a jeli celou sérii znova. Následovalo další občerstvení se, odpočinek a přesunuli jsme se do středu skály.
„Tak jo, Juuzou, pojď se na to podívat.“ Ukázala jsem mu na pokédexu útok blizzard v podání glaceona. „S tím by se dalo dělat kousků!“ Povzdechl si slastně sneasel. „Nejdříve se to musíš naučit, tak jdeme na to?“ „Jasan!“ Vyskočil nadšeně a postavil se přede mne, čekající na pokyny. „Dobře, tak si vzpomeň na Ice Rock, kde jsi vyrostl. Na tu zimu a led kolem,“ čekala jsem, až se na ten pocit soustředí a teprve poté pokračovala, „ten led máš v sobě a je jen na tobě, abys ho vypustil. Je na tobě, jak ho využiješ – třeba bys mohl nechat šunky ostatních mrznout, nebo na ně nechat jen tak pršet kousky ledu – víš jak to bolí?!“ Snažila jsem se ho povzbudit a zdálo se, že se něco děje. „Budeš jako silná, nezastavitelná ledová bouře, co si bude hrát s celým světem!“ Mé nápady zřejmě pomáhaly, protože najednou mu z tlamičky začaly vylétávat kousky ledu doprovázené ledovým větrem. „Skvěle!“ Zatleskala jsem mu a radostí ho objala. „Heh, díky,“ zazubil se rozpačitě. Pustila jsem ho a opět vyskočila na nohy. „Tak to zkusíme ještě párkrát, budu ukazovat na skálu a ty se tam pokusíš trefit, jo?“ Odhodlaně přikývl a přichystal se k útokům. Několikrát jsme takto útok vyzkoušeli s polovičatými výsledky (co se týče přesnosti míření), ale šlo to celkem dobře. Teď jen, aby se mu útok po cestě z hory nevykouřil z hlavy.

6 [A] Enwy [A] Enwy | E-mail | Web | 8. června 2017 v 17:27 | Reagovat

[5]: Sneasel se útok naučil. Atmosféra mu dělá dobře, proto mu přibyla i trocha lásky k trenérovi.
Sneasel - 4 levely, 6% sehranosti, 3% lásky k trenérovi

7 Oumi Oumi | 22. července 2017 v 0:51 | Reagovat

1) Oumi
2) Absol – Aerthion (+ Weavile – Juuzou)
3) (Souhra, procvičení fyzičky a útoků, nový útok Psycho cut + procvičení útoků) Byl zase jednou čas na noční trénink s Aerem. A kde jinde by bylo lepší místo pro trénink, než-li Absolí skála! Tedy… teď když jsem znala minulost svého pokémona, tak mě napadalo tisíc jiných míst, ale pořád to bylo také místo, které měl podle všeho rád a trénovalo se mu zde dobře, proto jsme se domluvili, že si tady dáme schůzku. Vyškrábala jsem se nahoru a dala si hned na začátek chvilku na vydechnutí. „Připravený si trochu zatrénovat?“ Usmála jsem se na něj a on přikývl. „Ano, už mi to začínalo chybět. Co je v plánu?“ Optal se a protáhl si záda. „No, zapracujeme na fyzičce, zopakujeme útoky a pak bych tě ráda naučila něco nového, souhlasíš?“ Zeptala jsem se ho. „Zní to dobře.“ Odsouhlasil můj návrh a šli jsme se rozcvičit. Štěstí, že na horách bylo o něco chladněji než dole u města, aspoň se tolik nepřehřejeme. Začali jsme klasickým protahováním veškerého svalstva a rozhýbáním se skrz cviky jako kroutění kotníky, přebíhání přes překážky (čtěte raději vyčnívající pláty skalek), slalomy skrz neviditelné překážky, prostě sranda. Nejvíce nás ale určitě rozcvičilo balancování na hřebeni hřebene skály. Byl to jen tenký proužek horniny, na který se nám vešla sotva polovina chodidel. Každou chvílí jsme se kývali a mávali volnými končetinami, abychom nespadli. Jistě, byl to sotva metr nebo tak, ale pořád nic příjemného. Pak ještě dvě kola po plošině. No, rozcvička by byla, takže jsme se přesunuli k samotnému tréninku. „Když už jsme se rozběhali, tak asi začneme, výdrží, co ty na to?“ Zeptala jsem se ho. „To zní logicky,“ přikývl. Postavili jsme se ke kraji plošiny, kde jsem nastavila pokedex, aby nám dal za deset minut vědět. Zvolna jsme se rozběhli a postupně zrychlovali, než jsme se zastavili na přijatelné a hlavně udržitelné rychlosti. Drželi jsme společné tempo, soustředili se na dech a postup vpřed. Hezky nám to ubíhalo, jedno kolo, druhé, třetí… neudržela jsem si přehled, takže těžko říct, kolik jsme jich za tu dobu uběhli. Nevadí, zadýchali jsme se a svaly mě také bolely, takže tělo si všimlo naší snahy něco dělat. Dali jsme si pauzu s vodou a nějakým tím pochodováním, abychom neztuhli. „Teď asi nějaké to vyhýbání se, co ty na to?“ Ještě si vytřepával tlapky. „Ano, to je také třeba.“ Pousmál se a přesunuli jsme se do středu plošiny. Zavolala jsem si na pomoc Juuzoua, který bude určitě více než ochotný pomoct a navíc útočí poměrně rychle, takže trénink bude těžší. Protáhl se a spokojeně si naplnil plíce chladným horským vzduchem. „Co já tady?“ Zazubil se a koutkem oka pozoroval Aera. „Pomůžeš nám s tréninkem? Chceme procvičit reakce na útoky.“ Celý se rozzářil. „Bude mi potěšením,“ ušklíbl se krutě a bez váhání se na absola vrhl se scratch. Naštěstí Aer zřejmě očekával nefér chování a bez problémů včas uskočil. Weavile se s úšklebkem zastavil a čekal na rozkazy. „Dobře, tak začni s blizzard!“ Hned ze sebe vypustil ledovou bouři. Nebyl způsob, jak by mohl tento útok zablokovat. „Aere, vyhýbej se a doběhni k támhleté skalce!“ Ukázala jsem na výběžek skály. Utíkal tím směrem a manévrovar, aby Juuzou musel pořád měnit směr útoku. Nakonec se mu povedlo se za skalku schovat. „Tak jo, teď dark pulse a ty se Aere zkus dostat k němu, aniž by tě zasáhl.“ Přikývl a vyskočil zpoza skalky. Weavile si mezitím připravil útok a nelítostně zaútočil plnou silou. Naštěstí absol dopadl dříve, než ho zasáhl a na zemi neměl problém uskakovat, byť to občas bylo hodně těsné. Nakonec se skoro dostal k Juuzouovi, ale na poslední chvilku přeci jen zásah dostal. Útok ustal a absol se zvedl ze země, očividně oslabený. „Dobrá rána,“ pokývl na Juuzoua, kterému zajiskřila očka nadšením. „Díkec,“ vyplázl na něj mezi špičáky jazyk. „Jsi v pořádku?“ Zeptala jsem se ho s obavami. „Ano, příště jen musím být rychlejší,“ pousmál se. „Dobře, tak si dáme malou pauzu a pak začneme s rychlostními tréninky, jo? Juuzou, chtěl bys trénovat s námi?“ Začal horlivě přikyvovat. „Že váháš!“ Usmála jsem se na něj a všichni jsme si lokli ze squirtlí láhve. Chvilku jsme si pod měsíčkem poseděli na skále a pak se šlo zpátky do akce. „Tak jo, my jdeme na tu rychlost a ty zatím pracuj na blizzard, jo? Máš s ním nejhorší míření, tak až se vrátím, chci vidět zlepšení!“ Pohladila jsem Juuzoua a po hlavě a on přikývl a přesunul se bokem, aby nás nerušil. Překvapivé, ale milé. My jsme se s Aerem ještě krátce protáhli a začali s tréninkem. Nastavila jsem pokedex, aby nám sloužil jako stopky a dokonce nám i odstartoval závod, a dala ho na konec „závodiště“. Určili jsme si trasu, která mohla mít tak padesát metrů, takže na sprinty ideální. Počkali jsme na signál a dali do toho všechno. Čas nebyl tak špatný, ale mohl být lepší. Šla jsem mrknout na Juuzoův postup. Nebylo to nic moc, stopy po ledu byly všude, tak jsem se u něj rozhodla na moment zdržet a pomoct. „Koukej se, zkus začít s menším průměrem, jo? Mohlo by se ti to tak dařit lépe mířit na jedno místo.“ Sedla jsem si kousek od něj a sledovala ho. Přikývl a při dalším pokusu z něj vyšlo ledu méně. „Super, tak teď zkus zamířit stejným proudem do toho místa znova.“ Před dalším útočením si dal moment na míření a zasáhl téměř přesně, snad jen pár centimetrů se mu nepřekrývalo, což byl velký krok vpřed. „Vidíš, jde ti to moc dobře! Jen tak dál borče a vezmu tě na další misi,“ mrkla jsem na něj a on se na mě na oplátku zazubil. Byl čas na další lajnu s Aerem. Čas se téměř nezměnil, takže jsme to opakovali ještě několikrát. V mezičase jsem skákala za weavilem a radila mu. Říkala, kdy je připravený na větší proud bouře a kdy by měl ještě zmírnit. Dala jsem mu rady, jak se uklidnit při míření, aby se nerozptyloval. Když jsme skončili s tréninkem, šlo mu to už podstatně lépe než předtím, i když se netrefil přesně vždycky, to však zřejmě bude povahou útoku než nedostatkem snažení. Dali jsme si opět krátký relax a pak pokračovali, tentokrát už přišly na řadu útoky obou. „Tak jo, začnu s tebou, Aere, Juuzou ty si ještě odpočiň, jo? Zatím se dívej, ať ti to pak nemusím opakovat.“ Nespokojeně mlaskl, ale sedl si opodál a sledoval nás. Otočila jsem se zpět na Aera. „Začneme se scratch, zkus otestovat své síly, ideálně nakonec nechej své značky v támhleté skále.“ Trochu jsem váhala, jestli je to dobrý nápad, když tady poblíž žije jeho bývalá smečka, nemůže to být provokace? No, nakonec už jim to tady Juuzou docela zamrazil, tak to je asi jedno. Zpátky k tréninku. „Tak jo, Aere, použij scratch!“ Vyrazil drápy proti skále a sklouzl po ní. Měkkému tělu živé bytosti by to určitě ublížilo, ale kdyby byl nepřítel silnější… nebylo by to moc účinné. „Více se do toho opři, když klesáš k povrchu skály, zapoj trochu záda a… no… paže,“ poklepala jsem mu na absolí ekvivalent paží. Přikývl a zkusil to znova. Na povrchu skály se zableskly jiskry. Asi mu ty drápy pořádně nabrousili. Byly tam vidět jakési čáry, ale nic moc. „Tak vidíš! Ale zvládneš to i lépe, tak do toho! Ještě jednou scratch.“ Zavelela jsem a on si odkašlal. Opět se postavil na zadní a drápy zaryl do skály. Tentokrát se rýhy v kameni prohloubily. „Super, ale ještě jednou, do toho!“ Výsledek byl víceméně stejný jako předtím. To nestačilo. „Dej to toho vážně všechno, chceme přece vědět, jak daleko sahají tvé síly.“ Naposledy se do toho pořádně opřel a pod srstí se mu přitom krásně vyrýsovaly svaly. V kameni zůstaly stopy, jako by si s ním hrál charizard. „Výborně! To je náš vůdce.“ Pohladila jsem ho opatrně po hřbetu. Posadil se a proklepal si přední tlapky. „V pořádku?“ Zeptala jsem se ho. „Ano, jen by to chtělo takhle zabírat častěji. Zkusím to ještě párkrát.“ Vrátil se na své původní místo a čekal na rozkaz. „Dobře, Aerthione, scratch!“ Ihned uposlechl a skála nás, snad uraženě, počastovala kvílivým zvukem, jak ji absol drásal. Zopakoval si to ještě několikrát, než uznal, že si zaslouží pauzu. „Úžasná práce,“ mrkla jsem na něj s chválou. „Co ty? Jdeme na to.“ Juuzou si odfrkl a frajerskou chůzí došel ke mně. „Teď k tomu pusť mě.“ Zavrčel a protáhl si tlapky. „Juuzou, scratch!“ Přikázala jsem a on se svými ostrými drápy pustil do stejného kusu kamene, ale z opačné strany. Neměl to tak lehké, protože jemu drápy nikdo nebrousil. Na druhou stranu… do salónku bych ho nikdy nevzala. Takový osud si tamní pracovníci nezasloužili. Nebo jo? Kámen vypadal spíše, jako by ho poškrábal nějaký Meowth. „Jen se nestyď, představ si, že je to nějaký nepřátelský mafián.“ Zazubil se a se sadistickým úsměvem napjal veškeré svalstvo pletence horní končetiny a dal šutru co proto. Rýhy byly výrazné, ale ne nejhlubší. „Ještě silněji, to samé, co Aer. Zapoj i záda.“ Poklepala jsem mu rukou mezi lopatky. Zakroužil rameny. „Scratch!“ Zavelela jsem a opět vzduch proťal ten kvílivý zvuk. To ho zřejmě motivovalo, protože začal do skály sekat jako zblázněný. Vypadal děsivě, jako splašená bestie. Když skončil, byl téměř bez dechu a skála vypadala na spadnutí. Není se co divit, když se na ní ti dva tak vyřádili. Juuzou se posadil, aby si odpočinul, tak jsem mu podala vodu a Aer se mezitím už připravoval na pokračování tréninku.

8 Oumi Oumi | 22. července 2017 v 0:51 | Reagovat

2. část

„Teď night slash, přesuneme se raději támhle.“ Ukázala jsem k většímu kusu skály. „Dobře, tak Aere, night slash!“ Rozkázala jsem u masivu. Jeho roh se rozzářil a jediným švihem krku sekl. Tenhle útok byl o poznání silnější než scratch, ale také bylo třeba od něj víc očekávat, že jo! „Možná to bude lepší s rozběhem, hybnost by ti mohla dost pomoct.“ Přikývl a o pár metrů ustoupil. „Ještě jednou, night slash!“ Rozběhl se vpřed a sekl, tentokrát mnohem silněji a tak i značka zanechaná jeho rohem byla hlubší. „Pomohlo to, vidíš!“ Zaradovala jsem se a on mé nadšení sdílel aspoň mírným téměř neznatelným úsměvem. „Zkusím běžet rychleji,“ řekl a vrátil se ke startovnímu bodu. „Aere, night slash!“ Vyrazil o poznání rychleji a pořádně sekl rohem. Ze skály se dokonce kousek odštípl! „Výborně! Tak se to dělá!“ Poskakovala jsem radostně. „Pojď, znova.“ Zatleskala jsem a on ochotně pokračoval v útočení. Hezky skálu zřídil, ale zdvořile nechal místo na ničení také Juuzouovi. Poslala jsem ho odpočinout si a weavile byl dokonce tak milý, že mu přenechal squirtla. „Dobře a ty dark pulse, tak do toho, předveď se.“ Spojil tlapky před sebe a vypustil z nich proud černých kruhů. Kolidovaly s pevnou stěnou a vytvořila obláček prachu a kouře, ale celkově po sobě nenechala pořádnou stopu. „Snaž se, nebo tě vytahám za ucho,“ šťouchla jsem do něj. „No jo, jen zkouším, jestli dáváš pozor,“ odmávl mě tlapou, než znova použil útok a tentokrát s větší silou. Mnohem účinnější. „Vidíš, zkus mířit na to samé místo, chci vidět, jak tam uděláš tunel.“ Postavil se, jak jsem mu dříve ukázala a mířil. „Dark pulse, teď!“ Zavelela jsem a on provedl. Hned několikrát postupně, aby neztratil koncentraci na cíl. Stupňoval sílu výš a výš, takže to s ním pochopitelně také více cukalo, ale on se pevně držel na místě a splnil můj požadavek. Vypulsoval do skály malou slepou chodbičku. „Skvělá práce, dej mi pět.“ Natáhla jsem ruku a plácli jsme si. „Počkej, až to uvidí boss.“ Zazubil se. „Bude nadšená, teď se vrať a odpočiň si, brzy si zase zatrénujeme.“ Slíbila jsem mu a zavolala ho do pokéballu.
Absol si mezitím odpočinul a byl připravený pokračovat. „Co je na programu dále?“ Zeptal se svým hlubokým hlasem a upíral na mne své rudé oči. „Nový útok, jestli souhlasíš.“ Připomněla jsem mu. „Ach ano, jaký by sis představovala?“ Zeptal se a já vytáhla pokédex. „No, myslím, že by mohl být užitečný nějaký psychický, tak co třeba tenhle,“ naklikala jsem tam Psycho cut a ukázala mu video. „Myslím, že to půjde,“ odsouhlasil, „tak co mám dělat.“ Postavil se dále ode mě a čekal na pokyny. Přečetla jsem si definici útoku a pokusila se ji zformulovat tak, aby se jí dalo řídit. Snad dalo řídit. „No, jde o to, že zformuješ vlnu – ostří – psychické energie. Možná to pro tebe bude těžší, vzhledem k tomu, že jsi temný typ, ale máme dost času na procvičování, takže nevadí, když to nejdříve nepůjde.“ Řekla jsem na začátek. „No, takže,“ odkašlala jsem si, „soustřeď se na své nitro. Tím je asi nejdůležitější začít, soustřeď se na sebe, na svou duši a existenci.“ Mluvila jsem klidně a dala mu čas, aby mohl můj požadavek splnit. Poté, co se soustředění v jeho tváři zmírnilo, jsem pokračovala. „Nyní je třeba, aby sis uvědomil svou sílu. Se vším všudy, nejen to, jak jsi silný fyzicky a při útocích, ale také jak silnou máš osobnost. Dej jí nejprve podobu trubice, zkoncentruj ji na jedno místo dohromady.“ To byl dobrý začátek, řekla bych. Opět jsem v tichosti čekala, až si věci uvnitř hlavy uspořádá. Šlo na něm vidět, jak tvrdě na tom pracuje. A pak se zase uvolnil. „Výborně, teď ji postupně rozděluj. Fyzická síla tvoří základ, zůstane na svém místě. Síla tvých útoků vytvoří ostří, ale duté. Drž si tu představu v mysli! A nakonec je tady síla tvé osobnosti, ta to ostří nabrousí. Musíš toto ostří udržet uvnitř, ano?“ Měl pevně zavřené oči a třásl se úsilím. Nakonec to ovšem také povolilo, avšak nebylo to vidět tak dobře jako předtím. „A teď to ostří nech projít ven, veď ji skrz svůj roh, bude to lehčí. Vypusť ji ven.“ Neváhal ani moment a sekl rohem, ze kterého vyšlehlo jakési růžové nereálné-a-přesto-zde ostří. Oba jsme si oddechli. „Dobrá práce, chceš to zopakovat?“ Otřepal se a přikývl. „Dobrá, Aerthione, psycho cut!“ Pokračoval v provádění útoku, sem tam ještě potřeboval navést, avšak já zde byla pro něj jako podpora. Šlo mu to vcelku dobře – ne nejlépe, ale tak koneckonců nebyl to psychický typ. Ještě naposledy šlehnul psychickou vlnou a vydali jsme se na cestu dolů z hory na kutě.

9 [A] Enwy [A] Enwy | 22. července 2017 v 7:39 | Reagovat

[7]:[8]: Absol se útok naučil, ale stále potřebuje procvičit. Weavile si tento trénink hodně užil.
Weavile - 6 levelů, 13% sehranosti
Absol - 9 levelů, 14% sehranosti

10 Felawën Felawën | 19. září 2017 v 12:00 | Reagovat

[Smazaný komentář]
CHYTÁNÍ MAGMARA + UŽITÍ ULTRA BALL

// plánuji při chytání použít Lakyho a ráda bych využila i útok Withdraw, který by měl hypoteticky umět díky tréninku, na druhou stranu došlo k nějaké mílce a vůbec nebyl vyhodnocen. Kdyby tedy náhodou došlo k tomu, že by byl nějaký problém, tak toto mírně editnu, nicméně jelikož získal při tréninku nejvíce levlů, předpokládám, že naučení mohlo být úspěšné...

---

Už je to dlouho, co pracuji s naší drobnou uzavřenou komunitou tří pokémonů. Jsou to skvělí přátelé a je úžasné sledovat, jak sílí a dokonce se už i evolvují. Překvapivě všichni tři naráz. Je ohromující sledovat, jak moc jsou tito tvorové pro něco odhodlaní. Má Nincada, vlastně ne, už Shedinja získala majestátní levitující vzhled a přijde mi svým způsobem šťastná. Netoužil přece jen toliko zesílit? I když je pravda, že se svým novým já toho na ní mnoho nepoznám. Přesto věřím, že je šťastný. I z naivního ubreptaného a věčně divícího se Mareepa stal hezký roztomilý růžovoučký Flaaffy. I když sledovat ho, jak se učí ťapkat jen po dvou, je vtipné. Občas si krkolomně stále vypomáhá předníma tlapkama, ale lepší se to. A v neposlední řadě želváček Laky, nyní vypadá již jako Wartortle a zoubky, které mu přesahují okraje tlamičky svítí široko daleko. Je s tím roztomiloučký. Nicméně tato roztomilost schovává jen schopnosti a sílu. Jelikož jsme toliko pokročili, rozhodla jsem se pokusit sehnat k nám dalšího pokémoního společníka do naší komorní party. Proto jsme se všichni vydali do Mount Ember. Pojala jsem to také jako procházku a případný trénink. Přece jen bůhví, jestli vůbec na někoho narazíme. Nicméně mohli bychom... Zjišťovala jsem si informace ve městě, jak se na takové velké lovy chodí a poučila i ostatní. Jen doufám, že Mareep to v klidu a tichosti všechno vydrží. Věčný breptálek.

Vydali jsme se do hor. Lesy v jejich úpatí mě nelákaly, spíš jsem doufala, že bychom na skále mohli narazit na Ponytu nebo v tom lepším případě rovnou na Rapidashe, kteří mě už notnou dobu lákají a to ne jenom z důvodu jejich schopností. Co si budeme povídat, ohnivá hříva a ocas, elegantní stavba těla, ladné pohyby a rychlost. Ohnivý oř, jaká dívka by už od svých dětských let o něj nestála? Opatrně jsme cestovali po Ember několik dní. Nechvátali jsme. Nebylo proč. K lovu člověk potřebuje trpělivost. Navíc chvátat v takovém terénu nemuselo být bezpečné, přece jen jsme se pohybovali po svazích. Po několika dnech kempování a prohledávání okolí, jsme narazili na vyšlapanou stezku. Nebyla vyšlapaná lidmi, ale pokémony. Přesněji řečeno byly na ní vidět koňská kopyta, a tak jsme se dali na stopování. Flaaffyho to zaujalo, takže jeho včerejší začínající remcání bylo dnešním objevem umlčeno, alespoň na nějaký čas a já měla tak drobný náskok na to včas a v tichu chytit pokémona, po kterém jsem tak dlouho toužila. Stezka nás hnala stáčejíc se po hřebeni dál a dál. Přesněji řečeno k horskému potoku, jehož líné šumění jako první uslyšel Laky, a tak nás na to upozornil. Zastavili jsme se v bezpečné vzdálenosti od břehu v keřovitém podrostu. Když jsme vykoukli, nikdo tam nebyl, ale byly vidět všude stopy. Sem chodí pokémoni se napít. Našli jsme jednu ze stezek místních obyvatel a já věřila, že když chvíli počkáme v úkrytu, budeme schopni narazit na úžasné pokémony, které skrývá místní příroda. Potichoučku jsem vysvětlovala své postřehy svým přátelům. Všichni na srozuměnou přikývli. Byli jsme tak blízko svého cíle... stačí už jen... právě ten pokémon.

Nemuseli jsme čekat příliš dlouho, když jsme uslyšeli drolení se kamínků a nad keři jsme čas od času mohli zahlédnout plaménky. Byla jsem nadšená. Kdo by si jen pomyslel, že bych si svůj dětský sen o Ponytě mohla splnit tak brzy?! Ještě okamžik a ten ladný tvor vyšel skrz listí.

Spíš se div ne vykutálel a na ladnosti také moc nenabral. Zmateně jsem zírala na tu věc. To nebyla Ponyta. Měl dva podivné výstupky na hlavě v barvě plamenů, které mě perfektně ošálily a nechaly mě v radostném očekávání. Nyní, když jsem byla vyvedena z omylu, jsem se zmohla jen na zírání. Co to vůbec bylo?! Takové velké břicho, dlouhý ještěří ocas... Musela jsem tiše a opatrně otevřít Pokédex, ale než se mi to povedlo, Laky už umlčoval Mareep, který chtěl namýtat, že tohle není Ponyta... (to vím i bez něj). Magmar - ohnivý pokémon,... hlásala moje encyklopedie a já postupně se více a více dozvídala o tvoru, co se chystal napít z místního horského potoka. Vypadá to, že i ohniví pokémoni mají často žízeň. Rychle jsem ještě překontrolovala, proti jakým typům je odolný a slabý. Jediný vhodný protivník byl Laky. Starostlivě jsem se podívala na něj a poté na Magmara. Nebyla jsem si jista, že to je nejvhodnější volba... přece jen jsme teprve začali... Vzápětí jsem zavrtěla hlavou. NE! Takový přístup neprospěje nikdy nikomu. Ani mě ani mým přátelům. Odhodlaně jsem si znovu přeměřila Magmara. Dostaneme ho!!

Tiše jsem začala opatrně naznačovat, kdo bude Magmarovým sokem. Laky byl mírně překvapen, ale odhodlaně přikývl a já? Já plánovala využít až zneužít nynější situace, do které se Magmar nevědomky dostal. Jsme u horského potoku. On je ohnivý pokémon, Laky je vodní pokémon. Když využijeme i okolní terén, máme slušnou šanci na to Magmara porazit a polapit. Hlavně se nemsíme vzdálit od potoka. "Nejprve ho vodním dělem shoď do potoka." Nabádala jsem Lakyho tiše. "Nevyskakuj, až se skloní k vodní hladině, prostě zaútoč. Teprve vystup z keře a budeme pokračovat dál." Instuovala jsem ho, zatímco jsme všichni napjatě sledovali, jak se Magmar pomaličku sklání k vodní hladině. Laky se tiše s odhodlaným pohledem připravoval. Magmar sklonil hlavu a začal polykat vodu. Bylo to tu. Jeho nejslabší okamžik. Podívala jsem se na Lakyho a ten už útočil. Vodní útok prořízl větvičky keře a sejmul Magmara takovým způsobem, že setrvačností doletěl do potoka, kde lokal vodu. Laky vyskočil z keře připraven na další kroky, zatímco já si rychle otřela vodu z očí rukávem, jak se rozstříkla o větvičky, a vyskočila za ním, Mareep a Nincada seděli ještě kousek za námi v poničeném keři a zvědavě sledovali dění.

Magmar prskal a dávil se, zatímco se snažil ve vodě zvednout na nohy. "Bubble" Navedla jsem Lakyho, když jsme viděla, že Magmar již stojí už už vyjít z potoku, aby se mohl pomstít. Museli jsme ho udržet v bezpečné vzdálenosti a ve vodě co nejdéle. Jinak bychom asi neměli šanci. Na to jsem myslet ale nechtěla. Magmara jeho bezmocnost začala rozpalovat. Sledovala jsem, jak voda kolem něj se vaří a paří. Bylo to děsivé, na druhou stranu výhodné. Musí vynaložit takto mnohem větší úsilí na ohnivé útoky, než prve. "Laky! Buď opatrný! Bude to Fire Spin!! Oponuj Water gun!" Vykřikla jsem těsně před tím, než už letěla první vlna útoku. Jak jsem to mohla vědět?! Když se chvějete nejvyšším stupněm hněvu a chcete se pomstít, přestáváte myslet. Vždy vytáhnete to největší dělo, co máte, jen abyste rychle uspěli! Taková jsem i já! Sestry to věděly a proto, když dokázaly ustát můj první útok, bylo jasné, že jsem vždy prohrála. Jak slabá a naivní jsem byla! Dnes je to ale jiné. Dnes sleduji někoho, kdo cítí stejnou hořkost jako já tehdy. Vím, že se nechováme nejlépe, ale jinak bychom šanci nikdy nedostali. Odpusť Magmare. Jestli se vše zadaří, jednou ti to vynahradím... budeš se s námi cítit dobře... opravdu... slibuji...

Laky si vedl opravdu skvěle, jednotlivé ohnivé útoky se střetávaly s těmi vodními. Poté to skončilo. Magmar nás sledoval rozpálenýma hněvyvýma očima a těžce oddechoval. Na Lakyho toho bylo za tu dobu také dost, ale v očích obou jsem mohla číst jen to, že tohle vše je teprve začátek!! Oni dva spolu ještě neskončili!! Dokonce se mi zdálo, že tahle chladná sprcha Magmarovi maličko prospěla, jako by se probral. "Laky! Buď opatrný. Něco..." ani jsem to nedořekla, a už jsem se seznamovala s útokem zvaným Smokescreen. Kuckali jsme s Lakym a on nakonec ten sajrajt rozehnal Bubble. To už se k nám ale řítil útok zvaný Ember. Laky s výkřikem skočil více přede mě jako štít a s Bubble zachraňoval mou poplašenou tvář. Tohle bylo těsné, přesto dostal od svého protivníka nepříjemný zásah. Chytila jsem svého hrdinu do náruče. "Vydrž to prosím. Ještě chvilku." Vzlykla jsem, když jsem viděla jeho bolestí zkřivenou tvářičku. Slza mi skanula po bradě a dopadla na tu jeho. To ho donutilo se mi vymanit z náruče. Viděla jsem v jeho očích hněv. Hněv, že mě ten ohnivý Magmar donutil pro Lakyho plakat. Magmar za tu dobu už byl opět na břehu, ale ne na dlouho, protože rozzuřený Laky zaútočil s Water gunem a kam ho nedostala síla útoku, tam ho dostala síla hněvu. I přes Magmarovo brždění, opět skončil ve vodě a Laky vběhl do vody za ním. Voda mu chladila popálené tělíčko a ulevovala od bolesti, zároveň měl kontrolu nad tím, kam Magmar půjde a za třetí, vyňal mě z okruhu možného ohrožení. Nyní nemá Magmar důvod vylézat z vody, když má svého soka ve vodě též a tudíž se musí jen a více přemáhat. To ho opět přimělo k tomu, aby začal zuřit. Voda se začala vařit a k mému překvapení Magmar zaútočil pomocí Flame burst. "Withdraw!!" Zaječela jsem na Lakyho, který se stihl včas schovat do krunýře, který se díky ztrátě končetin ponořil pod hladinu. Takže většina útoku se vypotřebovala na vypařování vody. Na to už stál Laky opět na nohou a zaútočil Water gun. Vedla jsem ho k míchání útoků ještě s Bubble a postupně jsme se snažili udolat Magmara již co nejrychleji. Všem tu docházeli síly. Takže když se nám Magmara podařilo doslova dostat na lopatky do vody, hodila jsem po něm Ultra ball v naději, že bude úspěšně chycen.

11 [A] Enwy [A] Enwy | 19. září 2017 v 17:03 | Reagovat

[10]: Chytání bylo úspěšné. Gratuluji, chytila jsi Magmar.

12 Kami Kamai Kami Kamai | 30. listopadu 2017 v 0:27 | Reagovat

hledám 3x

13 [A] Enwy [A] Enwy | 1. prosince 2017 v 14:13 | Reagovat

[12]: Sail fossil, Sachet, Moon ball

14 Rory Rory | 1. prosince 2017 v 14:22 | Reagovat

hľadám, hľadám a hľadám :3

15 [A] Enwy [A] Enwy | 1. prosince 2017 v 14:27 | Reagovat

[14]: Helix fossil, Hvězdný prach, Reaper Cloth

16 Skugga Skugga | 1. prosince 2017 v 17:14 | Reagovat

Hledám 3 x please
xd

17 [A] Drobeček [A] Drobeček | 2. prosince 2017 v 14:44 | Reagovat

[16]: Luxury ball, Up-Grade, Plume fossil

18 Kiane Kiane | 2. prosince 2017 v 19:15 | Reagovat

Hledám :D a rovnou třikrát

19 [A] Drobeček [A] Drobeček | 3. prosince 2017 v 7:05 | Reagovat

[18]: Naposledy jsi hledala 26.11. , takže další hledání můžeš až 26.12. (za měsíc)

20 Lynnon Lynnon | 8. prosince 2017 v 1:43 | Reagovat

Hledám třikrát.

21 [A] Enwy [A] Enwy | 8. prosince 2017 v 8:08 | Reagovat

[20]: 1x Rare Candy, 1x Cover fossil, 1x Razor fang

22 Hannah Hannah | 13. prosince 2017 v 20:33 | Reagovat

Hledám 3x :)

23 [A] Enwy [A] Enwy | 15. prosince 2017 v 6:44 | Reagovat

[22]: Plume fossil, Moon ball, Sail fossil

24 Shinen Shinen | 25. prosince 2017 v 12:41 | Reagovat

Hledám třikrát:)

25 [A] Drobeček [A] Drobeček | 25. prosince 2017 v 14:59 | Reagovat

[24]: Cover fossil, Luxury ball, Razor fang

26 Hazuki Rin Hazuki Rin | 28. prosince 2017 v 14:59 | Reagovat

3x hledám :-)

27 [A] Enwy [A] Enwy | 29. prosince 2017 v 12:27 | Reagovat

[26]: Premier ball, Root fossil, Dome fossil

28 Kami Kamai Kami Kamai | 31. prosince 2017 v 0:04 | Reagovat

Hledám třikrát

29 Dail Dail | 31. prosince 2017 v 14:43 | Reagovat

hľadám 3x :)

30 [A] Enwy [A] Enwy | 1. ledna 2018 v 11:00 | Reagovat

[28]: Ultra Ball, Up-grade, Protector

[29]: King's Rock, Armor fossil, Moon ball

31 Rory Rory | 2. ledna 2018 v 21:44 | Reagovat

3x hľadám

32 [A] Enwy [A] Enwy | 4. ledna 2018 v 16:38 | Reagovat

[31]: King's Rock, Helix fosill, Jaw fosill

33 Rion Rion | 25. ledna 2018 v 16:13 | Reagovat

hledám zde 3x

34 [A] Drobeček [A] Drobeček | 26. ledna 2018 v 17:39 | Reagovat

[33]: Helix fossil, Cover fossil, Luxury ball

35 Kami Kamai Kami Kamai | 30. ledna 2018 v 15:20 | Reagovat

Hledám 3x :)

36 [A] Drobeček [A] Drobeček | 30. ledna 2018 v 16:37 | Reagovat

[35]: 3x Armor fossil

37 Rory Rory | 3. února 2018 v 12:12 | Reagovat

hľadám 3x

38 [A] Enwy [A] Enwy | 3. února 2018 v 20:46 | Reagovat

[37]: Claw fossil, Premier ball, Plume fossil

39 Rion Rion | 4. března 2018 v 15:13 | Reagovat

hledáááám...3x

40 [A] Enwy [A] Enwy | 6. března 2018 v 13:19 | Reagovat

[39]: King's Rock, Helix fossil, Root fossil

41 Kami Kamai Kami Kamai | 10. března 2018 v 9:12 | Reagovat

Hledám - 3x

42 [A] Drobeček [A] Drobeček | 10. března 2018 v 14:33 | Reagovat

[41]: Armor fossil, Rare candy, Sail fossil

43 Slaanesh Slaanesh | 24. března 2018 v 13:02 | Reagovat

3x hledám

44 [A] Drobeček [A] Drobeček | 24. března 2018 v 14:59 | Reagovat

[43]: Jaw fossil, Root fossil, Moon ball

45 Rory Rory | 1. dubna 2018 v 9:04 | Reagovat

3x hľadám

46 [A] Enwy [A] Enwy | 1. dubna 2018 v 11:36 | Reagovat

[45]: Cover fosill, Whipped Dream, Moon Ball

47 Kami Kamai Kami Kamai | 23. dubna 2018 v 21:31 | Reagovat

Hledám 3krát

48 [A] Enwy [A] Enwy | 24. dubna 2018 v 19:12 | Reagovat

[47]: Premier ball, Helix fosill, Protector

49 Drobeček Drobeček | 25. dubna 2018 v 17:24 | Reagovat

Hledám třikrát.

50 [A] Enwy [A] Enwy | 27. dubna 2018 v 20:54 | Reagovat

[49]: Whipped Dream, Jaw fossil, premier ball

51 Slaanesh Slaanesh | 3. května 2018 v 19:38 | Reagovat

[43]:3x hledám

52 [A] Drobeček [A] Drobeček | 4. května 2018 v 20:20 | Reagovat

[51]: Cover fossil, Sail fossil, Černá flétna

53 Amelie Amelie | 27. května 2018 v 13:17 | Reagovat

3x hľadám.

54 [A] Drobeček [A] Drobeček | 27. května 2018 v 15:22 | Reagovat

[53]: King's Rock, Armor fossil, Moc moc tajný klíč

55 Kami Kamai Kami Kamai | 28. května 2018 v 22:01 | Reagovat

Hledám 3x

56 [A] Drobeček [A] Drobeček | 30. května 2018 v 18:36 | Reagovat

[55]: Armor fossil, Root fossil, Jaw fossil

57 Rory Rory | 2. června 2018 v 9:55 | Reagovat

Hľadám 3x

58 [A] Enwy [A] Enwy | 2. června 2018 v 10:09 | Reagovat

[57]: Sail fossil, Plume fossil, Ultra ball

59 Drobeček Drobeček | 4. června 2018 v 15:27 | Reagovat

Hledám tři věci.

60 [A] Enwy [A] Enwy | 9. června 2018 v 8:18 | Reagovat

[59]: Cover fossil, Dubious disk, Plume fossil

61 Slaanesh Slaanesh | 9. června 2018 v 17:42 | Reagovat

[52]: 3x hledám

62 [A] Drobeček [A] Drobeček | 10. června 2018 v 13:47 | Reagovat

[61]: Sachet, Reaper Cloth, Jaw fossil

63 Rory Rory | 2. července 2018 v 7:36 | Reagovat

hľadám   3x

64 [A] Enwy [A] Enwy | 2. července 2018 v 8:29 | Reagovat

[63]: 1x Jantar, 1x Plume fossil, 1x Ultraball

65 Slaanesh Slaanesh | 9. července 2018 v 19:39 | Reagovat

[61]: 3xhledám

66 [A] Drobeček [A] Drobeček | 10. července 2018 v 18:41 | Reagovat

[65]: Up-Grade, Moon ball, Moc moc tajný klíč

67 Kami Kamai Kami Kamai | 29. července 2018 v 10:07 | Reagovat

hledám 3x

68 Rin Rin | 29. července 2018 v 16:50 | Reagovat

Hledám 3x :-)

69 [A] Drobeček [A] Drobeček | 30. července 2018 v 14:42 | Reagovat

[67]: Sail fossil, Skull fossil, Premier ball

[68]: Rare candy, Černá flétna, Dome fossil :))))

70 Enwy Enwy | 31. července 2018 v 17:26 | Reagovat

"Fíhá, vysoká hora," zamručela jsem. "Nuže, jde se hledat!" (Hledám třikrát)

71 [A] Drobeček [A] Drobeček | 31. července 2018 v 20:28 | Reagovat

[70]: Up-Grade, Claw fossil, Moon ball

72 Rory Rory | 1. srpna 2018 v 15:12 | Reagovat

hľadám 3x

73 [A] Enwy [A] Enwy | 1. srpna 2018 v 20:35 | Reagovat

[72]: Jantar, moon ball, protector

74 Shinen Shinen | 6. srpna 2018 v 11:32 | Reagovat

Vracím se ze zimního spánku a hledám třikrát. :D

75 [A] Drobeček [A] Drobeček | 6. srpna 2018 v 12:28 | Reagovat

[74]: Protector, Jaw fossil, Claw fossil

76 Slaanesh Slaanesh | 9. srpna 2018 v 12:00 | Reagovat

[65]: 3x hledám

77 [A] Enwy [A] Enwy | 10. srpna 2018 v 14:38 | Reagovat

[76]: Dome fossil, Hvězdný prach, Skull fossil

78 Kami Kamai Kami Kamai | 6. září 2018 v 16:54 | Reagovat

Hledám, hledám a stále hledám (3x)

79 [A] Enwy [A] Enwy | 8. září 2018 v 14:38 | Reagovat

[78]: Claw fossil, Plume fossil, Helix fossil

80 Slaanesh Slaanesh | 19. září 2018 v 7:13 | Reagovat

[76]:3x hledám

81 [A] Drobeček [A] Drobeček | 22. září 2018 v 14:16 | Reagovat

[80]: Ultra ball, Dome fossil, Černá flétna

82 Kami Kamai Kami Kamai | 12. října 2018 v 17:55 | Reagovat

hledám, hledám, hledám

83 [A] Drobeček [A] Drobeček | 13. října 2018 v 12:28 | Reagovat

[82]: Whipped dream, Premier ball, Razor fang

84 Slaanesh Slaanesh | 19. října 2018 v 12:00 | Reagovat

[80]:3xhledám

85 [A] Enwy [A] Enwy | 20. října 2018 v 7:57 | Reagovat

[84]: Armor fossil, Root fossil, Premier ball

86 Kami Kamai Kami Kamai | 14. listopadu 2018 v 10:51 | Reagovat

hledám 3x

87 [A] Drobeček [A] Drobeček | 16. listopadu 2018 v 13:12 | Reagovat

[86]: Reaper Cloth, Dubious Disc, Černá flétna

88 Slaanesh Slaanesh | 19. listopadu 2018 v 18:25 | Reagovat

3x hledám

89 [A] Enwy [A] Enwy | 20. listopadu 2018 v 17:30 | Reagovat

[88]: Cover fossil, Plume fossil, Hvězdný prach

90 Tania Tania | 24. listopadu 2018 v 13:34 | Reagovat

Hľadám, hľadám a hľadám :3

91 [A] Drobeček [A] Drobeček | 25. listopadu 2018 v 10:23 | Reagovat

[90]: Razor fang, Dome fossil, Jantar

92 Drobeček Drobeček | 25. listopadu 2018 v 10:24 | Reagovat

Hledám 3x, prosím pěkně.

93 [A] Enwy [A] Enwy | 25. listopadu 2018 v 19:55 | Reagovat

[92]: Up-Grade, Armor fossil, Helix fossil

94 Rory Rory | 1. prosince 2018 v 12:29 | Reagovat

hľadám, x

95 Rory Rory | 1. prosince 2018 v 12:30 | Reagovat

[94]: ... *3x xD

96 [A] Drobeček [A] Drobeček | 2. prosince 2018 v 6:33 | Reagovat

[94]:[95]: Up-Grade, Ultra ball, Premier ball

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ZDROJE:
Obrázky, týkající se pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Ikonky - Serebii
Obrázky herních míst - Dragonith (dA), UkeSora
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

".... a všechny kousky skládanky pak zapadnou do jednoho..."