HERNÍ PRAVIDLA

1. května 2017 v 15:13 | Enwy

HERNÍ PRAVIDLA V JEDNÉ KLUBCE

 1. Celkový počet Pokemonů jež můžeš vlastnit je 36 Pokemonů. Znamená to tedy 6 týmů; z toho pouze 6 u sebe. Zbytek je u profesora. Žádá se o přesunutí do základní sestavy tak, že si napíšete pod svůj profil.
 2. Chytat Pokemony je povoleno 2x v týdnu, nehledě na to, zda nějakého chytíš nebo ne. Toto pravidlo se týká všeobecně všech chytek vyjma Mt. Ember, kde platí pravidlo trochu jiné - najdete jej v článku.
 3. Nevlastníš-li ball, nemůžeš chytat Pokemona.
 4. Pokemon může najednou umět maximálně 4 útoky v jednom setu. Pokud se naučí pátý, patří do druhého setu útoků. Př.: Vaporeon umí 4 útoky pro single battles a další 4 pro double battles. Má tím pádem 2 sety útoků. Maximální počet setů jsou 3, tzn. 12 útoků dohromady.
 5. Pokud se k pokémonovi nebudeš hezky chovat a starat se o něj, hrozí ti, že ti bude odebrán a dán do útulku.
 6. O své Pokemony se starej alespoň 1x v týdnu, pokud možno.
 7. Trénovat můžeš maximálně 4x v týdnu, co se týče tréninkové pole. Tréninková džungle a trénink na Absolí skále se do toho nepočítají.
 8. Jeden pokémon se může během tréninku naučit pouze jeden útok.
 9. Své Pokemony neuč novým útokům, pokud předchozí naučený útok nebudou ovládat z 100% (adminka oznámí, pokud potřebuje procvičit).
 10. Povolené je pouze jedno zaměření. Měnit se může pouze jednou a to během hry. Žádá se o změnu napsáním pod profil.
 11. Můžeš mít jen 1 účet, v případě sourozenců se stejnou I.P. adresou je třeba hlásit do komentářů při registraci. V případě, že chceš začít od znovu a tvoříš si nový účet, lze si požádat. Starý účet bude dán do archivu - nebude smazán. (V tu stejnou chvíli můžeš hrát pouze za jeden z těch účtů - nejlépe za nový. Ke starému se můžeš vrátit, ale nový ti bude smazán.)
 12. Zápasy na stadionech musí probíhat podle pořadí trenérů v regionu Iruka. Pokud neporazíte předchozího trenéra, nemůžete jít na dalšího.
 13. Na chatu platí stejná pravidla jako tady ve hře, jedná se pouze o "balkón" ze hry, avšak stále k ní patří.
 14. Admin má právo vás potrestat a varovat vás; v případě opakovaného porušení nastaví omezení či položí náležitý trest. Nemá to žádné dočinění s osobními pocity adminů, kteří se snaží vytvořit ideální herní prostředí pro ostatní hráče.
 15. Středně dlouhé texty bez chyb než extrémní slohové práce s nesmírným počtem hrubek. Administrátoři rádi luští, avšak texty s přílišným počtem chyb by mohli být ignorovány.
 16. Buď rozumný a dodržuj pravidla. Neznalost se trestá, neznalost neomlouvá. (Enwy je dost agresivní... eehm. *smích*)

FAQ, ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

OHLEDNĚ REGISTRACE
Q: Proč byla moje registrace poslána surově zpět?
A: Pokud jste si důkladně přečetli vše, co bylo v článku při registraci napsáno a vše jste správně splnili, admini nemají důvod vám registraci vracet zpět. Často se stává, že není správný formát obrázku, na to dbejte a dávejte tomu největší důraz. V ostatních situacích (zvolíte-li špatného startera vzhledem k týmu, vaše jméno obsahuje čísla, atd.) vám admin pouze pošle zpáteční reakci na váš komentář, avšak jste již půlkou duše ve hře, opravíte-li chyby.

Q: Už jsem poslala registraci. Co mám dělat?
A: Odpověď zní - nic a čekat. Musíte počkat, až vám jeden z adminů vytvoří profil ke hře. Prosím, nehrajte před vytvořením vašeho profilu. Některý z adminů si toho nemusí všimnout a protože nejste na seznamu členů, váš komentář může být smazán. Jelikož je tvoření profilu celkem časově náročná záležitost, mějte proto strpení. Admini spravují tento svět ve svém volném čase a mají taktéž povinnosti a reálný život. (Opravdu nejsme no-lifeři.)

OHLEDNĚ HRY SAMOTNÉ
Q: Proč není v této hře sekce volná hra? Nemůže tu být volná hra? Volná hra, pls?
A: Ne, ne a ještě jednou NE! To je koneckonců věc, co odlišuje pokémonní hry od ostatních obyčejných RPG. Akce, kdy se budou moct spolu hráči více poznat, zahrát si spolu, jít si na rande, trénovat spolu pokémony... *sigh* určitě budou. Už tak je dosti složité uhlídat jeden svět, nedejbože ještě další "volný", kdy budou platit další pravidla, protože bez pravidel bohužel nejde nic...

Q: Proč moje ikonka není na Vašem blogu?
A: Zjevně proto, že jste zcela nesplnili spřátelení blogů. Pokud vám již jeden z našich adminů schválil spřátelení, je to z toho důvodu, že po vás čeká, že bude jedna z našich ikonek viditelná i s odkazem na vašich stránkách. Dále, pokud jste dlouho neaktivní blog, admini z naší stránky mažou ikonky 4 měsíce neaktivní blogu. Co dělat, když chcete svou ikonku na naši stránku zpět? Jednoduše si napište do Dotazů & Přípomínek, splňte primitivní požadavky a ikonku mezi spřátelené blogy vrátíme.

Q: Jak to, že se mi pokémon nechytil?
A: Na tuto otázku je poněkud těžké odpovědět. Admini berou při chytkách ohled na reálnost situace a také na počet schytaných úderů. U obyčejných chytek je téměř 70% šance, že se pokémon chytí. Pokud jste zrovna patřili mezi těch zbylých 30%, buď vaše chytání nebylo působivé nebo jste zrovna měli smůlu. Zkuste to znovu!

Q: Proč má můj pokémon tak divnou povahu?
A: Povahy pokémonů jsou jednoduše random, pokud zrovna není ovlivněná oblastí, kde je pokémon chycen (tzn. např. Ostrov Moon). Pokud chcete povahu svého pokémona určit sami, navštivte adopční dům.

ROZŠÍŘENÁ HERNÍ PRAVIDLA & INFO

Pro ty, co si rádi pročtou i delší text. Jedná se o rozšířený první blok tohoto článku. Najdete tu všechny možné drobnosti a detaily, co se týče pravidel, stylu hraní i hry samotné.
POKÉMONI & POSTAVY
 • Celkový počet pokémonů, který můžete vlastnit, je třicet šest. Každých šest pokémonů je uloženo v jednom týmu, skládající se z šesti pokémonů. Tento tým si navrhujete časem vy sami, admini jen skládají pokémoni dle pořadí odchytu, pokud si vy sami neurčíte jinak. Pokud chcete nějaký tým přejmenovat či vyměnit/určit si v něm pokémony, napište pod svůj profil co všechno chcete změnit a admini potvrdí. Jediná podmínka je to, že musíte pokémony, které chcete do týmu, vlastnit.
 • Pokémonova povaha, pohlaví a level je většinou dána náhodně, není-li pokémon z nějakého speciální eventu či místa chycení (Ostrov Sun/Moon), které by mohlo povahu pokémona ovlivnit. Povaha se mění během vývinů a během vaší samotné hry a času strávený s pokémonem. Obvykle za změnu povahy může nějaký specifický okamžik nebo část života, která ho změní či zase promění. Aby to nebylo tak, že s otravným pokémonem zůstáváte až do úplného konce, během evoluce se povaha idealizuje, aby vyhovovala trenérovi samotnému. Pokud s pokémonem trávíte více času, změnu pocítite časem sami.
 • Naučit pokémona můžete jen dohromady dvanáct útoků a může mít jen maximálně 3 sety. Pokud jste někdy hráli nějakou Pokémon hru (na Nintendu nebo nějakém PC-Simulatoru), určitě víte, že pokémon může v jednom zápasu mít jen 4 útoky. Ne vždycky ale stojíte proti soupeři, kterého byste byli schopni porazit jen jedním setem útoků. Proto jsou tu tři, které si samy můžete určit, znovu napsáním pod pokémonův profil. Omezení je to, že pokémon musí útok již umět. Doporučené sety: Single-battles/Double-battles/(jiný set, který např. využíváte při chytání pokémonů apod.)
 • Je vždy dobré si s pokémonem vytvořit nějaký vztah než bezhlavě začít trénovat. Admini při tréninku pohlížejí na to, jak dobře jste se vžili do pokémonové povahy a podle toho je sehranost s pokémonem a částečně i levely. V případě, že jste s pokémonem ani nemluvili a v tréninku už ojíždíte, jak moc vás poslouchá... bohužel, z toho nic nebude.
 • Přemýšlejte nad svou postavou jako nad reálným člověkem. Vy sami také nikomu nedáváte pusu jen tak na potkání. (Doufejme...)
 • Nezapomínejte udělat mezi dvěma světy silové pole (tzv. Křišťálová stěna). Vaše aktuální nálada nemusí Vaši postavu nijak ovlivňovat, není to pravda? Totéž lze říci o tom, že Vaše postava ví jen to, co sama zažila. To, že vy něco víte (např. jste si přečetli pokémonovu povahu) neznamená, že to ví i vaše postava.

HRA & ADMIN PRÁVA
 • Lepší dlouhé příspěvky než krátké. Druhý člověk pak má šanci lépe odpovídat a reagovat na váš příspěvek. Klidně můžete okecávat všechno okolo. Přiznáváme se, že když k pokémonovi přijdete a řeknete jen "Ahoj", opravdu netušíme, jak reagovat jinak než dalším "Ahoj"...
 • Pokuste se poslouchat a respektovat adminy. Chtějí Vám pomoct, nikoliv Vám dělat ze života peklo... pravděpodobně. Buďte trpěliví. I admini jsou pouze lidé, kteří mají své vlastní životy a nikdo není bůh (vyjma mého císařského Veličensta). Proto může trvat nějakou dobu, než se něco nedoplní či nepřidá.
 • Admini si vyhrazují právo měnit pravidla. Taková změna pravidel je většinou hlášená. Stejně tak jako mají právo zakročit do děje či děj přetvářet a otočit jiným směrem. Jsme vypravěči, něco jako osud, který neovlivníte. (Pokud nemáte sušenku...)
 • Admini nemají povinnost odůvodňovat svůj způsob administrace.
 • Pokud má pokémon v profilu napsáno, že je tvor extrémní introvert a nebaví se s lidma, mělo by to tak být i při hrách, pokud hráč neučiní jinak. (Pokémona může nějaký děj ovlivnit natolik, že to povahu změní.)

PRAVIDLA SLUŠNÉHO CHOVÁNÍ, MORÁLKA & OSOBNÍ HERNÍ PROSTOR
 • Tento bod by spíše měli učit maminky, ale pro jistotu si to tady připomeneme. Pamatujte, že i tady se nacházíte v podstatě na veřejnosti a chovat byste se měli umírněně. Nejsou tu povolena sprostá slova ani nadávky. Jediný tvor tady ve hře, kdo může sprostě nadávat, je Překupník. Jiní dlaždiči nejsou povoleni.
 • Každý hráč má svůj osobní herní prostor, který je přenosný. Nikdo vám nemá právo říkat, jak máte na pokémona reagovat a jak ne. Proto se prosím pokuste nehrát za ostatní hráče (např. že někomu podkopnete nohy a on spadne). Tento prostor mají i NPC systémové postavy, jako jsou obchodníci a prodavačky, sestra Joy a omezeně i pracovníci Anteiku. Nezapomínejte, že NPC jsou neutrální postavy, proto by neměli nikoho hejtit ani mít nějakého favorita.
 • Nikdy nepomlouvejte hráče ani adminy. Když už něco máte na srdci a máte alespoň trochu důstojnosti, řekněte mu to do očí. Pokud na to nemáte odvahu, pak si to laskavě nechte pro sebe. Není příjemné hrát s paranoidním pocitem, že vám pořád někdo mluví za zadkem.
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRAVIDLO: NEZAPOMÍNEJTE, JE TO JEN HRA!

JAK HRÁT

Aneb návod pro budoucí pokémaniaky, kteří se teprve teď připojili do tohoto světa...
 • Vaše postava si žije svůj život, i když za ni právě nehrajete. Samozřejmě ale nezapomínejte odcházet, když někam přijdete. Logicky také nemůžete být na dvou místech najednou.
 • Když padáte, něčeho jste se lekli nebo u jiných příležitostí, kdy se křičí, chcete, aby Vaše postava křičela, nemusíte napsat stopadesát "Ááááááááááááá!", pochopíme to i s dvěma. Jednoduše stačí, když napíšete, že postava křičí. Každý pak pochopí, že Vaše postava křičí "Ááá.." (Pokud ovšem nemáte originální křik)
 • To, že někomu podkopnete nohu neznamená, že musí vážně spadnout. Možná se mu podařilo včas uskočit. Z čehož vyplývá, že hrajete pouze za své postavy. Je přísně zakázáno cizím postavám omezovat jejich svobodné hraní, takže tu nechceme vidět žádné zlámané ruce, nohy ani vazy, pokud majitel postavy neučiní jinak.
 • Další smrtelnou chybou je odmlouvání adminům, kteří mají funkci vypravěče. Pokud Vám admin odvypravěčuje, že se například Vaše postava zraní, je zraněná a vy s tím nic neuděláte. Žádné odmluvy typu: "Ale tohle není fér!" nebo "Mně to nejde x já to tak nechci."
 • Je přísně zakázáno zabíjet či zranit cizí postavu, pokud o tom neví její majitel nebo naopak to hráč dané postavy nechce. Jak by se Vám líbilo, kdyby si nějaká postava nakráčela před tu Vaši a zranila ji. Jistě, hrajeme v mírumilovném světě pokémonů, takže tu nelze zemřít, avšak vyskytuje se tu v malém množství i násilí (aneb hardcore krutí pokémoni, kupř. Mandibuzz - Útulek). Nikdy však nezajdou až tak daleko, že by vás psychicky ovlivnili i v realitě (no, Mandibuzz asi jo...)
 • To, že vy něco víte - ať už pocity druhé postavy, předpovídáte děj apod. - neznamená, že to ví i Vaše postava. Prosím, neztotožňujte se s postavami.
 • Pozor na Mary/Gary Sue! Žádná postava není dokonalá! Každý máme své chyby, které utváří náš charakter.
Když Vaše postava něco dělá, píšete vše jako normální větu. Příklad: Enwy přišla do místnosti a rozhlédla se.
Když se Vaše postava nad něčím rozmýšlí, píšete jako obyčejnou přímou řeč, pouze bez uvozovek. Příklad: Enwy přišla do místnosti a rozhlédla se. Hm, nikdo tu není, pomyslela si trochu překvapeně.
Když Vaše postava něco čte, píšete do / a uvozovek. Příklad: Enwy přišla do místnosti a rozhlédla se. Hm, nikdo tu není... Pomyslela si trochu překvapeně. Najednou uslyšela pípnutí své mobilu, rázem jej otevřela a přečetla si novou zprávu. /"Kohai, je pozdě, jdi spát už."/
Když Vaše postava něco říká, píšete do přímé řeči, uvozovek. Příklad: Enwy přišla do místnosti a rozhlédla se. Hm, nikdo tu není... Pomyslela si trochu překvapeně. Najednou uslyšela pípnutí své mobilu, rázem jej otevřela a přečetla si novou zprávu. /"Kohai, je pozdě, jdi spát už."/ Malinko se pousmála a mobil uklidila. "Hm, asi máš pravdu, senpai," promluvila sama k sobě.
Pokud chcete něco říct a je to mimo hru - děj, který momentálně prožívá Vaše postava, napište // a pak Váš text. Příklad: Enwy přišla do místnosti a rozhlédla se. *Hm, nikdo tu není...* Pomyslela si trochu překvapeně. Najednou uslyšela pípnutí své mobilu, rázem jej otevřela a přečetla si novou zprávu. /"Kohai, je pozdě, jdi spát už."/ Malinko se pousmála a mobil uklidila. "Hm, asi máš pravdu, senpai," promluvila sama k sobě.
// Oi, gomen'nasai, budu už muset jít :( Musím ještě vymaxovat cooking-skill irl.

Herní pravidla chatové místnosti. Pro zobrazení klikněte.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama
Obrázky pokémonů - Serebii / Bulbapedia / Pokecheck
Sprites - Serebii
Některé články převzaty z minulého světa - pokemon-rpg-game.blog.cz;
autorská práva vyhrazena
Design blogu je v autorství (c) Enwy slouží pouze k použití leagueofpokemon.blog.cz

Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak

"Až všechny kousky skládanky zapadnou do jednoho..."